Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2010, 18:51   #21
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dałem zdjęcie powyżej takiego zestawienia jakbyś nie zauważył.
Nie o nim piszę, przecież napisałeś, że to nie Twoje.

A skoro przy tym jesteśmy to nie wiadomo za bardzo co tam jest pokazane, jedyne co można ocenić to barwę, a nie jasność.

Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 19:05   #22
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Kolega Rijndael ma całkowitą rację z tym, że 5000K to barwa wpadająca już w kolor niebieski, i najbardziej optymalna to 4300K. A wracając jeszcze do początku wątku to w mondeo mk3 są palniki oznaczone jako D2S a nie jak koledzy wcześniej pisali D1S. A tutaj -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] artykulik o przygodach z podróbkami.

Pzdr.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 19:18   #23
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał macslad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega Rijndael ma całkowitą rację z tym, że 5000K to barwa wpadająca już w kolor niebieski, i najbardziej optymalna to 4300K. A wracając jeszcze do początku wątku to w mondeo mk3 są palniki oznaczone jako D2S a nie jak koledzy wcześniej pisali D1S. A tutaj -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] artykulik o przygodach z podróbkami.
Ta przygoda to zakup podróbki za cene oryginału to zupełnie dwie inne sprawy. Słyszałem już o tym kiedyś.
Nikt mnie nie przekona ze 4300K rozjaśnia lepiej niż 5000K.
Odnośnie zdjęcia, to widzimy tam ścianę na której lewy klosz świeci 4300K a prawy 6000K. W oddali widać też światło halogenu. Można po tym ocenić nie tylko barwę ale także siłę światłą która jak widać jest porównywalna z 4300K.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 10-11-2010 o 19:20
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 19:23   #24
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ta przygoda to zakup podróbki za cene oryginału to zupełnie dwie inne sprawy. Słyszałem już o tym kiedyś.
Podróbka w cenie podróbki ma lepsza jakość niż ta w cenie oryginału? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I co z czym tak w ogóle porównałeś, skoro twierdzisz, ze podróbka świeci jak oryginał? Kupiłeś nową podróbkę i nowy oryginał i włożyłeś jedną do lewego, a drugą do prawego reflektora? Bo chyba nie wydajesz takich opinii na podstawie porównania zużytego oryginału i nowej podróbki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nikt mnie nie przekona ze 4300K rozjaśnia lepiej niż 5000K.
Myślę, że nikt nawet nie będzie próbował, bo Ciebie ciężko przekonać do czegokolwiek. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tyle, że tak po prostu jest, o ile oczywiście mówimy o palnikach tej samej jakości. Niebieskawe światło jest bardziej "jaskrawe" co może dawać subiektywne wrażenie większej jasności, ale w rzeczywistości jest na odwrót.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 19:33   #25
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Kupować podróbkę z świadomością ze kupuje się oryginał. To miałem na myśli. Zupełnie co innego jeśli ktoś świadomie kupuje zamiennik.
Pokaż mi gdzie masz napisane/pokazane ze 4300 jest bielsze a nie żółtsze od 5000 ? Jak mi to pokażesz przyznam wszystkim rację że 4300 jest bielsze, a 5000 niebieskawe.
Załączam tu dwa wykresy, prawdziwe wykresy a nie robione na potrzeby HID'ów.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszyscy mówią ze światło dzienne, podczas gdy powierzchnia słońca ma właśnie 6000K!!

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 10-11-2010 o 19:42
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 19:37   #26
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał macslad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega Rijndael ma całkowitą rację z tym, że 5000K to barwa wpadająca już w kolor niebieski, i najbardziej optymalna to 4300K. A wracając jeszcze do początku wątku to w mondeo mk3 są palniki oznaczone jako D2S a nie jak koledzy wcześniej pisali D1S. A tutaj -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] artykulik o przygodach z podróbkami.

Pzdr.
Kufa...czytać ze zrozumieniem!!!
Lotto mnie jakie są w mk3, z całym do nich szacunkiem!!!
Wątek jest o mk.4 i PROSZĘ NIE MIESZAJCIE!!!!

