Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2019, 11:35   #231
OldSeb
ford::beginner
 
Avatar OldSeb
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 ST-Line X
Silnik: 1.5 EB 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 39
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Dzięki. W międzyczasie poczytałem o problemach z szarpaniem na 2 i 3 biegu i chyba zdecyduje się na manual.

OldSeb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 12:04   #232
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Nieeee... nic nie szarpie.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 21:16   #233
jubas28
ford::amateur
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 29-06-2019
Skąd: leżajsk
Model: ford kuga 2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

ma ktoś może opis tej procedury adaptacji skrzyni bez użycia ids
jubas28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 22:04   #234
tecez
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 53
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieeee... nic nie szarpie.
Z 2 na 3 tak gładko nie jest
tecez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2019, 22:07   #235
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał tecez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z 2 na 3 tak gładko nie jest
nic z tym nie zrobisz,zadna adaptacja ci nie pomoze. Robiłem kilka razy i nic. Ten typ tak ma i tyle.

Bump:
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieeee... nic nie szarpie.
mi szarpał z 2 na 3 tzn lekko przeciągał i bylo lekkie szarpniecie. Strasznie mnie to irytowało i powiedziałem,że już nigdy nie kupię samochodu z automatem
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 17:08   #236
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Witam, tym razem z poważnym problemem dotyczącym automatycznej skrzyni 6F35 w Escape. Rocznik 2014 przebieg 68 tys. km. autentyczny. Użytkuje go od prawie 4 lat.
Dziś w trakcie świątecznych zakupów ruszając spod sklepu auto zaczęło dziwnie się zachowywać tzn miał trudność z ruszeniem. Przełączając na D i ruszając obroty rosły a samochód tylko się toczył potem zaczął ruszać ale bardzo wolno. Do tego stopnia ze bałem się ruszać ze skrzyżowania. Wywaliło tez komunikat o awarii skrzyni biegów. Do domu dałem rade przyjechać ale delikatnie operując gazem. Do tyłu bardzo ładnie zapinana bieg i super cofa a do przodu bieg zapina po ok.4 sekundach i tez tak jakoś dziwnie, jak rusza to tak jakby się sprzęgło ślizgało albo jak bym miał dużą przyczepę i nie ma mocy . Podpiąłem pod komputer i w załączeniu zdjęcie co wywaliło. Czy ktoś miał podobne doświadczenie i zna może kogoś kto może zna się na tych skrzyniach 6F35? Najlepiej Warszawa i okolice.

P.S. Sprawdziłem ponownie po kilku godzinach na zimnym silniku. To samo - na wstecznym - bajka - wszystko ładnie. Wrzucam na D - myśli, myśli, myśli, myśli i po 5 sekundach słychać i czuć że załacza bieg 2 w miarę delikatne szarpnięcia. Puszczam hamulec i auto powinno się toczyć a tu stoi. Daje gazu i niby idzie ale baaardzo powoli. Tak jakby na sprzęgle się ślizgało. Potem daje więcej gazu i obroty idą mocno w górę ale wolno się rozpędza a potem jakoś jedzie ale boje się go testować bardziej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg skrzynia Escape.jpg (86.8 KB, 42 wyświetleń)
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 17:11   #237
hass
ford::average
 
