Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2020, 01:38   #1
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Błąd awaria silnika fuel error

Witam serdecznie

Walczę już z moim nowo zakupionym autem od stycznia

W związku, że jestem wierny marce Ford, tym razem moje auto to Ford Kuga 11r. DW10C 140KM Delphi

Kupiłem auto z uszkodzonym silnikiem i zrobiłem przekładkę na inny.

Wszystko już niby jest ok ale niestety pojawiły się nowe problemy.

Na początku nie dało się skasować błędu awarii silnika i wywalał błąd, że ta świeca dopalająca dpf jest uszkodzona i coś z cewką wtrysku na 2 cylindrze i właśnie jeden z wtryskiwaczy w silniku klekotał gdzie było to mocno odczuwalne (słuchowo i wibracje na budzie auta). Wtryskiwacze oddałem do firmy zajmującej się tematem. Po diagnozie odchylenia były po 50%, zostały dokładnie wyczyszczone i po złożeniu wtrysk nadal lekko się odzywał ale było dużo lepiej. Auto trochę pochodziło (zastosowałem środek liquimoly do oczyszczenia wtrysków) i było coraz lepiej - błąd się usunął i w czasie jazdy 30km wypalił się dpf (wcześniej przez błąd nie mógł). W czasie jazdy ostro puścił dymem i jakby coś się odetkało i błąd już zniknął. Drugi błąd to coś z poziomem paliwa ale to później.

Dzisiaj po przejechaniu jakiś 50km już jest elegancko. Ładnie zaczął zapalać, zero dymienia i ogólnie na wolnych obrotach słyszę tylko takie lekkie cykanie tego wtryskiwacza (wcześniej mocno klekotał) ale jeździ się normalnie i żadnych już wibracji na karoserie nie ma. Dla laika i nieprzewrażliwionego byłoby super.

Tak więc ucieszyłem się, że wreszcie mam spokój aż tu nagle (myślałem, że jest paliwo, bo było na wskaźnikach pół zbiornika paliwa) wskazówka spadła momentalnie na zero i zapaliła się rezerwa, zaczął się dusić, przerywać i pojawił się błąd z czerwoną literką "i" awaria silnika - szybko pojechałem na stację, zatankowałem dobre, te droższe paliwo za 100zł w renomowanej stacji i chwilę kręcąc przy zapalaniu auto znowu ożyło, podczas jazdy dostało moc a wskaźnik paliwa powędrował na poziom trochę ponad połowę zbiornika i wszystko wróciło do normy.

Kiedy już dojechałem do domu, błąd sam się usunął, silnik ładnie zaczął pracować i ogólnie jechało się miło.
Po jakiś 3h poszedłem do garażu, odpaliłem go z 3 razy (chciałem się upewnić czy wszystko już ok) i nagle znowu pojawił się błąd z awarią silnika ale nie było żadnych objawów poza komunikatem. Zgasiłem i zapalałem go z 3 razy i błąd znowu sam zniknął. Wskaźnik paliwa już nie głupieje ale od samego początku jak go kupiłem są z nim jakieś problemy i wariuje (nagle z połowy zbiornika może nagle pokazać poziom 0).

Proszę poradźcie mi co robić?
Może mam jakiś syf w zbiorniku? Może ten pływak jest walnięty? Może z tą pompką w zbiorniku jest coś nie tak co przelewa paliwo w komorach?
Czy rzeczywiście nie miałem paliwa jak się dusił mimo tego że chwilę wcześniej pokazywał połowę zbiornika? (Wcześniej zatankowałem również za 100zł i zrobione zostało nim z 130km ale zaznaczę, że był mocno testowany łącznie z wypalaniem).

Mam kolegę z całą Kugą na części z małym przebiegiem i mam pomysł, żeby kupić od niego cały zbiornik z pływakiem tylko sprzedał tą pompkę i nie wiem czy ona też może powodować problemy?
Dlaczego błąd awarii silnika powraca lub powrócił?

Wydaje mi się, że przez te pokazywanie złego poziomu paliwa nie mogę dojść z nim do ładu, może ciągnie syf ze zbiornika i dlatego zaczęły mi się problemy z tym wtryskiem?

Czy jeżeli wywalił mi błąd fuel error to sterownik blokował dawkę na wtryski i dlatego się mulił i szarpał czy rzeczywiście okłamuje z tym pokazywaniem poziomu ON?

Na tą chwilę żadnych błędów na liczniku już nie pokazuje ale te auto to jakaś bomba zegarowa, w każdej chwili może być coś.
Nie mam już sił z tym autem....
proszę pomóżcie.


Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 14-03-2020 o 01:53
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 12:13   #2
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Re: Błąd awaria silnika fuel error

Witam ponownie.

(pisze bez polskich znakow poniewaz jakies szlaczki zamiast tych liter wyskakuja)

Na ta chwile blad pojawia się co jakis czas z tą awarią silnika z czerwonym "i" i nadal dzieje się to niespodziewanie co jakis czas mimo tego, ze auto jezdzi bez problemow. Niestety moj elektryk zamknal warsztat w zwiazku z sytuacja w Panstwie tak wiec musze czekac. Z tego co dodatkowo zauwazylem to licznik jakos zaczal brzeczec - edit: okazało się, że to nie licznik tylko ten wiatraczek temperatury wewnętrznej co jest koło lewarka zmiany biegów a stacyjką.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 18-03-2020 o 10:29
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 20:00   #3
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Stukający wtryskiwacz? Samoadaptacja? Na zimnym jest lepiej.

Witam

Chciałbym zapytać was o wasze doświadczenia związane z wtryskiwaczymi Delphi 2.0 Tdci 140KM DW10C.
W mojej Kudze z 2011r. wymieniłem uszkodzony silnik kupując goły słupek razem z wtryskiwaczami. Na początku niby było ok, ale później jakiś zaczął stukać. Wtryskiwacze oddałem do firmy która je dokładnie wyczyściła (były odchyły po 50% przed czyszczeniem) i ogólnie serwis zajmujący się układem paliwowym stwierdził, że ogólnie wtryski jakiegoś tam ich testu nie przeszły i nadają się do naprawy (2480zł) ale mogę je założyć i powinno być ok. Mój mechanik twierdzi, że założył nowe podkładki (a może nie? może źle je coś dokręcił?) ale tak naprawdę nie wiem ile w tym prawdy i już sam nie wiem czy mam kontakt z niekompetentnymi ludźmi czy po prostu mam niesamowitego pecha z tym samochodem. (Walczę z przekładką i ożywieniem go do stanu należytego od 31.01).
Serwis podobno wgrał jakieś inne kody, mój mechanik się zdziwił, że są inne i nie wiem czy zrobił adaptację na te nowe (twierdzi, że tak ale Ja mu nie wierzę) więc objaw jest obecnie taki, że słychać takie lekkie stukanie jednego z wtryskiwaczy najmocniej na wolnych obrotach. Na zimnym silniku jest dobrze, czym silnik się bardziej rozgrzewa, na biegu jałowym ten stukot jest coraz mocniej słyszalny.
Podczas dodawania gazu na większe obroty, ponad 2000 obr/min jest już ok i może przez hałas silnika już tego nie słyszę? Ale na pewno już nic nie stuka, silnik kręci się tak jak powinien.

Z tym mechanikiem już dałem sobie spokój bo tygodniami nie może rozwiązać problemu i kazał mi zabrać auto i nim jeździć po prostu (Wspomniał potem mi jeszcze, że na kompie coś niby cewkę wtryskiwacza na 2 cylindrze coś pokazało).

Na początku wywalał błąd awarii silnika i "i" na czerwono (check na żółto się nie zapalał) a teraz już jest ok i się to nie pojawia.

Czy mam wierzyć w samoadaptacje? Czytałem tutaj na forum, że może trwać ona nawet od 1000km do 2000km?

Auto zapala dobrze, nie dymi, przyspiesza idealnie, nie szarpie, obecnie już żadne błędy się nie pojawiają (zrobiłem bez błędu jakieś 60km).

