Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2016, 07:54   #21
Tribal
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-10-2015
Skąd: DG
Model: MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM Powershift
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Witam Kolegów,

wracam do tematu "buczenia"...

U mnie w serwisie stwierdzono, że trzeba wymienić jakąś obejmę do przewodów paliwowych -jest do tego instrukcja serwisowa Forda więc problem jest znany producentowi.
Zobaczymy jaki będzie efekt po wymianie - oczywiście napiszę.

Chciałby także zaznaczyć, że problem jest szerszy i nie jest ograniczony tylko do kilku naszych samochodów. Niemieccy kierowcy także mają ten problem, ale "na szczęście" twierdzą, że można to naprawić:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tribal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2016, 11:45   #22
ravsoft
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 tdci 180km
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] kiedy masz wizytę w serwisie ? Nie mogę się doczekać efektu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Przy okazji jeśli to możliwe zrób może parę fotek, które zobrazują problem.
ravsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2016, 13:45   #23
ravsoft
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 tdci 180km
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Czołem,

Byłem dziś w serwisie Bigautohandel w Gdańsku na Elbląskiej z tym problemem. Oto relacja:
Najpierw przejechałem się z "mistrzem" zmiany, zademonstrowałem mu to buczenie. Pokręciliśmy się trochę. Sam stwierdził,że coś wpada w rezonans. Fakt, że jeździłem trochę nienaturalnie cały czas trzymając auto w okolicach 2000 obrotów. Po powrocie podnieśli auto i sprawdzili mocowania przewodów paliwowych, które biegną po lewej stronie podwozia. "Mistrz" zeznał, że poprawili to mocowanie, chociaż nic nie wskazywało na to, że jest jakiś problem. Dodatkowo sprawdzili szczelność układu dolotowego i wydechowego. Tu też nic niepokojącego nie było. Po tej akcji przejechaliśmy się jeszcze raz. Nie zauważyłem specjalnej różnicy. Może było trochę lepiej, ale to pewnie kwestia mojej psychiki. Wiedziałem, że coś było grzebane i spodziewałem się jakiejś różnicy. Żeby pchnąć temat dalej poprosiłem o jazdę próbną innym Mondeo tdci 180km. Akurat mieli dostępnego z powershiftem. Ruszyliśmy. Na wszelki wypadek wziąłem lewą nogę pod tyłek ;-). No i jaki efekt ? Otóż wg mnie dokładnie tak samo. Auto buczało w identyczny sposób. Łopatkami sterowałem tak, aby obroty były w granicach 2000. Hmmmm. Wróciliśmy. Znowu nie dając za wygraną zażyczyłem sobie podniesienia auta na podnośniku. Do środka wsiadł gość, który miał utrzymywać obroty silnika w tym głośnym zakresie. Dotykałem i przyciskałem w tym czasie przewody paliwowe. Hałas nie zmieniał się. nie było też żadnych luzów. Również w miejscu, o którym piszą niemieckie fora. Chodzi o miejsce gdzie przewód paliwowy skręca do góry i biegnie blisko podwozia. Najgłośniejszy hałas i to właśnie ten buczący dobiegał dokładnie spod silnika. A jeszcze dokładniej wg mnie z układu dolotowego. Moja wizyta zakończyła się...

Potem jeszcze wracając do pracy przejechałem się obwodnicą zmieniając prędkość w zakresie 110-170 km/h. Buczenie było słychać, ale być może jest trochę mniej (może to jednak kwestia sugestii). Kulturze pracy silnika daleko jednak do tej z mondeo mk4 fl 163km.

Zacząłem sobie zadawać pytania: Może jednak jestem przewrażliwiony... ? Skoro innym to nie przeszkadza. Pocieszam się tym, że zawsze mogę skorzystać z usług firm typu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze jedno podejrzenie. Może ciągle jeszcze jesteśmy traktowani przez producentów samochodów jako ten tańszy mniej wymagający rynek ? Ciekawe, że fordy sprowadzone z Niemiec, którymi jeździłem (focus mk2 i mondeo mk4) miały bardzo podobny przyjemny niebasowy dźwięk silnika. Natomiast auta z polskich salonów (focus mk2 fl i obecne mondeo mk5) mają podobny basowy dźwięk silnika. Może Ford zaoszczędza na wygłuszeniu komory silnika w autach kierowanych na Polskę ?
ravsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2016, 09:48   #24
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Mam taką luźną sugestię - może spróbuj przejechać się bez pokrywy silnika ?
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2016, 07:49   #25
Tribal
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 04-10-2015
Skąd: DG
Model: MK5
Silnik: 2.0 TDCi 180KM Powershift
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Czołem,

Odnosząc się do "buczenia":
Odbyłem wizytę w serwisie i wymieniono mi element, który według Ford'a może odpowiadać za "buczenie/wibracje itp.
Serwis Forda (Szumilas AT) podszedł do sprawy poważnie i profesjonalnie tzn. nie próbowano mi wmówić, że jestem przewrażliwiony itp.
Wykonano naprawę zgodnie z zaleceniem serwisowym Ford co oznaczało wymianę elementu mocującego przewody paliwowe pod podłogą samochodu. Sprawdzono też wszystkie osłony podwozia.
Takie same problemy opisywali kierowcy z Niemiec i serwisy w Niemczech wykonywały/wykonują dokładnie taką samą operację - nic innego na razie nie jest znane.

