Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2019, 14:07   #1
tecez
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 53
Domyślnie 6F35 - D-N-D i uderzenie w skrzyni

Taka sytuacja, związana ze skrzynią 6F35.

Wjeżdżam na wyższe piętro parkingu, jadę za innym samochodem gdy nagle ten ni stąd ni zowąd zatrzymuje się tuż po wjechaniu na podjazd, po krótkim oczekiwaniu puszcza hamulec i powoli zaczyna staczać się w dół. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klakson i już chcę wrzucać wsteczny - zrzuciłem z D na N i wtedy auto przede mną już się ogarnęło i zaczęło podjeżdżać, więc nie wrzucając na R wróciłem (nie puszczając palca z "dzyndzla" w gałce zmiany biegów) z powrotem na D. Sekwencja była taka: D - N - D, przy czym na N tylko chwilowo.

I w tej sytuacji, po powrocie na D usłyszałem głośny stuk / puknięcie z okolic skrzyni. Było dość intensywne, podejrzewam, że pasażerowie gdyby byli na pokładzie również zwróciliby na to uwagę. Po tym tąpnięciu jednak wszystko OK. Ruszyłem normalnie, wszystko działa jak powinno.

Później przetestowałem "normalne" kombinacje zmian biegów (P -> R, R -> D, R -> P, D-> R) i nie powodują takiego zachowania i wszystko jest OK.

Natomiast powtórzenie sekwencji D-N-D (z jedynie "przelotką" przez N - czyli przejście na N i prawie od razu z powrotem na D) niemal za każdym razem powodowało nieprzyjemne zachowanie pojazdu - głośny stuk, ewentualnie małego "kangurka". Bardzo nieprzyjemny objaw. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam, że gdy sekwencję D-N-D wykonać normalnie, w tym sensie, że przerzucam na N, puszczam przycisk i dopiero po chwili (chociaż by miała to być i sekunda) na D - wszystko jest OK.

Nie zachęcam nikogo do "testowania" takiej sekwencji, na pewno nie jest to dobre dla skrzyni, która o tym dość wyraźnie daje znać, ale nie ukrywam, że ciekaw jestem co jest przyczyną.

Może być tak, że sterownik w takiej sytuacji "głupieje"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez tecez ; 07-10-2019 o 14:27
tecez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.