Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2019, 09:14   #151
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał GALAXIKIK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy liczniki z Mondeo pasują do Focusa?
Nie pasuje do Focusa Mk2.

Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 09:27   #152
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Do Focusa Mk2 pasują z Focusa Mk2, C-maxa i Kugi, @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] popraw mnie jeśli coś pokręciłem
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2019, 09:34   #153
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

da radę założyć z Focusa Mk2, C-maxa Mk1 i Kugi Mk1
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 06:43   #154
siehu
ford::beginner
 
Avatar siehu
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: FF 3.5
Silnik: 1.5eb 150ps
Rocznik: 2015
Postów: 25
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Udało się!

I mi się udało przełożyć zegary z komputerem zgodnie z poradnikiem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jednak jeden problem. Do Focusa przy kupnie dostałem 2 kluczyki:
- jajko z pilotem centralnego
- taki wąski mały z czerwonym kwadracikiem od strony grota i bez pilota centralnego zamka.

Następnie ja dokupiłem sobie scyzoryk, dociąłem, zaprogramowałem do centralnego a potem dopisałem przez PATS do starych zegarów. Miałem wówczas 3 kluczyki w systemie i każdy na starych działał.

Następnie wsadziłem nowe zegary, wymazałem z nich stare kluczyki, zaprogramowałem 2 nowe: jajko i scyzoryk. Aktywowałem w ECU. Auto odpala na obu kluczykach. Następnie chciałem dopisać ten trzeci bez pilota centralnego zamka. I tutaj zonk. Wszystko robie tak jak poradnik wskazuje ale po przyznaniu dostępu do bazy po wyliczeniu kodu chwile myśli na tym małym kluczyku i wywala po prostu PATS Programming Failed.

Ktoś miał problemy z tymi kluczykami? Albo jak w Forscanie sprawdzić co poszło nie tak? Jakiś kod błędu można podejrzeć w rozszerzonym debyugowaniu?
siehu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 09:02   #155
maciekd6
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Wroclaw
Model: Focus MK2 FL Titanium HB
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Hej wszystkim,

Pytanie czy da rade i jest bezpiecznie robic akutalizacje Romu zegarow przez takie cudo

ELM327 iCar2 Vgate OBD2 Interfejs Bluetooth ?

I z tego co przeczytalem najlepszy bedzie stock rom 508 ?

Dzieki za pomoc !
maciekd6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 09:07   #156
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał maciekd6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ELM327 iCar2 Vgate OBD2 Interfejs Bluetooth
zdecydowanie nie
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 09:36   #157
maciekd6
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Wroclaw
Model: Focus MK2 FL Titanium HB
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zdecydowanie nie
to co najlepiej kupic miec ? a ROM 508 bedzie ok ?
maciekd6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 09:45   #158
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,480
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał maciekd6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to co najlepiej kupic miec ?
Kabel.
Są opisane w tym temacie.


Cytat:
Napisał maciekd6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ROM 508 bedzie ok ?
zwykle tak, ale dla 1.8 Pb może mieć nieprawdziwe wskazania temperatury, zależy czego oczekujesz lub jak teraz masz. Różne robiłem kombinacje pod ten silnik,czasem zdanie osoby "decyzyjnej" zmieniało się w ciągu miesiąca.

Do poczytania w poniższym temacie.
Raptem 150postów.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 09:46   #159
maciekd6
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 16-08-2016
Skąd: Wroclaw
Model: Focus MK2 FL Titanium HB
Silnik: 1.8 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kabel.
Są opisane w tym temacie.



zwykle tak, ale dla 1.8 Pb może mieć nieprawdziwe wskazania temperatury, zależy czego oczekujesz lub jak teraz masz. Różne robiłem kombinacje pod ten silnik,czasem zdanie osoby "decyzyjnej" zmieniało się w ciągu miesiąca.

Do poczytania w poniższym temacie.
Raptem 150postów.
Temp jest teraz ok ale nie wiem jaka jest wersja ROM dzisiaj pewnie dopiero sprawdze, odpowiadala by mi kwestia RDS na wyswietlaczu i z czystej ciekawosci ECO mode
maciekd6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 20:12   #160
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: [MODERNIZACJA] Focus MK2 Wymiana zegarów na polift + aktualizacja ROM

Ja wolę, aby temperaturę pokazywał prawdziwą, a nie oszukańczą.
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.