A teraz do efektu po naprawie:

Moim zdaniem efektu nie ma żadnego tzn. jest tak jak było - buczenie jest dalej.
Wygląda na to, że "ten typ tak ma". Jak wspominałem wcześniej, buczenie występuje tylko w pewnym zakresie obrotów.
Oczywiście jest mi to ciężko zaakceptować bo w samochodzie tej klasy nie powinno tak być - tym bardziej, że w MK4 po lifcie silnik pracuje zdecydowanie ciszej i żadne buczenia nie występują.
Muszę pochwalić podejście serwisu gdyż stwierdzili, że jeśli się nie poprawi to będą szukać dalej. Są gotowi i chętni do walki o zadowolenie klientaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obawiam się jednak, że tak można pół auta rozkręcić i nic nie znaleźćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Muszę potestować inne MK5 i zobaczyć jak to tam wygląda bo na razie nie widzę "światełka w tunelu"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Jak na razie to jedyna rzecz, która mnie wkurza w tym samochodzie (oczywiście poza ekranem dotykowym z poprzedniej epoki, ale to inna bajka - wiedziałem co bioręGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Tribal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2016, 14:10   #26
dada
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Tdci 180
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Witam
Myślę że buczenie jest spowodowane oprogramowaniem pracy silnika.
Kiedy odebrałem auto nie było żadnego buczenia, praca silnika zaskoczyła pozytywnie znajomych (pytali nawet czy to benzyna).I tak było do ok. 8000 km przebiegu.W tym czasie czasem było słychać opisywane w instrukcji cykanie.
Po tym przebiegu silnik zaczął pracować twardziej i te buczenie w ok 2000rpm.
Odłącze akumulator na dzień i zobaczymy.
Myślę że ford wprowadzi jakieś upgrade bo wstyd kogoś wozić takim ładnym traktorem.

Bump: Ostatecznie trza będzie sprzedać gdy jeszcze jest coś wart.Sprawa się naświetli i mk5 będzie tańsze od starszego o dwa lata mk4.
Ale puki co pomęcze się troche ,może uda się problem rozwiązać.
dada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 21:08   #27
MT123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Mondeo 5 Titanium
Silnik: 2.0 TDI 150 KM
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Dolaczam sie z identycznymi objawami burczenia przy dodawamiu gazu i obrotach ok 2000 i powyzej . U mnie zmiana tonu pracy silnika jakby nastapila nagle przy jeździe na autostradzie i przy tym jakby na chwile stracil moc .. zatrzymalem sie na chwile obejrzec czy cos si nie tylepie ale nic nie znalazłem. Wg mnie objaw nasila sie po rozgrzaniu silnika. Do tego rano odpala ciezko jakby akumulator byl słaby. W serwisie poogladali posprawdzali pokrywy wgrali aktualizacje ale nic to nie dalo i twierdza ze wg nich pracuje w normie. Czy koledzy maja jakies dalsze odkrycia w tym temacie ?
MT123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 12:06   #28
dada
ford::beginner
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 28-01-2016
Skąd: śląsk
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Tdci 180
Rocznik: 2015
Postów: 11
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Dokładnie mam identycznie w każdym aspekcie.
Napiszę do Ford Polska ,bo problem dotyczy znacznej części właścicieli mk5.
Ten tekst "silnik pracuje prawidłowo" to jak modlitwa wyuczona w serwisach.
Ja osobiście wolałbym ,aby silnik pracował "nieprawidłowo" jak na początku.
dada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 12:20   #29
ravsoft
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-07-2015
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 tdci 180km
Rocznik: 2015
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

Ja oczywiście będę nam wszystkim kibicował w bitwie z Fordem. Moim zdaniem to, że wydaje się nam, że buczenie pojawiło się nagle to nieprawda. To jest tak jak z jazdą innym samochodem. Wydaje się nam na początku że jest w nim ciszej. Tymczasem każdy samochód pracuje inaczej. Tak też było w przypadku mk5. Wszyscy zwróciliśmy uwagę na to, że nie słychać tak mocno szumu toczenia opon, mniejszy szum powietrza. Byliśmy pod wrażeniem. Tymczasem dyskretne buczenie silnika - postrzegane tak na początku, z czasem stało się dźwiękiem, który mocno irytuje.
Nie chcę tu uchodzić za jakiegoś pesymistę, ale wg mnie po prostu producent poszedł na łatwiznę i nie przyłożył się w 2.0 TDCI do usunięcia rezonansów. Jest pewnie tak, że częstotliwość pracy silnika rezonuje z tłumikiem, a kabina staje pudłem rezonansowym - jak w gitarze.
Żadne specyfikacje, zapisu w umowie nie precyzują poziomu hałasu w kabinie. A nawet jeśli to pewnie "wszystko jest w normie". Ja jechałem innym mondeo mk5 (pisałem o tym w którymś z poprzednich postów). Efekt buczenia był identyczny jak moim aucie. Inni forumowicze, którzy piszą, że u nich nie ma basowego pomruku po prostu nie zwracają uwagi na ten zakres częstotliwości. To jest pewnie poczucie subiektywne. Spotkałem się już z określeniami "Przyjemny basowy pomruk silnika". Dla kogo przyjemny, dla tego przyjemny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja zaczynam zbierać kasę na kompleksowe wyciszenie auta.
ravsoft jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 18:13   #30
MT123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2015
Model: Mondeo 5 Titanium
Silnik: 2.0 TDI 150 KM
Rocznik: 2015
Postów: 31
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI 180KM głośna praca silnika - buczenie

u mnie jakby z dnia na dzień się nasila.. może sugestia... ale jutro jade w dłuższą trasę z Klientem. Jeśli on mi powie co to auto tak warczy jak traktor to będę miał motywację. Mój egzemplaż to auto służbowe więc bedę naciskał serwis ile się da. Mam obietnicę wspatrcia opiekuna flotowego. Rezonans nie bierze się z niczego... prosiłby właściciela wątku o zmianę nazwy na "2.0 TDCI głośna praca silnika - buczenie".
MT123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.