Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2019, 18:16   #1
stolarniapodlasem
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 24-06-2019
Skąd: Stargard
Model: transit connect
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 2
Unhappy Mocne szarpanie przy 80km/h

Witam koledzy. Auto Connect 1.8 Tdci 90 kucyków. Przy przyspieszaniu i hamowaniu silnikiem czuć mocne szarpanie bujanie, zwłaszcza przy większej prędkości 80km/h+. Wymieniłem tylną poduszkę silnika i przegub wewnętrzny wraz z półosią z prawej strony(z tej strony czuć szarpanie) i dalej szarpie. Co może być przyczyną? Dodam że przy jeździe w dwie osoby szarpanie jest mniej dokuczliwe.


Ostatnio edytowane przez stolarniapodlasem ; 24-06-2019 o 18:56
stolarniapodlasem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 08:38   #2
Kamykkamil16
ford::average
 
Avatar Kamykkamil16
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-04-2016
Skąd: Kołobrzeg
Model: Tourneo connect , Transit Mk7
Silnik: C-1.8tdci 90km Powerbox 130, T-2.2 TDCI 130kW GLX
Rocznik: Connect 2005, Transit 2006->
Postów: 84
Domyślnie Odp: Mocne szarpanie przy 80km/h

Witam!!!
A jakieś odznaki na kierownicy podczas jazdy czy nic nie czuć.
Kamykkamil16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 17:10   #3
stolarniapodlasem
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 24-06-2019
Skąd: Stargard
Model: transit connect
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mocne szarpanie przy 80km/h

Witam ponownie. Po wymianie drugiego przegubu wszystko się odwróciło. Przy większych prędkościach jest ok ale na 1 i 2-gim biegu w granicach 2 tys obrotów czuć bicie i kołysanie autem. Wymieniłem też poduszkę skrzyni biegów ale nic to nie dało. Nie mam już sił! Na kierownicy nic nie czuć.

Ostatnio edytowane przez stolarniapodlasem ; 26-06-2019 o 17:17
stolarniapodlasem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 22:30   #4
Kamykkamil16
ford::average
 
Avatar Kamykkamil16
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-04-2016
Skąd: Kołobrzeg
Model: Tourneo connect , Transit Mk7
Silnik: C-1.8tdci 90km Powerbox 130, T-2.2 TDCI 130kW GLX
Rocznik: Connect 2005, Transit 2006->
Postów: 84
Domyślnie Odp: Mocne szarpanie przy 80km/h

Witam

Powiem ci tak ja miałem podobną sytuację i problemem to że mechanik który wymieniał przeguby nie dokręcił przegubu i auto podczas ruszania stukało było to czuć na kierownicy po rozwinięciu swojej prędkości w granicach 60 na godzinę wszystko ustawiło.

Ale te kołysanie też może być od łożyska na amortyzatorze ja bym na twoim miejscu wyważył koła to po pierwsze sprawdził stan ogumienia czy zbieżność jest dobrze ustawiona w pierwszej kolejności a potem zobaczył łożysko amortyzatora jak to wygląda czy ma luzy czy idzie w ogóle ustawić geometrię to jest podstawa.
bo pamiętaj że przy wymianie przegubu rozpinać geometrię całą pojazdu jak był odpięty amortyzator mogło być tak że doszło do zerwania łożyska jest uszkodzone sprawdzić idzie to na dwa sposoby nie wiem to rozbieramy wszystko i wyciągamy łożysko drugim sposobem jest sprawdzenie czy śruby na łożysku an amortyzatorze nie są luźne jeśli jego kręcisz to łożysko najprawdopodobniej jest uszkodzone i przestawiła ci się geometrię

Piszę przez translator mowy więc za błędy które wujek Google wytworzył z góry przepraszam

Bump: A tak w ogóle Karol widzę że jesteś ze Stargardu i z miłą chęcią bym podjechał i z ciekawości sprawdził co boli twoje auto ale ja aktualnie w tej chwili też się bawię ze swoim kontem wymieniając mu całe zawieszenie włącznie z tym że będę Piaskowa Piaskowa i konserwować potem nadwozie.

A jakbyś miał problem to śmiało możesz do mnie pisać czy to na forum lub tel. 660122533 postaram ci się pomóc jak tylko będę mógł potrafił.
Kamykkamil16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
półoś , szarpanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.