Avatar hass
 
Zarejestrowany: 25-08-2004
Skąd: Koszalin
Model: Fiesta MK7, Mondeo MKV ST-Line
Silnik: 1.6 Pb, 2.0 Pb Ecoboost
Rocznik: 2008, 2017
Postów: 80
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał jubas28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ma ktoś może opis tej procedury adaptacji skrzyni bez użycia ids
Instrukcja adaptacji skrzyni biegów 6f35:
- musimy znaleźć długi odcinek drogi 600-1000m:
- skrzynia i silnik muszą być rozgrzane,
- resetujemy wartości skrzyni forscan em (klucz -> clear transmission adaptive tables,
- rozpędzamy powoli samochód do 80km/h, biegi będą się zmieniać przy około 2000-2500obr/min i może szarpać,
- później zwalniając powoli zatrzymujemy się,
- czekamy kilka- kilkanaście sekund,
- powtarzamy rozpędzanie do 80km/h i zatrzymanie na kilka- kilkanaście sekund,
- następnie rozpędzamy się do 40km/h, puszczamy pedał gazu, zmieniamy z D na S, samochód zwalnia do 16km/h i powtarzamy ponownie.
hass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 19:55   #238
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, tym razem z poważnym problemem dotyczącym automatycznej skrzyni 6F35 w Escape. Rocznik 2014 przebieg 68 tys. km. autentyczny. Użytkuje go od prawie 4 lat.
Dziś w trakcie świątecznych zakupów ruszając spod sklepu auto zaczęło dziwnie się zachowywać tzn miał trudność z ruszeniem. Przełączając na D i ruszając obroty rosły a samochód tylko się toczył potem zaczął ruszać ale bardzo wolno. Do tego stopnia ze bałem się ruszać ze skrzyżowania. Wywaliło tez komunikat o awarii skrzyni biegów. Do domu dałem rade przyjechać ale delikatnie operując gazem. Do tyłu bardzo ładnie zapinana bieg i super cofa a do przodu bieg zapina po ok.4 sekundach i tez tak jakoś dziwnie, jak rusza to tak jakby się sprzęgło ślizgało albo jak bym miał dużą przyczepę i nie ma mocy . Podpiąłem pod komputer i w załączeniu zdjęcie co wywaliło. Czy ktoś miał podobne doświadczenie i zna może kogoś kto może zna się na tych skrzyniach 6F35? Najlepiej Warszawa i okolice.

P.S. Sprawdziłem ponownie po kilku godzinach na zimnym silniku. To samo - na wstecznym - bajka - wszystko ładnie. Wrzucam na D - myśli, myśli, myśli, myśli i po 5 sekundach słychać i czuć że załacza bieg 2 w miarę delikatne szarpnięcia. Puszczam hamulec i auto powinno się toczyć a tu stoi. Daje gazu i niby idzie ale baaardzo powoli. Tak jakby na sprzęgle się ślizgało. Potem daje więcej gazu i obroty idą mocno w górę ale wolno się rozpędza a potem jakoś jedzie ale boje się go testować bardziej.
Kiedyś miałem Astrę G z automatem (jeszcze stary Aisin 4-biegowy) - i miałem identyczne objawy (może poza wywalaniem błędów w kompie bo auta 20 lat temu były mniej skomputeryzowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Powodem był bardzo niski poziom oleju w skrzyni - po prostu ciśnienia nie było na konwerterze - po rozgrzaniu oleju było już lepiej. Dolanie oleju (a później usunięcie wycieku - uszczelniacz półosi) wszystko wróciło do normy.
Polecam zacząć sprawdzenie właśnie od oleju - czy jest prawidłowy poziom.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 20:13   #239
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Kurcze może i racja - jutro sprawdzam poziom. Choć kilka miesięcy temu sprawdzałem i kapało prze otwór jak się odkręciło śróbę kontrolną przy półosi. Jednakże tak samo jak u Ciebie u mnie też przy półoście poci się i może zanika tamtędy. Ale aż tyle by ubyło??

Ostatnio edytowane przez danwit2 ; 21-12-2019 o 20:16
danwit2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 06:16   #240
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: wszystko o skrzyni automatycznej 6F Mid-Range

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurcze może i racja - jutro sprawdzam poziom. Choć kilka miesięcy temu sprawdzałem i kapało prze otwór jak się odkręciło śróbę kontrolną przy półosi. Jednakże tak samo jak u Ciebie u mnie też przy półoście poci się i może zanika tamtędy. Ale aż tyle by ubyło??
Pamiętam jak w astrze pociła się jedna z półosi to woziłem w bagażniku bańkę z olejem (tam było łatwiej bo pod maską był normalny bagnet do sprawdzania poziomu oleju jak w silniku i tam wlewało się olej) i dolewałem co jakiś czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aż do naprawy uszczelniacza.
Daj znać jak sprawdzisz ten olej. Trzeba też zwrócić uwagę na procedurę sprawdzania poziomu oleju - w astrze na bagnecie były dwie miarki - dla zimnego i ciepłego oleju. Przy ciepłym oleju znacząco zwiększał on objętość.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.