Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2018, 20:15   #1
miesiek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Model: Focus Gold
Silnik: 100km
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Witam serdecznie,

Poprosiłbym Was o poradę w temacie wyboru stacji multimedialnej do Focusa Mk2 z 2009 roku. Przeczytałem kilka wątków z forum w tym temacie niemniej jednak doszedłem do wniosku że najlepiej będzie jeszcze przed zakupem po prostu dopytać doświadczonych użytkowników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zatem po kolei:

1) Założenia i budżet: czyli do czego chcę tą stację przede wszystkim używać i ile na to wydać?
- budżet: 1500-2000 PLN max
- zastosowanie: navi, zestaw głośnomówiący, muzyka (cd/mp3/radio)
- kamera cofania (jako dodatek)

Zależy mi na zachowaniu podstawowego sterowania radiem z kierownicy.

2) Moje przemyślenia i wybrane modele: po wspominanej lekturze forum doszedłem do wniosku że stacja powinna:
- pracować raczej pod Androidem (niż Windows CE)
- mieć co najmniej 2GB pamięci

Na popularnym portalu aukcyjnym wybrałem cztery modele które mnie interesują:

1) Android 5.1 1GB - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
plusy: podoba mi się duża ilość dodatków do tej stacji (kamery cofania, rejestrator, czujniki parkowania), rozsądna cena
minusy: tylko 1GB pamięci, nie wiem czy nie za słaby procesor

2) Android 6.0 2GB - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
plusy: 2GB oraz jak mi się wydaje wydajnieszy procesor
minusy: cena (ale przeżyję jakoś)

3) Android 7.1 2GB - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
plusy: tak jak wyżej (pamięć i procesor) plus niższa cena
minusy: skąd taka różnica w cenie w porównaniu do modelu nr 2? Czy nie ma tutaj jakiegoś haczyka?

4) Android Line 1GB - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
plusy: 30 miesięcy gwarancji i rzekomo lepsze audio
minusy: Android Line - czy to normalny system z jakąś nakładką czy też jakaś customowa mutacja? No i cena jak za taką konfigurację wysoka

Jakich problemów chciałbym uniknąć przy wyborze stacji:
- pogorszenia jakości audio (nie jestem jakimś melomanem ale żeby nie było gorzej niż na fabrycznym radiu)
- pogłosu w zestawie głośnomówiącym (ale mogę dołożyć do zakupu dodatkowy mikrofon)
- słabego zasięgu wifi

Będę bardzo zobowiązany za Wasze podpowiedzi i sugestie. Na teraz waham się między modelami 2) lub 3). Może ktoś z Was użytkuje któryś z tych modeli i będzie mi w stanie coś doradzić? Albo też podacie mi propozycję jakiegoś innego modelu?

Dodatkowo, jeżeli znacie jakiś sensowny zakład car audio w zachodniopomorskim (Szczecin) gdzie taką stację będę mógł zamontować to prośba o info.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Miesiek

miesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 10:47   #2
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał miesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Android 5.1 1GB
i sam sobie odpowiedziałeś na pytanie
teraz 1GB to już mało

Cytat:
Napisał miesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2) Android 6.0 2GB
ma więcej pamięci 32gb
Cytat:
Napisał miesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3) Android 7.1 2GB
pamięci tylko 16gb
niby ma wbudowane radio DAB
ale nawet na załączonym obrazku brak podpięcia canbus
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał miesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4) Android Line 1GB
przerost formy nad treścią odpowiedz jak dla zapytania 1
mało ramu

Bump: jak juz coś to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


cena 931zł po kursie z dziś
lub
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
w cenie 1300pln

jeszcze masz w niemcowni
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
za 850PLN po kursie z dziś

Ostatnio edytowane przez jarek33 ; 28-01-2018 o 11:02
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 11:30   #3
Rororo
ford::beginner
 
Imię: Emanuel
Zarejestrowany: 02-07-2014
Skąd: W-wa
Model: Focus mkIII
Silnik: 1,6 Diesel
Rocznik: 2011
Postów: 29
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał miesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie,

Poprosiłbym Was o poradę w temacie wyboru stacji multimedialnej do Focusa Mk2 z 2009 roku.....
To może android 8 i 4gb ramu? Wysyłka z UE...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tylko rozdzielczość mogła by być wyższa...