Myślę nad zakupem kabla i sam porobić jakieś testy bo ręce mi już opadają na tych pseudo fachowców a kumaty elektryk w mojej okolicy ze względu na sytuację w kraju ma zakład zamknięty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 18-03-2020 o 20:12
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2020, 08:14   #4
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Wtryski muszą się za zaadaptować. To wymaga pewnego czasu. Jest też procedura przyspieszenia adaptacji. Polega to mniej więcej na przyspieszeniu i hamowaniu silnikiem powyzej 1500 obr/ min.
Silnik gorący oczywiście.
Kup kabel do forscana, program jest darmowy lub za niewielką opłatą.
Jeździć autem i narazie się nie przejmować. Jak wywalić jakieś błędy w późniejszym czasie to się będzie myśleć.
Błąd cewki wtryskiwacza może również oznaczać problem z okablowaniem danego wtrysku.
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 10:44   #5
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wtryski muszą się za zaadaptować. To wymaga pewnego czasu. Jest też procedura przyspieszenia adaptacji. Polega to mniej więcej na przyspieszeniu i hamowaniu silnikiem powyzej 1500 obr/ min.
Silnik gorący oczywiście.
Kup kabel do forscana, program jest darmowy lub za niewielką opłatą.
Jeździć autem i narazie się nie przejmować. Jak wywalić jakieś błędy w późniejszym czasie to się będzie myśleć.
Błąd cewki wtryskiwacza może również oznaczać problem z okablowaniem danego wtrysku.
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Kabel właśnie zamówiłem. Jeżeli chodzi o obecne objawy. Auto czym się silnik bardziej nagrzeje, to te pstykanie wtrysku jest bardziej słyszalne i co zauważyłem, to jeżeli trzymam go na obrotach 1500 obr/min to ma buda lekkie wibracje, jeżeli trzymam go na 2000 obr/min to już mniej a jak ponad 2500 obr/min mam to już wibracji nie ma. Najbardziej jest to odczuwalne przy 1500 obr/min. Na tę chwilę jak przyjdzie kabel to będę prosił o pomoc jak sprawdzić te wtryski czy jest wszystko ok a teraz bardzo dziękuję za pomocną poradę i będę jeździł hamując silnikiem jak opisałeś wyżej. Pozdrawiam
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 16:06   #6
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Re: Błąd awaria silnika fuel error

A więc tak jak pisałem wcześniej, zakupiłem kabel i podłączyłem go do forscana.

Na początek zobaczyłem czy te wtryski mi dobrze wgrał i przesyłam zdjęcie z zapytaniem?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Później sprawdziłem błędy i na początku wyrzucił mi takie błędy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kiedy to wykasowałem przez chwilę było tak
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po chwili natomiast przy odpaleniu pojawiła się informacja z czerwonym "i" awaria silnika i po z czytaniu błędów wyskoczyły mi takie błędy
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc znowu to wykasowałem i już na liczniku nie ma teraz tej informacji o awarii silnika i błędy przez kilka odpaleń były po zczytaniu takie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A już później powróciło znowu tak i jeżdżę już jakiś czas i jak na razie odpukać błąd o awarii się na liczniku już nie pojawia
(ale wydaje mi się, że w każdej chwili to może wrócić - taka chyba loteria? Bo dlaczego jak jeździłem nim z tydzień to błędu awarii silnika na liczniku nie pokazał a jak tylko podpiąłem dzisiaj ten kabel to powróciło) ale obecnie przy sprawdzaniu błędów jest tak i tej awarii nie pokazuje:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdziłem też dpf-a
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

i na tą chwilę nie mam już pomysłów.

Nadal przy trzymaniu gazu między 1500-2000 obr/min karoseria lekko drga i po nagrzaniu silnika jakiś wtrysk tak lekko stuka (po za tym bardzo ładnie przyspiesza, nie szarpie, nie dymi, zapala ładnie, żadnych innych objawów nie mam)

Proszę zobaczcie te moje kody błędów, czy mogę sprawdzić który to wtryskiwacz może lekko cykać i co powoduje te wibracje przy danych obrotach?

Dodam jeszcze, że mam problemy z poziomem paliwa, sprawdziłem go w programie i pokazuje jakieś 30% a na liczniku ponad połowę zbiornika. Wcześniej naglę wyskoczył mi na liczniku fuel error i zaczął przerywać mimo, że na liczniku pokazywał 1/2. Po zatankowaniu za 100zł wskazówka podnosi się lekko ponad 1/2 i błędu już tego fuel error nie wywala (pewnie do momentu znowu opróżnienia baku do czego oczywiście nie doprowadzę)

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 25-03-2020 o 16:20
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 16:27   #7
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Ten błąd ciągły z licznika dla mnie wygląda podejrzanie.
IMO licznik nadaje się do weryfikacji zimnych lutów.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 16:39   #8
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten błąd ciągły z licznika dla mnie wygląda podejrzanie.
IMO licznik nadaje się do weryfikacji zimnych lutów.
Chodzi o ten IC U1900-20? a co z pozostałymi błędami? i proszę powiedzcie mi dlaczego nie wyświetlają mi się tutaj na forum polskie znaki?
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 16:48   #9
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
IC U1900-20?
tak i poczytaj sobie o nim
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 18:18   #10
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Re: Odp: Błąd awaria silnika fuel error

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak i poczytaj sobie o nim
Ale ten błąd zawsze wyskakuje jak podłącza się skanery nie pochodzące od forda .
Lub do tej pory żyłem w błędzie ��
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.