Co do polemiki między SS i R to czytam ją z coraz większym zaciekawieniem ;-p lecz mała uwaga do rozmówców, proszę byście trochę spuścili z tonu...
Nie wdawajmy się proszę znów w dywagacje co do ceny, podróbek itp. itd.
Z niecierpliwością, czekam jednak na argumenty za 4300, 5000 czy 6000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak na marginesie, myślę, że to może pomóc:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zwłaszcza to o penetracji:
"Światła, w zależności od temperatury barwowej, mają różne natężenie i dają zróżnicowane efekty wizualne. Ludzkie oko poprzez zmianę wrażliwości, odbiera odmienną długość fal jako kolory - od podczerwieni po ultrafiolet. Warto podkreślić, iż odwrotnie proporcjonalna do temperatury barwowej, jest wartość światła rzeczywistego mierzonego w [Lm] - Lumenach. Oznacza to, że światło o wyższej temperaturze, charakteryzuje się mniejszą wartością generowanego światła, a w związku z tym, gorszą penetracją w nocy, czy w czasie trudnych warunków atmosferycznych. W samochodach z seryjnymi instalacjami ksenonowymi, używa się temperatury 4300K - 5800K."
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2010, 19:49   #27
macslad
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk3 kombi Ghia
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2004
Postów: 376
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kufa...czytać ze zrozumieniem!!!
Lotto mnie jakie są w mk3, z całym do nich szacunkiem!!!
Wątek jest o mk.4 i PROSZĘ NIE MIESZAJCIE!!!!
Sorki nie doczytałem. W mkIV faktycznie są D1S. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
macslad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 00:28   #28
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kufa...czytać ze zrozumieniem!!!
Lotto mnie jakie są w mk3, z całym do nich szacunkiem!!!
Wątek jest o mk.4 i PROSZĘ NIE MIESZAJCIE!!!!

Co do polemiki między SS i R to czytam ją z coraz większym zaciekawieniem ;-p lecz mała uwaga do rozmówców, proszę byście trochę spuścili z tonu...
Nie wdawajmy się proszę znów w dywagacje co do ceny, podróbek itp. itd.
Z niecierpliwością, czekam jednak na argumenty za 4300, 5000 czy 6000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak na marginesie, myślę, że to może pomóc:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zwłaszcza to o penetracji:
"Światła, w zależności od temperatury barwowej, mają różne natężenie i dają zróżnicowane efekty wizualne. Ludzkie oko poprzez zmianę wrażliwości, odbiera odmienną długość fal jako kolory - od podczerwieni po ultrafiolet. Warto podkreślić, iż odwrotnie proporcjonalna do temperatury barwowej, jest wartość światła rzeczywistego mierzonego w [Lm] - Lumenach. Oznacza to, że światło o wyższej temperaturze, charakteryzuje się mniejszą wartością generowanego światła, a w związku z tym, gorszą penetracją w nocy, czy w czasie trudnych warunków atmosferycznych. W samochodach z seryjnymi instalacjami ksenonowymi, używa się temperatury 4300K - 5800K."
No mnie też czeka wymiana i myślę że barwa to jedno ale strumień światła to drugie więc:
1. Tu fajnie widać barwy: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2.A tu klikając po prawej stronie na temp. mamy opis wydajności źródła światła :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Więc optymalnie wydaje się zastosować 5000 K.
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 00:40   #29
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał wesmond Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No mnie też czeka wymiana i myślę że barwa to jedno ale strumień światła to drugie (...)
Więc optymalnie wydaje się zastosować 5000 K.
Nie wiem z czego to wywnioskowałeś, bo nawet w linku który sam podałeś piszą, że:
4100k - 4300k is the ideal HID color temperature to produce the maximum amount of light, lumens, hence the reason while all OEM manufacturers equip their vehicles with these types of bulbs.
4100k - 4300k to optymalna temperatura barwowa xenonów pozwalająca wytworzyć największą ilość światła (lumenów) i to jest powód dla którego producenci samochodów wyposażają je w taki rodzaj palników.

PS. Porównywanie barw na zwykłym monitorze nie ma sensu, on sam jako taki nie odtwarza ich idealnie.

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 11-11-2010 o 05:57
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2010, 09:01   #30
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Żarniki do ksenonów. jakie oznaczenia? Jaki typ?

Cytat:
Napisał wesmond Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc optymalnie wydaje się zastosować 5000 K.
Dokładnie 5000-5500 to jest najlepsza barwa światła, jak ktoś chce poprawiać fizykę to życzę mu powodzenia.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ksenony , palnik , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.