Ostatnio edytowane przez Rororo ; 28-01-2018 o 11:37
Rororo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 13:20   #4
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał miesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jakich problemów chciałbym uniknąć przy wyborze stacji:
- pogorszenia jakości audio (nie jestem jakimś melomanem ale żeby nie było gorzej niż na fabrycznym radiu)
Nie wiemy jakie masz to fabryczne. Ale nawet jeśli 6000CD, to i tak chiński kombajn zagra gorzej, bo właśnie jakość dźwięku jest ich najsłabszą stroną. Na tyle słabą, że nie znajdziesz w żadnej dostępnej online specyfikacji choćby wartość SnR (sygnał /szum, w dB), bo pewnie te radia oscylują w okolicach 50, natomiast porządne uniwersalne mają ponad 100. Tu jest przepaść, którą wynagradzają w chińczykach zabawki niezwiązane z dźwiękiem.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2018, 14:12   #5
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to i tak chiński kombajn zagra gorzej
Skąd wiesz masz takie radio?
Ja tam różnicy nie widzę słyszę
Bym powiedział, że gra nawet troszeczkę lepiej ale to też kwestia ustawień
Gożej jest z radiem są modele co potrafią gubić fale

No i RDS słabo działa
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2018, 16:31   #6
mottom
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-02-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 210
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to i tak chiński kombajn zagra gorzej,
Może nie pisz zasłyszanych opinii, tylko napisz jakiego radia słuchałeś i jakie miałeś odczucia. Ja mam Bosion i uważam, że dźwięk ma porównywalny a może i lepszy od fabrycznego.
Cytat:
Napisał jarek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
są modele co potrafią gubić fale
Problem z gubieniem fal może być związany z brakiem zasilania wzmacniacza antenowego umieszczonego na dachu.
mottom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 22:34   #7
miesiek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2012
Model: Focus Gold
Silnik: 100km
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Witam ponownie,

Dzięki za wcześniejsze podpowiedzi. Po ostatnich poszukiwaniach jestem zdecydowany na coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Prośba o podpowiedź co myślicie o tym wyborze? Widziałem że kilka osób polecało markę Pumpkin na forum (Joying niestety odpada ze względu na brak CD).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
miesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 23:17   #8
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiemy jakie masz to fabryczne. Ale nawet jeśli 6000CD, to i tak chiński kombajn zagra gorzej, bo właśnie jakość dźwięku jest ich najsłabszą stroną. Na tyle słabą, że nie znajdziesz w żadnej dostępnej online specyfikacji choćby wartość SnR (sygnał /szum, w dB), bo pewnie te radia oscylują w okolicach 50, natomiast porządne uniwersalne mają ponad 100. Tu jest przepaść, którą wynagradzają w chińczykach zabawki niezwiązane z dźwiękiem.
Problemem stacji z androidem jest fakt że to de facto zintegrowane tablety z ****o końcowkami mocy BTL, używające słabej jakości przetworników cyfra - analog.
W granicach 300$ wolałbym kupić jakiegoś 2DIN z polską gwarancją, mimo że będą wymagały adaptera.
GMS-y mają coś na podobieństwo do mirror linka. Sprawdź.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie miałem, ale warto się przyjrzeć.

Bump:
Cytat:
Napisał miesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prośba o podpowiedź co myślicie o tym wyborze?
Mnie śmieszą te opisy RAM 2GB ROM 32GB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakby był to naprawdę ROM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ciężko będzie o opinię, bo ktoś musiałby mieć go łapach, a to nie jest łatwe w obliczu tak ogromnego wyboru urządzeń.
Tym nie mniej dla wydawanie 1500zł na takie (wybacz) badziewie, to jednak pewna przesada, ale Twoje pieniądze, Twój wybór.
KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 23:33   #9
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Cytat:
Napisał KenyKeczuoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problemem stacji z androidem jest fakt że to de facto zintegrowane tablety z ****o końcowkami mocy BTL, używające słabej jakości przetworników cyfra - analog.
Jak widać, nikt nie słyszy różnicy, więc taki towar sprzedaje się znakomicie. I o to chodzi.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 23:42   #10
KenyKeczuoki
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-12-2017
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 HDI
Rocznik: 2014
Postów: 60
Domyślnie Odp: Radio Android - wybieramy stację multimedialną

Gdyby to kosztowało 500zł to kto wie, może...
Ale jeśli ma kosztować więcej to można sobie po prostu tablet kupić i pod aux-a podłączyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba prościej i lepiej, do tego taniej, a znajomy w 370z zrobił to tak że wygląda jak fabryka. Może znajdę zdjęcia.
KenyKeczuoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.