Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-07-2018, 22:27   #1
viktas
ford::amateur
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 20-09-2014
Skąd: Poznań
Model: Galaxy
Silnik: 2.0L Duratorq DOHC CR TC (115PS)
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.

Mam problem jak w tytule. Mój Galaxy 2.0 Tdci 115KM szarpie jak tylko wyrównam gaz przy 2tyś. obrotów. Na każdym biegu jest to samo, najbardziej odczuwalne jest na 3 i 4 biegu. Przy przyspieszaniu i zwalnianiu nic się nie dzieje. Tylko przy stabilnej jeździe ok 2tyś. obrotów. Jako ciekawostkę dodam, że jadąc np. na 4 biegu, gdy szarpie włączam tempomat i szarpanie zanika. Byłem już 3 razy na diagnostyce i jeździliśmy z mechanikiem na podłączonym BOSHu po kilkanaście minut i nie ma żadnych błędów nawet podczas szarpania. Jadę za 2 tyg. do Chorwacji i chciałbym ogarnąć ten temat. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

viktas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2018, 14:17   #2
walimar
ford::average
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-01-2015
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2,0 DURATORQ TDCI, 143 KM
Rocznik: 2009
Postów: 76
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.

Przyjżyj się turbinie, zwłaszcza geometrii albo czujnikowi kopiowania turbiny oraz zaworkowi podciśnieniowego sterowania turbiną. Znajdź i poczytaj o tym tematy.
__________________
Ford Fiesta MK VI, 1,3L Duratec 8V EFI - Rocam, 69 KM, (A9JA1), 2007 r.
Wcześniej: Ford Focus 1,8 TDDI, 90 KM.
walimar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 11:04   #3
galasi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.

Mam podobny problem. Przy minimalnym otwarciu przepustnicy (nacisnięciu pedału przyspieszenia) i ustabilizowaniu prędkości obrotowej silnika ok 1800-1900 obr. trochę poszarpuje, co zwłaszcza odczuwa się od trzeciego biegu. I tak przejeździłem od początku, czyli od zakupu nowego auta w 2010 roku. Nie chodzi o ignorancję tylko o fakt, że przynajmniej u mnie nic się w tej sprawie dalej nie działo/nie psuło. Gdzieś na forum czytałem, że to może być zwiazane z jakąś ułomnością EGR, ale ponieważ nie było to uciążliwe to nie sprawdzałem.
galasi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2018, 22:03   #4
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.

Cytat:
Napisał viktas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam problem jak w tytule. Mój Galaxy 2.0 Tdci 115KM szarpie jak tylko wyrównam gaz przy 2tyś. obrotów. Na każdym biegu jest to samo, najbardziej odczuwalne jest na 3 i 4 biegu. Przy przyspieszaniu i zwalnianiu nic się nie dzieje. Tylko przy stabilnej jeździe ok 2tyś. obrotów. Jako ciekawostkę dodam, że jadąc np. na 4 biegu, gdy szarpie włączam tempomat i szarpanie zanika. Byłem już 3 razy na diagnostyce i jeździliśmy z mechanikiem na podłączonym BOSHu po kilkanaście minut i nie ma żadnych błędów nawet podczas szarpania. Jadę za 2 tyg. do Chorwacji i chciałbym ogarnąć ten temat. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.
a na postoju przy tych obrotach tez poszarpuje silnikiem?
Moze testy przelewowe rozjasnilyby sprawe
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 21:23   #5
viktas
ford::amateur
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 20-09-2014
Skąd: Poznań
Model: Galaxy
Silnik: 2.0L Duratorq DOHC CR TC (115PS)
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.

Przepraszam za długą nieobecność, ale wiadomo - wakacje.
W sierpniu mechanik wyczyścił i sprawdził EGR - wszystko z nim wporzo.
Wyzerował wartości wyuczone i tu uwaga przez ok 20km było idealnie.
Silnik nie przerywał, było tak jak być powinno, ale... znów zaczęło.
Przejechałem 5tyś. km w sierpniu i cały czas tak samo.
Rozumiem wątki z czujnikiem kopiowania turbiny itd., ale dlaczego, gdy włączę tempomat w momencie występowania przerywania to się uspokaja i pracuje stabilnie. Na postoju silnik pracuje stabilnie cały czas. Szarpanie czyli niestabilna praca tylko podczas jazdy.
viktas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2023, 23:54   #6
viktas
ford::amateur
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 20-09-2014
Skąd: Poznań
Model: Galaxy
Silnik: 2.0L Duratorq DOHC CR TC (115PS)
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 Tdci szarpie przy 2 tysiące obrotów.

Po przejechaniu 100tyś km, gdy już nauczyłem się jeździć z tym szarpaniem i przestać zwracać na to uwagę padł zawór EGR. Kolega wymienił go na nowy i uwaga wszystkie objawy ustąpiły i w końcu jeździmy naszym staruszkiem płynnie bez szarpania. Jutro wymieniamy maglownicę bo luzy ma już straszne. Pozdrawiam
viktas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
szarpanie , szarpie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.