Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2020, 20:39   #1
osakxd
ford::beginner
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 13-12-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

Witam wszystkich.

Chciałbym przedstawić mojego Transita, oraz problem z którym próbuje sobie poradzić od dłuższego czasu, a więc do rzeczy.

Ford Transit 2007r. 2.2 TDCI 85KM

Problem falujących obrotów zaczął się w momencie wyciągnięcia wtryskiwaczy, celem wymiany uszczelki pokrywy zaworów. Jeden z wtryskiwaczy musiał być wyciągany przy pomocy specjalistycznego sprzętu.

Uszczelka wymieniona, auto wyjechało w trasę, niestety przez błąd (za słabo dokręcona śruba mocująca) wtryskiwacz podskakiwał i pękł przewód wysokiego ciśnienia. Od tego momentu rozpoczęła się walka z obrotami. Póki co zostało zrobione:

-Wtryskiwacze poddane regeneracji (1 wymieniony na nowy i zaprogramowany)
-Zawór SCV na pompie wymieniony
-Zawór PRV na listwie wymieniony
-Czujnik ciśnienia na listwie podmieniony
-Pompa wysokiego ciśnienia podmieniona
-Frezowanie gniazda wtryskiwacza i dana grubsza podkładka
-Kompresja sprawdzona (1: 26,5 2: 27 3: 26 4: 27,5)
-EGR wyczyszczony (brak poprawy) -> zaślepiony

Przejeździłem autem już około 200km, cały czas brak poprawy. Jedyny błąd jaki występuje to "Pompa wysokiego ciśnienia nieskalibrowana". Adaptacja jej jest niemożliwa, procedura jest przerywana.

Po dłuższym postoju auta, zaraz po odpaleniu przez jakieś 10-20 sekund, silnik pracuje dobrze, potem już za każdym razem występuje problem.

Ciśnienie w listwie wtryskowej mocno skacze, wykres jest bardzo "poszarpany". Waha się między 19Mpa, a 25 Mpa. Moc jest, podczas jazdy silnik pracuje bardzo dobrze, nie szarpie, ma moc.

Dołączam filmik nagrany podczas pracy na biegu jałowym. Telefon oparty o pas przedni.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

osakxd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 21:18   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

Robiłeś próbę przelewową wtryskiwaczy?
Po dłuższym postoju jest ok - prawdopodobnie dlatego, że po dłuższym postoju jest chłodny/zimny silnik, więc zwiększona jest dawka wtrysku. Jest to poniekąd wskazówka poprawnej pracy układu PCM-pompa i niesprawnych wtryskiwaczy.
Oddałbym wtryskiwacze do oceny do innego, ale autoryzowanego warsztatu.

Niezależnie od tego - już wiele razy słyszałem o kłopotach związanych z pozycjonowaniem w pionie wtryskiwacza - wystarczyło, że ktoś dał miedzianą podkładkę zamiast stalowej lub odwrotnie (w zależności od tego jaka powinna rzeczywiście być) i już silnik wariował na wolnych obrotach.

Ten pęknięty przewód zastąpiono oryginalnym?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-02-2020 o 21:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2020, 21:59   #3
osakxd
ford::beginner
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 13-12-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

Próba przelewowa ostatecznie przekonała mnie do oddania do regeneracji. Po odebraniu i zamontowania, próby już nie powtarzałem.

Zamierzam właśnie oddać do innego zakładu wtryskiwacze, aczkolwiek mam możliwość podmiany wtryskiwaczy (sprawnych) z Transita z 2009 2.2 100KM, czy będą pasowały bez problemu ?

Niestety nie wiem jakie powinny być oryginalne podkładki. Zastosowałem z takiego samego materiału jakie były wcześniej zamontowane (miedziane).

Przewód zastąpiłem zamiennikiem z InterCarsu.
osakxd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2020, 19:17   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

Zacznij może jednak od próby przelewowej - skoro są kłopoty. Jest tania , prosta i szybka, a mówi sporo o wtryskiwaczach.
Nie przesądzam, że paliwowy przewód niefabryczny tu jest winny, tym nie mniej wszystkie dieslowskie instrukcje serwisowe zalecają zmieniać przewody zawsze kompletami.

