Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2019, 07:51   #1
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie światła - kiedy jakie świacą

Proszę podpowiedzcie mi, jak to jest ze światłami w Waszych Edgach.
U mnie w oryginale były światła zwykłe halogenowe z obrysówkami. Teraz są założone światła LED-owe z wersji EU i działa to tak, że w ciągu dnia przy włączonym zapłonie włącznik w pozycji:
0 – nic się nie świeci, żadne przyciski w środkowej konsoli ani w kierownicy nie są podświetlane
1 – świeci się pasek LED-owy z połową jego mocy + tylne światła, żadne przyciski w środkowej konsoli ani w kierownicy nie są podświetlane
2 - świeci się pasek LED-owy z połową jego mocy + światło LED mijania + tylne światła, żadne przyciski w środkowej konsoli ani w kierownicy nie są podświetlane
Auto – nic się nie świeci – dopiero po włączeniu biegu na R, N, D, S zapala się przedni pasek LED-owy z pełną jego mocą, żadne przyciski w środkowej konsoli ani w kierownicy nie są podświetlane.
Bez względu na położenie włącznika świateł przyciski w środkowej konsoli i w kierownicy podświetlają się dopiero wtedy gdy zapada zmrok i czujnik natężenia światła da cynk że jest na tyle ciemno trzeba zapalić światła.
Pytanie:
1. Czy nie powinno być tak, że przyciski w środkowej konsoli i w kierownicy są podświetlane non stop a przynajmniej za każdym razem jak włącznik przekręcę na pozycję 1,2 lub Auto ??
2. Czy nie powinno być tak, że w dzień jak samochód ma włączony zapłon, skrzynia jest w pozycji P,R,N,D,S , włącznik świateł jest w pozycji 0 to mimo to świecą się swiatła do jazdy dziennej – pasek LED-wy z pełną jego mocą a dopiero moc paska LEDowego jest mniejsza po włączeniu przełącznika na pozycję 1 lub 2??

danwit2 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2019, 09:00   #2
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: światła - kiedy jakie świacą

Mam auto ori EU, i u mnie jedyna różnica jest taka że pasek LED świeci w 100% w każdej pozycji skrzyni biegów gdy przełącznik jest w pozycji 0 lub auto, reszta jest tak jak piszesz

Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 20-10-2019 o 10:40
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2019, 19:25   #3
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: światła - kiedy jakie świacą

dzięki za jedną, jedyną odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danwit2 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 13:59   #4
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: światła - kiedy jakie świacą

Cytat:
2. Czy nie powinno być tak, że w dzień jak samochód ma włączony zapłon, skrzynia jest w pozycji P,R,N,D,S , włącznik świateł jest w pozycji 0 to mimo to świecą się swiatła do jazdy dziennej – pasek LED-wy z pełną jego mocą a dopiero moc paska LEDowego jest mniejsza po włączeniu przełącznika na pozycję 1 lub 2??
U mnie tak jest (czyli 0 - pasek mocno i brak tyłu, 1 - pasek słabo i tył świeci, 2 - pasek słabo + led i tył) i zamierzam to zmienić, bo uważam, że jak jest 0 to powinno być wszędzie zgaszone. Wkurza mnie, że jak coś robię i silnik zapalony to się już świeci. Zamierzam zrobić to tak:
0 - nic się nie świeci
1 - pozycyjne, czyli świeci połowa mocy przód pasek i świeci tył
2 - dzienne, czyli pełna moc na pasek przód a tył nie świeci
3 - automat czyli w zależności od światła, zaświecają się paski z przodu w dzień i tył nie świeci a wieczorem przygasają i zaświeca się led z przodu i z tyłu.
Mam jedynie wątpliwości czy jak się czujnik światła zepsuje to czy w nocy nie zostanę bez świateł drogowych ?
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 19:27   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: światła - kiedy jakie świacą

Cytat:
Napisał micky13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Zamierzam zrobić to tak:
0 - nic się nie świeci...
Na moją pamięć to w amerykańcu może być problem...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 19:50   #6
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: światła - kiedy jakie świacą

No właśnie w moim amerykańcu na 0 nic się nie świeci - i chce to zmienic
danwit2 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 13:28   #7
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: światła - kiedy jakie świacą

Cytat:
Napisał danwit2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- i chce to zmienic
zastanow sie, jak masz zdalne włączanie to silnik zagrzejesz i nic się nie będzie świecić (prawdopodobnie) a jak ja grzeję to się świecą światła ... a wolałbym nie.
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2019, 16:08   #8
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: światła - kiedy jakie świacą

Cytat:
Napisał micky13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanow sie, jak masz zdalne włączanie to silnik zagrzejesz i nic się nie będzie świecić (prawdopodobnie) a jak ja grzeję to się świecą światła ... a wolałbym nie.
Ne przesadzajmy z tym przegrzaniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - mam też Escape, w którym jest tak jak chce zrobić w Edgu i tak jak piszesz, że jak włącze go zdalnie to dzienne się świecą.
danwit2 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2019, 10:45   #9
micky13
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 08-06-2018
Model: Edge Titanium
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2017
Postów: 50
Domyślnie Odp: światła - kiedy jakie świacą

Danwit2 a więc kwestia tego co się chce ..., mam Titanium USA i da się tak zrobić, oto informacja, której chyba potrzebowałeś
Cytat:
2. Czy nie powinno być tak, że w dzień jak samochód ma włączony zapłon, skrzynia jest w pozycji P,R,N,D,S , włącznik świateł jest w pozycji 0 to mimo to świecą się swiatła do jazdy dziennej – pasek LED-wy z pełną jego mocą a dopiero moc paska LEDowego jest mniejsza po włączeniu przełącznika na pozycję 1 lub 2??
micky13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2019, 19:28   #10
danwit2
ford::advanced
 
Imię: danwit2
Zarejestrowany: 01-01-2017
Skąd: Warszawa
Model: Escape / Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2017
Postów: 444
Domyślnie Odp: światła - kiedy jakie świacą

OK dzięki za info. To teraz trochę trzeba się pobawić żeby to odpowiednio zaprogramowac
danwit2 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.