Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2019, 13:29   #41
DanY98
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Rawicz
Model: Focus MK2
Silnik: 1.9 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Exclamation Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Witam mam problem tego typu iz kiedy odpale auto jest ok lekkie drgania , natomiast jadac kilkadziesiat lub kilkanacie kilometrow przy przekroczeniu 120km/h zapala sie czerwona lampka kola zebatego z wykrzyknikiem i kiedy staje na swiatlach pozostawiam auto na luzie zaczyna ono drgac . Bylem u mechanika mowilem o tej ustarce nawet byl swiatkiem jak auto sie trzesie mowil o kole dwumasowym ale jak to stwierdzono 30km sie przejechal i bylo ok , problem nie zniknal kiedys jak pamietam to wymieniono poduszki pod silnikiem . Kiedy gasze silnik jest takie stukanie , prosze o pomoc bo juz nie wiem co robic ....

DanY98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2019, 20:23   #42
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

A co było przyczyną zapalenia się kontrolki z kołem zębatym?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2019, 13:07   #43
Bart86
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2019
Model: Focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Witam,odświeżam temat, mam tan sam problem co george2222, są wyczuwalne drgania na biegu jałowym, oczywiście na rozgrzanym silniku i przejechaniu około 15 km, po wciśnięciu sprzęgła lub dodaniu gazu drgania ustępują, czy komuś udało się rozwiązać problem z tymi drganiami, proszę podzielcie się, pozdrawiam
Bart86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2019, 14:26   #44
kamcio514
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2018
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cześć.
Widzę, że temat nadal nie został rozwiązany.

U mnie sytuacja wygląda podobnie jak u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czyli wibracje występują na rozgrzanym silniku na biegu jałowym. Po włączeniu AC lub odkręceniu nawiewu na max. bądź przekręcaniu kierownicy objawy ustają.

Co ciekawe przy temperaturze mniejszej niż 6 stopni wibracje także ustają i to mnie najbardziej zastanawia.

Przeczytałem już chyba wszystko na ten temat i dochodzę do wniosku, że nie warto tego robić. Tylko w cieplejsze dni (ok. 10 stoponi) włączać klimę.
Przy tej wartości samochodu każdy 1-2 tysiące to już dużo, a tyle kosztuje większość propozycji mechaników.
kamcio514 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2019, 21:03   #45
smax-z-parkinsonem
ford::amateur
 
Imię: Natasza
Zarejestrowany: 07-12-2019
Skąd: Łask
Model: S max
Silnik: Benzyna + gaz
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał kamcio514 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć.
Widzę, że temat nadal nie został rozwiązany.

U mnie sytuacja wygląda podobnie jak u @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czyli wibracje występują na rozgrzanym silniku na biegu jałowym. Po włączeniu AC lub odkręceniu nawiewu na max. bądź przekręcaniu kierownicy objawy ustają.

Co ciekawe przy temperaturze mniejszej niż 6 stopni wibracje także ustają i to mnie najbardziej zastanawia.

Przeczytałem już chyba wszystko na ten temat i dochodzę do wniosku, że nie warto tego robić. Tylko w cieplejsze dni (ok. 10 stoponi) włączać klimę.
Przy tej wartości samochodu każdy 1-2 tysiące to już dużo, a tyle kosztuje większość propozycji mechaników.
Cześć wszystkim. Czy ktoś zastanawiał się nad zbiorowym pismem do Forda w sprawie usterki, której nie da się wyeliminować? Na tym forum i na miliardzie innych ludzie męczą się z tym szarpaniem, wymieniamy dwumasy, czujniki, egr, alternatory, półosie oraz poduszki, a problem nadal jest. Szczerze, to szkoda mi teraz sprzedać bo włożyłam tyle kasy, że pewnie mogłabym kupić smaxa kolejnej generacji, albo inne fajne auto bez tego zasranego trzęsienia.
Czy jest tu może jakiś specjalista z łódzkiego województwa, który ma pomysł co to za ****o szaroie tym samochodem? Przecież to się jeździ nim całkowicie do dupy :/
smax-z-parkinsonem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 05:53   #46
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 278
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Ktoś rozwikłał ten problem wibracji?
Mam podobne zachowanie w FF mk2 2.0 Tdci
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2020, 18:53   #47
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Panowie (i Panie :-)) po kilku latach szukania rozwiązania pojawiło się proste rozwiązanie.
Zastrzegam, że to dotyczy mojego auta i w Waszych przypadkach może nie zadziałać.

Mój kolega (mechanik z zawodu) podszedł do tematu gruntownie i zdemontował całą elektronikę silnika łącznie z przewodami i komputerem, który znajduje się w dziwnym miejscu tj. przed przednim lewym kołem nad nadkolem...

Okazało się, że są dwa połączenia do masy:
1. pierwsza odchodzi od akumulatora i łączy się z masą przy mocowaniu amortyzatora w łatwo widocznym miejscu
2. druga masa jest ukryta pod bezpiecznikami zaraz obok akumulatora

I tu tkwił problem, bo masa nosiła ślady wysokich temperatur (na styku grzała się do czerwoności) posiadała osady i nie przewodziła prądu. Po wyczyszczeniu papierem ściernym łącznika jak i blachy gdzie styka się z obudową auta problemy z nierówną pracą ustały i silnik zaczął pracować jak kiedyś.

Ta naprawa nic nie kosztuje i wykonacie ją samodzielnie w 30 minut - warto spróbować!

UWAGA!!!
Odłączcie plus od akumulatora żeby przypadkiem niczego nie spalić :-)

Dajcie znać czy pomogło i czy otwieramy szampana :-)
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2020, 15:05   #48
Szczepan15
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 14-05-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Czesc,
Co prawda jestem nowym użytkownikiem ale forum śledzę od 2 lat od kiedy jestem posiadaczem focusa 2.
Pisze w tym wątku ponieważ również szukam rozwiązania tych drgań. Jestem po wymianie dwumasy razem ze sprzęgłem i podobnie jak u innych użytkowników problem drgania nastał również na około 3 tysiące km. Dziś dostarczyłem wtryski do weryfikacji do warsztatu i czekam na diagnozę.
Dołączam się do walki
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczepan15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2020, 15:08   #49
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

W serwisie wtryskiwaczy zawsze Ci powiedzą, że są do roboty.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2020, 15:21   #50
Szczepan15
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 14-05-2020
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W serwisie wtryskiwaczy zawsze Ci powiedzą, że są do roboty.

Po odpieciu po koleji każdego wtrysku, przy wtryskach 1,2,4 silnikiem waliło tak jakby miał wyskoczyć . Przy odpięciu 3 wtrysku nie było zbytniej różnicy w drganiu, dlatego zacząłem od wtrysków.
Szczepan15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , szarpanie silnika , wibracje


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.