Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2017, 09:34   #1
pawel702
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-12-2016
Skąd: Zaielona Góra
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Szarpanie przy przyspieszaniu/Usterka układu silnika

Witam,
już wydaje mi się że przeszukałem całe forum i nie mogę znaleźć podobnych objawów jak u mnie.
Mój silnik to 1,8 duratec 125KM
Jakiś miesiąc temu podczas ostrego hamowanie (może przypadek) zapaliła mi się usterka układu silnika/ograniczenie prędkości. Po wyłączeniu silnika i włączeniu raz jeszcze błąd zniknął. Po kilku dniach zaczał pojawiać się podczas jazdy. Przy redukcji biegu i gwałtownym przyspieszeniu, przy ruszaniu i ciągłym zwalnianiu ( korki, światła). Pojawił sie też problem z odpalanie, podczas odpalania musiałem mieć wciśnięty gaz żeby złapał. Pojechałem do mechanika, podłączył pod COMP i stwierdził: usterkę przepustnicy i jednego z zwarów podciśnienia. Z racji oszczędności (może pozornych) przepustnice kupiłem używaną jak i używane dwa zawory. Po założeniu zaworów zapalił mi się żółtka kontrolka, a po założeniu "nowej przepustnicy" jeździłem 2 tyg bez problemu aż dzisiaj znowu pojawił się ten sam błąd. Zaznaczę jeszcze że samochód do 3 tys obrotów przyspiesza jak muł i lekko szarpie, dopiero pow. 3 tys ma "kopa". Jesli jadę na piatym biegu stała prędkością 2-2,5 tys czuje delikatne kołysanie.

Ktoś ma pomysł co to jest ?

Bardzo proszę WAS o pomoc.

pawel702 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 10:13   #2
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,789
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu/Usterka układu silnika

Możliwe ze masz uwalone zaworki o których przez ostatnie 1-2 miesiecy było dużo pisane przeszukaj forum. A jakie błędy ci sie wyświetlały bo to też ważne.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2017, 12:02   #3
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu/Usterka układu silnika

Poczytaj tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak wymieniałeś zawroki to możesz miernikiem sprawdzić czy sa dobre, a nawet jeśli jeden jest dobry to pobaw się z tymi co masz w aucie i może sie usa zrobić dobra parę
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM

Ostatnio edytowane przez klodis ; 28-10-2017 o 12:22
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 12:04   #4
pawel702
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-12-2016
Skąd: Zaielona Góra
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Szarpanie przy przyspieszaniu/Usterka układu silnika

Wreszcie znalazłem chwile czasu żeby sie tym zając, a raczej zostałem zmuszony przez wzmocnienie sie objawów. Wymieniłem zawory podciśnienia, działają, opór jest odpowiedni na mierniku, klapki się podnoszą. Wylądowałem u mechanika podpiął komputer i odczyta błąd P2135 coś z czujnikiem położenia przepustnic. Stwierdził że mam jechać do serwisu bo może to być ten czujnik, może być wiązka przewodów łączących przepustnicę z pedałem gazu, a może być potencjometr w pedale gazu. Serwis może mnie przyjąć za 3 tygodnie. Ma ktoś może pomysł jak samemu stwierdzić czy to pedał gazu bez wymiany jego ? Może są jakieś wartość napięcia jakie powinny dochodzić do przepustnicy ? Zapomniałem dodać że mechanik stwierdził na kompie że przy ruszaniu pedałem gazu przepustnica nie zmienia konta położenia.
pawel702 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przepustnica , szarpanie , usterka


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.