Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2019, 13:02   #101
tacim
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Model: KUGA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 92
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Dzięki Waszej pracy i ja powoli szukam kamerki do MK5 Kombi z el. klapa na allegroszu . W starym Mondeo miałem i teraz mimo wszystkich systemów jakie daje Ford o kamerce zapomnieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehe.

tacim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 11:29   #102
tacim
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Model: KUGA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 92
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

No i trafiłem na "polaczka " prawdziwego.
Znalazłem klapę z wybita szyba ale była kamera za 500 zł. Dzwonie do gościa że biorę ją tylko aby wymontował kamerkę z blenda i kablem - on OK.
Dni schodziły schodziły schodziły cierpliwie się kontaktowałem ustalałem smsowałem i co ???? Poszedł na "polaczka" klapę wystawił za 300 a kamerkę z blendą za 600 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kutafon from PL. Oczywiście za 600 tez bym wziął ale się nagle okazało , że wiązka jest obcięta a nie była.
Już nie chodzi o niego ale były blendy do kombi z kamerkami za 400 i można było kupić bez problemu ale zależało mi na komplecie. A teraz chwiliowo nie ma - ale spokojnie poczekam nie pali się.
tacim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2019, 16:01   #103
K82
ford::beginner
 
Avatar K82
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Południe
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 12
Talking Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Wielkie podziękowania dla d3n13d za napisanie tego toturiala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po lekturze zdecydowałem się sam zamontować kamerę i udało się (choć mam dwie lewe ręce). W moim wypadku było tak: zakupiłem używaną klapę elektrycznie otwieraną z kamerą i keyless (gdyż tylko taka była dostępna odręki i w miarę blisko, a nie chciało mi się czekać) + w ASO wiązkę DG9T-17N400-FR (pomimo tego że prosiłem o tę z końcówką FM gdyż mam manualnie otwieraną klapę bez keyless) pan w serwisie wydał mi taką, a ja głupi nawet nie sprawdziłem co jest w pudełku. przełożenie gratów i nowej wiązki zajęło sumarycznie może z 3h (za drugim razem pewnie było by 30 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ponieważ wiązki nie chciało mi się wymieniać po zamontowaniu kamery i złożeniu wszystkiego nie świeciły światła w klapie - tj pozycyjne.

IMG_20190824_201645.jpg

Drugie podejście do tematu - to już tylko zmiana pinów by dopasować do gniazdka w samochodzie - niezbędne okazało się lutowanie :/ (ma ktoś patent na łączenie tych pinów ? bez lutowania ?) Aktywacja forscanem tak jak opisano wyżej - linie skrętne działają, jest powiększenie.
Radocha, że się udało w sumie tak łatwo jest bezcenna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze raz wielkie podziękowania dla autora, a także dla Furetto - kolega uświadomił jak błaha sprawa jest z tymi światłami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czarne gniazdko w aucie
IMG_20190830_172702.jpg


oryginał

IMG_20190830_172717.jpg


to z wiązki FR

IMG_20190830_172654.jpg

efekt końcowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

na forum.jpg
K82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 00:23   #104
Furetto
ford::average
 
Imię: Marco
Zarejestrowany: 10-12-2018
Skąd: Italia
Model: Ford Mondeo - Magnetic Grey
Silnik: 2.0 TDCI 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Gratulacje!

Dokładnie w nowym kablu „DG9T-17N400-FR” tylne światła są zarządzane w następujący sposób:
- pin 4 światła tarczy
- pin 5 światło lewej
- pin 6 światło prawo

Zamiast tego w starym oryginalnym kablu „DG9T-17N400-DJ” wszystko było na pinie 4.
Więc w nowym kablu musisz przenieść piny 5 i 6 do pinu 4.

Interesujące byłoby wiedzieć, czy nastąpiła zmiana złącza (mostka?), która może uniknąć przecięcia przewody.


Czy w przypadku forscan zmieniłeś także bcm?
Zmieniłem tylko apim i mam zarówno linie białe, jak i zoom
Furetto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 05:27   #105
K82
ford::beginner
 
Avatar K82
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Południe
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Akurat moja stara Wiązka to *SB. Zmieniłem też BCM. Z tego co pamiętam u mnie na 5 pinie było 3 światło stopu. Najtańszy multimetr okazał się być bardzo przydatny. Mój mk5 jest rok modelowy 2015 seria 10 (trend) Czy ktoś miał może z salonu właśnie trend z kamerą i navi ? Jeszcze raz dziękuję

Ostatnio edytowane przez K82 ; 12-11-2019 o 19:42
K82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 01:54   #106
Furetto
ford::average
 
Imię: Marco
Zarejestrowany: 10-12-2018
Skąd: Italia
Model: Ford Mondeo - Magnetic Grey
Silnik: 2.0 TDCI 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Podejrzewam, że zmiana w BCM jest konieczna, aby samochody inne niż Mondeo aktywowały inne kamery (na przykład z przodu), których u nas nie ma.

W przypadku Mondeo wystarczy włączyć tylną kamerę w apim
Furetto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2019, 14:49   #107
tacim
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Model: KUGA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 92
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Witam Was i ja dzisiaj dokonałem transformacji . Całość do kombi z przesyłką 600 zł wymontowana z klapy . Kamerka plastik i wiązka . Kamerka śmiga aż miło.

Ostatnio edytowane przez tacim ; 16-09-2019 o 19:20
tacim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2019, 18:39   #108
Happy
ford::amateur
 
Imię: MARIO
Zarejestrowany: 20-10-2019
Skąd: KRAKÓW
Model: Ford Mondeo MK5 TITANIUM
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 1
Smile Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Witam wszystkich fanów Mondeo. Ja zakupiłem dziś autko i potrzebuje pomocy. Szukam osoby która by mi tą kamerkę zamontowała do ford mondeo mk5 kombi. Nie jestem mechanikiem ani majsterkowiczem, dlatego komuś za tą pracę zapłacę. Zaznaczam że mieszkam w Krakowie i dlatego gdzie taką osobę znajdę?Znacie może kogoś godnego polecenia? Ja chce tylko zawieść komuś autko, by mi to od A do Z zrobił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Happy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 08:16   #109
madtrack
ford::beginner
 
Avatar madtrack
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2019
Model: MONDEO
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 20
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Dzień Dobry, szanowni koledzy. Czy ktoś podejmie się montażu kamerki w Mondeo MK5 2015r HB - Łódzkie.
madtrack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2019, 08:51   #110
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Znam w Warszawie kogoś kto może zamontować
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.