Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2014, 19:46   #1
duo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Demontaż elementów tylnego zderzaka

Mam pytanie jak zdjąć tylny zderzak - czarny plastik w którym są czujniki cofania?

A drugie moje pytanie jest takie czy zderzaki różnią się w wersji z klapą otwieraną "nogą" i KeyFree? i bez tego systemu? - chodzi mi czy nie ma tam np. mocowania na czujnik "nogi"?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-01-2023 o 18:11
duo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 07:56   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Tylny zderzak - jak zdjąć?

Ad. 1 Fotka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ad.2 Są takie same.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zderzak.JPG (97.6 KB, 119 wyświetleń)
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 08:42   #3
duo21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-03-2014
Model: Kuga
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 48
Domyślnie Odp: Tylny zderzak - jak zdjąć?

Bardzo dziękuję!

A jak jest z instalacją wiązek, modułów do otwierania klapy nogą? czy taki element kupiony w ciemno do tego auta będzie pasować czy też są różne w zależności od posiadania tego modułu. Wiem, że są różne jeśli chodzi o czujniki cofania.

Mogę potwierdzić, że zderzak tylny od Kugi bez otwierania nogą nie różni się w stosunku do wersji z tą opcją. Czujniki są na takim jasnym plastiku który jest przykręcony do tego zderzaka między rurami wydechowymi, dokładnie są dwa czujniki.

Jeśli chodzi o zdjęcie to da się to zrobić - trzeba wyciągnąć spinki które są w błotniku, najlepiej wyjąć też kierunkowskazy które się wyciąga, potem po odkręceniu śrub i wyjęciu spinek na dole można odpiąć wiązki i błotnik można wyjąć z tymi dwoma częściami które są między reflektorem, a zderzakiem, a dalej to już z górki...

Ostatnio edytowane przez duo21 ; 02-09-2014 o 20:51
duo21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2019, 16:53   #4
rrafalek
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: KUGA MK2
Silnik: 2.0 TDCI 163 PS Powershift
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie Demontaż elementów tylnego zderzaka

Witam
Miałem w mojej Kudze Titanium S mała kolizje .Uszkodził mi się tylni prawy naroznik zderzaka oraz listwa nad prawym tylnim kołem.

Mam pytanie jak to zdemontować zeby niczego nie połamać , ponieważ chce zawieść części do lakiernika.
Dziekuje za pomoc
rrafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2019, 17:08   #5
hyrus1
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: walbrzych, lyon
Model: TOUAREG 2
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Rocznik: 2014
Postów: 178
Domyślnie Odp: Demontaż elementów tylnego zderzaka

demontaz zderzaka; odpiac kołki nakładki nadkola, zdejmij nakladke nadkola (na bank połamią się kołki/spinki), otwórz klape bagażnika, zdejmij zaślepki od wkrętów tylnych lamp, odkręć lampy (po 2 wkręty na stronę), wyjmij lampy, od spodu masz kołki mocujace zderzak, i wiązkę czujników parkowania, odepnij swiatla przeciwmgielne, po bokach zderzaka masz wkrety-wykręć, odepnij zderzak ze slizgów (jakby zatrzaski) i chyba to tyle - chyba że coś zapomniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hyrus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2019, 22:33   #6
rrafalek
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: KUGA MK2
Silnik: 2.0 TDCI 163 PS Powershift
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie Odp: Demontaż elementów tylnego zderzaka

Ja nie chce demontowć całego zderzaka tylko listwe nad kołem oraz tylni prawy naroznik plastikowy nad zderzakiem
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rrafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2019, 06:43   #7
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Demontaż elementów tylnego zderzaka

Cytat:
Napisał rrafalek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie chce demontowć całego zderzaka tylko listwe nad kołem oraz tylni prawy naroznik plastikowy nad zderzakiem
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby zdemontować narożnik musisz zdjąć zderzak. Narożnik jest przymocowany do zderzaka.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2019, 09:41   #8
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 286
Domyślnie Odp: Demontaż elementów tylnego zderzaka

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żeby zdemontować narożnik musisz zdjąć zderzak. Narożnik jest przymocowany do zderzaka.
Niekoniecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
od spodu masz po trzy śrubki na stronę, na wysokości lampy (na klucz nr 7), które są przykręcone do zderzaka wystarczy je odkręcić. Trzeba też odkręcić lampę, bo śruby od narożnika są zapewne pod lampą, całego zderzaka nie trzeba ściągać.

Ostatnio edytowane przez Wacman ; 12-06-2019 o 07:12
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 20:24   #9
rrafalek
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-09-2013
Model: KUGA MK2
Silnik: 2.0 TDCI 163 PS Powershift
Rocznik: 2014
Postów: 59
Domyślnie Odp: Demontaż elementów tylnego zderzaka

Jakbyś miał jakis fotki to podeslij
rrafalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 08:02   #10
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Demontaż elementów tylnego zderzaka

Cytat:
Napisał hyrus1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
demontaz zderzaka; odpiac kołki nakładki nadkola, zdejmij nakladke nadkola (na bank połamią się kołki/spinki), otwórz klape bagażnika, zdejmij zaślepki od wkrętów tylnych lamp, odkręć lampy (po 2 wkręty na stronę), wyjmij lampy, od spodu masz kołki mocujace zderzak, i wiązkę czujników parkowania, odepnij swiatla przeciwmgielne, po bokach zderzaka masz wkrety-wykręć, odepnij zderzak ze slizgów (jakby zatrzaski) i chyba to tyle - chyba że coś zapomniałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy można wyjąć sam dyfuzor, bez demontażu całego zderzaka?
Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.