Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2017, 23:44   #21
mushroom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-05-2008
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 25
Domyślnie Odp: Woda pod kolem zapasowym!!!

więc te gumowe osłony kabli wyczyszczone i ładnie zamontowane na porządny klej silikonowy....byly dwie ulewy i sucho...temat do zamknięcia.. .przynajmniej wypralem sobie wykładzinę bagażnika.. .

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

mushroom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2017, 09:44   #22
Kalafior998998
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2017
Model: Mondeo mk4 HB
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda pod kolem zapasowym!!!

Ja z kolei zdjąłem zderzak i wywietrzniki znajdujace sie pod nim, w srodku znalazlem wilgotny filcowy filtr zarośnięty pleśnią. Zasilikonowalem otwory prowadzące do bagażnika, wyciągnąłem gumowy korek który znalazłem na dnie 'komory' wywietrznika, przeczyściłem uszczelki wywietrznika, a filtr wyrzuciłem. Od tego momentu problem się nie pojawia, liczę że jeśli woda w dalszym ciągu dostaje się do 'komory' to nie wlatuje do bagażnika, a wylatuje na drogę przez otwór od dołu.
Kalafior998998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2017, 20:07   #23
Pawelekziom7
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 10-05-2017
Skąd: Żukowo
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Woda pod kolem zapasowym!!!

Cytat:
Napisał mushroom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wysprzatlem autko, i patrze a tu zonka....cieknie mi woda do bagaznika....nie mam jak tego rezebrac, przynajmniej teraz....jakis pomysl ktoredy ta woda sie dostaje do srodka?? fotka w zalaczeniu....moze ktos juz przerabial ten temat....
MI leciało wszystko przez gumową osłonę kabli między klapą a karoserią pojazdu. Trochę sylikonu i mam spokój.
Pawelekziom7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2017, 11:35   #24
Qdzej
ford::beginner
 
Avatar Qdzej
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 12-01-2016
Skąd: okolice Nysa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 06.2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Woda pod kolem zapasowym!!!

Cytat:
Napisał Kalafior998998 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja z kolei potwierdziłem moje podejrzenia, wczoraj przeprowadziłem test polegający na laniu wody wyłącznie na górną krawędź zderzaka z obu boków auta i momentalnie w rogach bagażnika pojawiła się woda. Z jednej strony wręcz chlusnęło wiec możliwe, że uszczelki albo samej kratki nie ma tam wcale... W najbliższym czasie zdemontuje zderzak i przelece krawędzie silikonem.
Tak stamtąd woda leci bo jest za tą kratką, o której pisałem taka jakby ścianka grodziowa i od spodu ma ok 5mm szczelinę i tak cieknie, że wydaje się jakby spod lampy, zaufaj mi, ściągnij zderzak a jak zobaczysz kratki to będziesz pewien bo fabryczny klej czy co tam dają nie wytrzymuje tak długo
pozdro

edit: sory nie przerzuciłem strony, widzę że problem rozwiązałeś

Ostatnio edytowane przez Qdzej ; 20-11-2017 o 11:38
Qdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2018, 11:32   #25
karpkiller
ford::beginner
 
Avatar karpkiller
 
Imię: Jack
Zarejestrowany: 05-10-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo, było Mk4, jest Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Woda pod kolem zapasowym!!!

Witajcie. Ja trochę odświeżę temat. Przez 3 lata użytkowania było sucho pod dojazdówką, aż to w tym roku znalazłem 2 cm wody w bagażniku pod kołem. Sugerując się tematami na forum najpierw zrobiłem test przeciekowy - po laniu wodą po karoserii przez jakieś 10 minut nic nie wypłynęło - myślę że jeszcze filc w tych filtrach pod zderzakiem zatrzymywał dużo wody (taka uwaga jakby ktoś też nie widział cieknącej wody - wsiąka w filc -jak go wyjmowałem był nasiąknięty jak gąbka). Nie widząc przyczyny postanowiłem zlikwidować obydwa miejsca zapalne czyli łączenie kabli z karoserią i filterki pod zderzakiem. Jak postanowiłem tak zrobiłem - oczyściłem i zasilikonowałem i faktycznie woda już w takiej ilości nie występuje, ale dalej po większym deszczu potrafi podłoga pod dojazdówką (jak wyjmę styropian) być wilgotna. Nie jest to wielka ilość wody raczej takie zapocenie, ale wcześniej było sucho jak na saharze. Macie jeszcze jakieś pomysły co to może być?
karpkiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2018, 12:19   #26
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Woda pod kolem zapasowym!!!

Gumowe przelotki kabli od klapy potrafią wodę przepuszczać. Cieknie po słupku C do bagażnika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2019, 19:24   #27
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: Woda pod kolem zapasowym!!!

Hej.

Mam pytanko, zauwazyłem we wnęce na zapasówke 3cm wody, obejrzałem wszystko co napisaliście w wątku, jedna rzecz rzuca mi się w oko - czy plastik widoczny na zdjęciach nie powinien być zamontowany pod blachą karoserii żeby zrobić rynienkę na tylny zderzak z odprowadzeniem ? wygląda mi to jak było źle spasowane, no chyba ze jest tam jakiś kanał do odprowadzenia pod tym plastkiem lampy?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2019, 19:27   #28
Qdzej
ford::beginner
 
Avatar Qdzej
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 12-01-2016
Skąd: okolice Nysa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 06.2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Woda pod kolem zapasowym!!!

To jest ok, też tak mam, sprawdzałeś pod zderzakiem te odpowietrzenia, o których pisałem kilka postów wyżej??
Qdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2019, 12:32   #29
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: Woda pod kolem zapasowym!!!

Cytat:
Napisał Qdzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest ok, też tak mam, sprawdzałeś pod zderzakiem te odpowietrzenia, o których pisałem kilka postów wyżej??
Zrobiłem test wody i faktycznie leje się z nadkola za lampą na łączeniu, rozkręciłem, obejrzałem i wyczyściciłem filtry, wyciągnałem zaslepke, nie było jakoś mega zapieprzone, przemyłem tą filcową gąbke, nie wiem czy krewedzie blachy widoczne na obrazku nie powinny być uszczelnione bo w rogu lampy jest japa na 6mm, jak nalewałem wody do srodka po zciagnięciu filtru celem testu to lało się w bagażniku koło gasnicy i to fest.

Ponizej obrazki

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

skręciłem do kupy bo jeździć trzeba ale będe robił drugie podejście jak podacie pomocną dłoń i powiecie co dalej

Ostatnio edytowane przez hindus3d ; 19-10-2019 o 12:34
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 14:02   #30
Qdzej
ford::beginner
 
Avatar Qdzej
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 12-01-2016
Skąd: okolice Nysa
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 06.2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Woda pod kolem zapasowym!!!

u mnie wystarczyło, że montując ten filtr z powrotem do samochodu nałożyłem dookoła uszczelniacz dekarski i jakby 'skleiłem' to z samochodem- nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie tzn jakie to ma oddziaływanie na blachę itp. ale akurat miałem tylko to pod ręką i od tamtej pory susza... a będzie już ponad 2 lata
Qdzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przeciek , woda w środku


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.