Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2017, 20:00   #21
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,940
Domyślnie Odp: Wyskakujące błędy - Check engine

Tanio kupil, drogo naprawi.. temat sie powiela, kolega pyta coi chwila o pomoc.. jedz do ASO.

__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2017, 20:09   #22
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: Wyskakujące błędy - Check engine

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tanio kupil, drogo naprawi.. temat sie powiela, kolega pyta coi chwila o pomoc.. jedz do ASO.
Ja w ogóle nie rozumiem takich pytań. Pisze w błędzie problem z ciśnieniem paliwa nawet ten forscan pokazuje jeszcze, ze przy rozruchu to następuje, a tutaj liczą na odpowiedź wymień to i będzie dobrze, a co może być, a dlaczego to aż tyle kosztuje dosłownie nie chce się niekiedy pisać. A jak się pyta tyle razy to niech go moderator zablokuje, a nie zawala forum.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2017, 20:30   #23
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,940
Domyślnie Odp: Wyskakujące błędy - Check engine

Forum ma naprawic wtopr i ukryte wady handlarza...
Jedz do ASO albo tam gdzie kupiles zloma...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2017, 22:21   #24
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Wyskakujące błędy - Check engine

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedz do ASO albo tam gdzie kupiles zloma...
Mógł kupić u Ciebie i nie skorzystał, że taki pomocny jesteś?
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2017, 12:05   #25
massi
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2009
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2500T
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Wyskakujące błędy - Check engine

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tanio kupil, drogo naprawi.. temat sie powiela, kolega pyta coi chwila o pomoc.. jedz do ASO.
Po co się wypowiadasz na temat o którym w ogóle nie masz pojęcia ? Masz jakieś informacje za ile zakupiłem samochód i od kogo ? Proszę, podziel się tymi informacjami. Zamiast snuć jakieś chore insynuacje lepiej się nie odzywaj.

Cytat:
Napisał ketez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja w ogóle nie rozumiem takich pytań. Pisze w błędzie problem z ciśnieniem paliwa nawet ten forscan pokazuje jeszcze, ze przy rozruchu to następuje, a tutaj liczą na odpowiedź wymień to i będzie dobrze, a co może być, a dlaczego to aż tyle kosztuje dosłownie nie chce się niekiedy pisać. A jak się pyta tyle razy to niech go moderator zablokuje, a nie zawala forum.
Pokaż mi post w którym czegoś nie chciałem wymieć w mondeo bo było za drogie.... Poza tym przed wymianą czegokolwiek warto się zapytać na forum czy ktoś miał podobny problem. Nie raz jest to zwykła błahostka. A forum chyba po to jest aby wymieniać się doświadczeniami i pomagać. A jeśli nie to chyba obalacie całą idee o FORUM.

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Forum ma naprawic wtopr i ukryte wady handlarza...
Jedz do ASO albo tam gdzie kupiles zloma...
Ukryte wady ? Przez prawie rok nic z autem się nie działało, przy zakupie komputer nic nie wykrył przed i po jeździe testowej. Nawet miesiąc po zakupie NIE BYŁO żadnych błędów. Przeczytaj może sobie definicje WADA UKRYTA.

U handlarzy nie kupuję, z doświadczenia wiem że 90% z nich to oszuści kręcący licznikami w tył i tuszujący wszystko co się da a auta sprowadzają ze złomu w Niemczech....
massi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2017, 22:19   #26
ketez
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 29-12-2015
Skąd: Rawicz
Model: Mondeo mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 2009
Postów: 169
Domyślnie Odp: Wyskakujące błędy - Check engine

Kolego to, że masz taki przypadek to nie znaczy, że ktoś co miał takie same objawy miał to samo do naprawy.
Przerabiałem ostatnio Focus-a mk2 1.6 TDCI. Błąd ciśnienia na szynie. Juz koledzy właścicielowi powiedzieli, że wtryski pompa ktoś mądrzejszy powiedział, że filtr paliwa, a okazało się, że ( w sumie dla mnie pierwszy przypadek z jakim się spotkałem w tym aucie) to winna była wtyczka na czujniku, która z wyglądu była jak nowa. Więc nie pisz głupot tylko jedź do mechanika, który sprawdzi to ciśnienie ( jeżeli ma czym, a nie chcesz wróżenie z fusów). Jak chcesz wróżenie to wymień czujni zawór i najlepiej pompę.
ketez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 15:13   #27
mycha66
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-03-2017
Skąd: Węgorzewo
Model: Ford Focus
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wyskakujące błędy - Check engine

Siema jestem nowy ale pytanie pewnie jest stare więc cze błąd P2008 w focusie mk2 z 2,0 benzyna duratec 145koni jest to błąd kolektora i jego klapek czy jest to bardziej ze wskazaniem na sondę silnik jest zagazowany i błąd ten pokazuje tylko podczas jazdy na LPG
mycha66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 15:36   #28
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,761
Domyślnie Odp: Wyskakujące błędy - Check engine

Prawdopodobnie masz coś nie tak z zaworkiem sterującym klapkami w kolektorze dolotowym
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2017, 08:26   #29
mycha66
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 03-03-2017
Skąd: Węgorzewo
Model: Ford Focus
Silnik: 2,0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wyskakujące błędy - Check engine

Cytat:
Napisał mycha66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siema jestem nowy ale pytanie pewnie jest stare więc cze błąd P2008 w focusie mk2 z 2,0 benzyna duratec 145koni jest to błąd kolektora i jego klapek czy jest to bardziej ze wskazaniem na sondę silnik jest zagazowany i błąd ten pokazuje tylko podczas jazdy na LPG
może i tak ale dzieje się to tylko na LPG mało tego podczas przechodzenia z Pb na LPG jest szarpnięcie silnikiem więc skłaniał bym się w tą stronę ale pewności nie mam i potrzebuję opinii
mycha66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2018, 17:50   #30
Mondek93
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 27-11-2017
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 4
Angry Szarpanie, brak mocy, błąd p2008.

Witam. Po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów pojawił się pierwszy problem z Mondkiem. Samochod zaczął szarpać, przerywać w zakresie 1800-2500 tys. obrotów. Na desce brak błędów, komp pokazuje błąd P2008. Czy ktoś miał podobny problem? Winny zawór podciśnienia, a.może klapy w kolektorze? Moge to jakoś sprawdzić?
Na wolnych obrotach pracuje równo, powyżej 3 tys obrotów też jest w miarę ok.
Dodam, że wymiana świec na nowe oryginalne nie pomogła. Samochód zasilany gazem, ale problem występuje tak na gazie jak i na benzynie.
Z góry dziękuję za pomoc.
Mondek93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
błąd , mondeo , przepustnica , szarpanie , zawór


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.