Denso ma miedziane podkładki pod wtryskiwacze, ale to jedno pogłębione gniazdo mnie zastanawia... Było pogłębiane bez zdejmowania głowicy? jak określono grubość nowej podkładki?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 14:08   #5
malinll0033
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-10-2019
Skąd: Poznań
Model: Transit Connect + Camper Transit
Silnik: 1,6T EB 150 KM+ 2,2 TDCI 110KM + 20%LPG
Rocznik: 2015 +2008(buda 1988)
Postów: 17
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

W moim też miałem problem z obrotami ( Transit mk7 z 2008 2.2 Tdci 300 Kkm). Dałem do regeneracji wtryski i nic nie dało. Raz chodził dobrze, a raz obroty wahały się. U mnie był uszkodzony czujnik ciśnienia paliwa w pompie. Tak mi mechanik powiedział. Teraz wszystko jest Ok.

Ostatnio edytowane przez malinll0033 ; 26-02-2020 o 14:11 Powód: braki
malinll0033 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2020, 20:15   #6
osakxd
ford::beginner
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 13-12-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

Trochę zapomniałem o całej sprawię. Naprawy były odłożone na późniejszy czas no i niestety muszę wrócić do tematu naprawy auta. Problem nadal nie został rozwiązany.


Cytat:
Napisał malinll0033 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]U mnie był uszkodzony czujnik ciśnienia paliwa w pompie. Tak mi mechanik powiedział. Teraz wszystko jest Ok.
W moim transicie była podmieniana pompa CR ze sprawnego transita, został już wymieniony elektrozawór na pompie (SCV). Wymieniony również zawór upustowy (PRV) na listwie CR. Nadal taka sama praca silnika.


Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacznij może jednak od próby przelewowej - skoro są kłopoty. Jest tania , prosta i szybka, a mówi sporo o wtryskiwaczach.
Nie przesądzam, że paliwowy przewód niefabryczny tu jest winny, tym nie mniej wszystkie dieslowskie instrukcje serwisowe zalecają zmieniać przewody zawsze kompletami.

Denso ma miedziane podkładki pod wtryskiwacze, ale to jedno pogłębione gniazdo mnie zastanawia... Było pogłębiane bez zdejmowania głowicy? jak określono grubość nowej podkładki?
Próbę przelewową będę robił w dniu jutrzejszym. Niestety nie mam już dostępu do drugiego transita w celu podmiany przewodów wysokiego ciśnienia.

Pogłębianie gniazda było wykonane beż zdjęcia głowicy. Grubość była określana suwmiarką.

Robiąc rewizję przewodu paliwowego od filtra paliwa do pompy paliwa, znajduje się w nim dosyć dużo powietrza, i podczas pracy cały czas przemieszczają się bąble powietrza. Może mieć to wpływ na taką pracę silnika ?
osakxd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2020, 10:48   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

Cytat:
Napisał osakxd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robiąc rewizję przewodu paliwowego od filtra paliwa do pompy paliwa, znajduje się w nim dosyć dużo powietrza, i podczas pracy cały czas przemieszczają się bąble powietrza. Może mieć to wpływ na taką pracę silnika ?
Z tym jest zawsze problem. Teoretycznie nie powinno być powietrza w przewodzie, ale w praktyce trochę zawsze jest, bo przewody pracują na podciśnieniu (pompa zasysa paliwo) i zawsze trochę powietrza dostanie się do układu. Problem zaczyna się, gdy powietrza jest za dużo...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2020, 14:25   #8
osakxd
ford::beginner
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 13-12-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

Powracam do tematu. Auto swoje przestało czas wrócić do naprawy. Sprawy trochę się pozmieniały mianowicie :
- włożony został nowy słupek
- wtryskiwacze oddane do weryfikacji do innego zakładu (nadano nowe numery)
- pompa oddana do regeneracji (ten sam zakład)
- wszystkie elementy w silniku wyczyszczone, uszczelnione

Auto odpalone objawy nadal te same. Błędów brak, nie wiem już gdzie szukać przyczyny. Uszkodzony sterownik ?
osakxd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2020, 16:50   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

Zawsze miej ograniczone zaufanie do naprawiaczy.
Zacznij jednak od próby przelewowej. Cały czas to są te same wtryskiwacze, ani razu nie sprawdzane na pracującym silniku (pisałeś, że następnego dnia zrobisz, ale nie podałeś wyników próby...).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 11:23   #10
osakxd
ford::beginner
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 13-12-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Transit
Silnik: 2.2
Rocznik: 2010
Postów: 10
Domyślnie Odp: Falujące obroty biegu jałowego 2.2 TDCI

Próba przelewowa wykonana. Test trwał 4 minuty.
Na zdjęciu wyniki. Ponadto, po około 2 minutach od rozpoczęcia testu, zaczęło przepływać dosyć sporo bąbelków powietrza. Dookoła wtryskiwacze suche.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20200603_121808.jpg (91.0 KB, 45 wyświetleń)
osakxd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.