Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2019, 11:02   #1
Tomasz8456
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-09-2019
Skąd: Sandomierz
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCi 163
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Przybywanie oleju w silniku dw12c

Witam.
Mam problem z moim Smaxem. Silnik to 2.2 TDCi 200km dw12c Zaczyna mi przybywać oleju, na stalce jest już znacznie powyżej poziomu max. Samochód użytkowany głównie w mieście. Dpf bardzo często mi się wypala między 40-60 km. Około miesiąca oddałem dodaj do regeneracji płukania ale to nic nie zmieniło w kwestii wypalania. Błędów żadnych komp nie wykazuje. Czy to jest wina dpfu że wrasta poziom oleju?? Przecież silniki dw12c Mają oddzielną "instalacją" dotrysku do wypalania DPF.

Tomasz8456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 11:16   #2
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c

Cytat:
Napisał Tomasz8456 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Mam problem z moim Smaxem. Silnik to 2.2 TDCi 200km dw12c Zaczyna mi przybywać oleju, na stalce jest już znacznie powyżej poziomu max. Samochód użytkowany głównie w mieście. Dpf bardzo często mi się wypala między 40-60 km. Około miesiąca oddałem dodaj do regeneracji płukania ale to nic nie zmieniło w kwestii wypalania. Błędów żadnych komp nie wykazuje. Czy to jest wina dpfu że wrasta poziom oleju?? Przecież silniki dw12c Mają oddzielną "instalacją" dotrysku do wypalania DPF.
A sprawdzałem poziom płynu chłodniczego?
Jeśli jest ok to druga opcja ropa w oleju
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 11:21   #3
Tomasz8456
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-09-2019
Skąd: Sandomierz
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCi 163
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c

Poziom płynu chłodniczego jest ok

Bump: Tylko skąd się bierze ropa w oleju?? Przez dpfa??
Tomasz8456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 11:26   #4
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c

Cytat:
Napisał Tomasz8456 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poziom płynu chłodniczego jest ok

Bump: Tylko skąd się bierze ropa w oleju?? Przez dpfa??
Zazwyczaj z układu zasilania, nie szczelność na wtryskach przynajmniej z takimi przypadkami miałem już do czynienia w innych silnikach
Z dpfa nie bo jaka droga by się dostało
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 11:31   #5
Tomasz8456
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-09-2019
Skąd: Sandomierz
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCi 163
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c

Myślałem że to może z dpfa jest problem bo wypala się bardzo często. Do tego często można spotkać opinię że jak jest problem z dpfem to cofa ropę tylko chyba w tych silnikach tego nie powinno być.
Rozważam też wycięcie dpfa bo przy tak częstym wypalaniu można już oszaleć bynajmniej regeneracja, plukanie nie pomogła.
Czyli co proponujesz sprawdzić najpierw?? Wtryski?? Od czego wogole zaczac??
Tomasz8456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 11:36   #6
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Exclamation Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c

Cytat:
Napisał Tomasz8456 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem że to może z dpfa jest problem bo wypala się bardzo często. Do tego często można spotkać opinię że jak jest problem z dpfem to cofa ropę tylko chyba w tych silnikach tego nie powinno być.
Rozważam też wycięcie dpfa bo przy tak częstym wypalaniu można już oszaleć bynajmniej regeneracja, plukanie nie pomogła.
Czyli co proponujesz sprawdzić najpierw?? Wtryski?? Od czego wogole zaczac??
Dps to może być skutek tak bym obstawial
Zaczalbym właśnie od wtryskow
A powiedz jak że spalaniem nie wzrosło Ci jakoś drastycznie?
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 11:44   #7
Tomasz8456
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-09-2019
Skąd: Sandomierz
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCi 163
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c

Jeżdżę głównie po mieście tylko a do pracy mAM gdzieś 7 km więc spaksnie nie jest małe oscyluje gdzieś między 9-10 litrów dodam że auto to Automat klasyczny więc pewnie swoje też spali. Jak wyjadę już w trasę trochę dłuższą to spalanie znacznie spada gdzieś w granicach 6-6,5 litra Więc myślę że chyba ok jest?? Dodam jeszcze że przy wypalaniu dodaj nigdy nie zauważyłem żeby wentylatoty mi się włączały nawet na postoju, ostatnio to za każdym razem sprawdzałem.
Wszyscy mechanicy obstawiają że to przez tego dpfa żeby wyciąć go i będzie spokój. Bo to jest normalne żeby aż tak często się wypalal??
Tomasz8456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 11:49   #8
Piotrek Wielos
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140KM
Rocznik: 2005
Postów: 378
Domyślnie Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c

Cytat:
Napisał Tomasz8456 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżdżę głównie po mieście tylko a do pracy mAM gdzieś 7 km więc spaksnie nie jest małe oscyluje gdzieś między 9-10 litrów dodam że auto to Automat klasyczny więc pewnie swoje też spali. Jak wyjadę już w trasę trochę dłuższą to spalanie znacznie spada gdzieś w granicach 6-6,5 litra Więc myślę że chyba ok jest?? Dodam jeszcze że przy wypalaniu dodaj nigdy nie zauważyłem żeby wentylatoty mi się włączały nawet na postoju, ostatnio to za każdym razem sprawdzałem.
Wszyscy mechanicy obstawiają że to przez tego dpfa żeby wyciąć go i będzie spokój. Bo to jest normalne żeby aż tak często się wypalal??
Spalanie jest normalne, a co do dpfa to nie jest to normalne żeby tak często się wypala, ale mnie zastanawia że regeneracja nic nie zmieniła powinna być poprawa po niej
Piotrek Wielos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 11:50   #9
Tomasz8456
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 15-09-2019
Skąd: Sandomierz
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCi 163
Rocznik: 2013
Postów: 86
Domyślnie Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c

Dodam jeszcze że jak mam wypalanie dpfa jadąc stałą prędkością i dodam trochę gazu to Puszcza takiego bączka, dymek. No i te wentylatory mi się nie załączają to normalne??

Bump: Przed regeneracją dpfa mam takie wartości z wydruku
Pressure 054mbar
Flowrate 301 M3/h
Po regeneracji
Presurre 000mbar
Flowrate 345 M3/h
Tomasz8456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 14:20   #10
danek7902
ford::average
 
Avatar danek7902
 
Imię: DANIEL
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: KROSNO
Model: Mondeo MK4/ S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 66
Domyślnie Odp: Przybywanie oleju w silniku dw12c

Mi się wydaje że nie dochodzi do wypalenia i dlatego komputer próbuję tak często wypalać. Nie ma możliwości poprawnego wypalania bez pracy wentylatorów. Napisz jeszcze jak ci się niby wypala dpf to ile to trwa i jakie masz spalanie chwilowe na postoju.
danek7902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.