Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2019, 22:15   #1
Dr.Foka
ford::amateur
 
Avatar Dr.Foka
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: E-g
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 1.8 QQDB 92kW
Rocznik: 2004
Postów: 7
Unhappy 1.8 DuraTec HE - nieregularny warkot i lekkie drgania na wolnych obrotach

Witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pacjent: Focus C-Max 2004r. 1.8 DuraTec HE 92kW

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój maksio po nagrzaniu się podczas postoju na biegu jałowym wydaje z siebie przerywany warkot (może określmy go mianem turkotu?), słyszalny jedynie w kabinie oraz lekko słyszalny po otwarciu maski i nadstawieniu ucha. Warkot ten jest połączony z lekkim drgnięciem i podskakiwaniem obrotów w zakresie 700-750obr./min.
Silnik ogólnie oleju nie bierze, pali od strzała, ma moc i nie kopci, ogólnie wszystko gra oprócz tego warkotu. Czy ktoś miał podobny problem bądź zna jego przyczynę i ew. rozwiązanie? Za wszelką pomoc będę wdzięczny, bo jestem paranoikiem i nawet taki detal mnie irytuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Jutro bądź pojutrze ew. wstawię filmik obrazujący problem, chociaz może ktoś z was i bez tego będzie potrafił pomóc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Foka jeżdżąca ulaną foką pozdrawia!

Ostatnio edytowane przez Dr.Foka ; 11-09-2019 o 23:07
Dr.Foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2019, 12:01   #2
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: 1.8 DuraTec HE - nieregularny warkot i lekkie drgania na wolnych obrotach

Sprawdź napięcie łańcucha.
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2019, 19:05   #3
Dr.Foka
ford::amateur
 
Avatar Dr.Foka
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 08-08-2019
Skąd: E-g
Model: Focus C-Max Ghia
Silnik: 1.8 QQDB 92kW
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8 DuraTec HE - nieregularny warkot i lekkie drgania na wolnych obrotach

Na poniższym filmiku po przysłuchaniu się się słychać rzeczony terkot:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Terkot jest przerywany (idzie tak jakby seriami), słyszany praktycznie wyłącznie z kabiny (ew. troszeczkę po otwarciu maski). Przy obrotach ok. 1000 i normalnej jeździe nie występuje.
__________________
Foka jeżdżąca ulaną foką pozdrawia!
Dr.Foka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2020, 22:41   #4
Robert3632
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-02-2019
Skąd: Łódź
Model: Ford focus c-Max
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.8 DuraTec HE - nieregularny warkot i lekkie drgania na wolnych obrotach

Cytat:
Napisał Dr.Foka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na poniższym filmiku po przysłuchaniu się się słychać rzeczony terkot:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Terkot jest przerywany (idzie tak jakby seriami), słyszany praktycznie wyłącznie z kabiny (ew. troszeczkę po otwarciu maski). Przy obrotach ok. 1000 i normalnej jeździe nie występuje.
Miałem podobnie u siebie. Z tego co widać to chyba masz za niskie obroty silnika. Trochę się z tym męczyłem. Szczerze to sam nie wiem po czym mi ten problem ustał. Może zbieg okoliczności. Padał mi akumulator wiec cały dzień stał bez bo ładowałem. Przy okazji wymieniałem filtr kabinowy (jakiś psychopata wymyślił tą metodę) więc aby wymienić musiałem odkręcić pedał gazu i go wypiąłem z wtyczki. Po wszystkim jeszcze wymontowałem przepustnicę i umyłem bo była troszkę brudna. Po tych czynnościach obroty wróciły do normy. Jak możesz podepnij komputer do samochodu i sprawdź forscanem czy są jakieś błędy. Nie zawsze wywala check engine a błędy są. Kolejna sprawa nie wiem czy wiesz ale jest możliwość ręcznego ustawienia otwarcia przepustnicy. Sam o tym nie wiedziałem do czasu demontażu do mycia. Może przepustnica jest za mało otwarta i powietrza za mało na biegu jałowym. To tylko jedna z wielu metod do sprawdzenia.
Możesz jeszcze sprawdzić zaworki podciśnienia. Jeden odpowiada za wysokie obroty a drugi za niskie. Uwalony czasem wywala check engine z kodem Błąd P2008. Miałem kiedys ale to już całkiem zaworek przestał działać. Może się zawieszać. Warto sprawdzić.

Ostatnio edytowane przez Robert3632 ; 01-01-2020 o 22:46
Robert3632 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8pb , drgania , duratec , szarpanie , wolne obroty


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.