Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-03-2021, 20:41   #71
MOMIN
ford::beginner
 
Avatar MOMIN
 
Imię: DOMINIK
Zarejestrowany: 24-01-2015
Model: KUGA ST
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

Cytat:
Napisał atari Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ruszaj, u mnie po 330tys był jak nowy
Ale słychać go u Ciebie, jak lata po tych ślizgach? Bo u mnie właśnie denerwuje mnie ten dźwięk słyszalny jak się ucho dostawi do pokrywy, ale pytanie czy wymiana coś da, bo on dalej musi się po tym ślizgać i nie wierzę, że będzie to beż żadnego dźwięku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to jest już mój 4 Ford z tym silnikiem i w żadnym tego nie wymieniałem do momentu jak nie trafiłem na wątek w tym temacie i zacząłem zapuszczać ucho w silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez MOMIN ; 18-03-2021 o 20:44
MOMIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2021, 20:55   #72
atari
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 140KM -> 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,097
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

Po wymianie słuchać go dalej czasem, ślizgi po tym przebiegu były tylko trochę wyjechane.
atari jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2021, 09:31   #73
maretzki
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-01-2021
Skąd: Toruń
Model: Mondeo Turnier (BA7)
Silnik: 2.0 TDCI 103kW
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

Ja uważam, że warto zmienić łańcuch przy wymianie rozrządu. Może nie przy przebiegu 150tys, ale większym owszem. ASO twierdzi, że nie wymienia się tego do czasu, gdy nie zacznie hałasować. Ale gdy zaczyna hałasować, to moim zdaniem ostatni moment na wymianę. Luźny łańcuch to zużywanie sie pozostałych współpracujacych elementów.
Poza tym co to za koszty? Części na wymianę rozrządu na dobrym zamienniku rozrządu + łańcucha z napinaczami 670 zł + komplet nowych uszczelniaczy wału, wałków, kolektora, które warto lub należy przy okazji wymienić (nieco ponad 200 zł)
Do tego dojdzie koszt wymiany, gdzie i za ile to już kwestia warsztatu.
Ja za usługę płacę 850zł u doświadczonego mechanika. Czy to duzo za spokój na dłuższy czas?
Niech każdy odpowie sobie sam.
Takie jest moje zdanie, no ale ja jestem dziwny, bo zwykle w uzywanym samochodzie podwajam jego wartość, przez włożenie w niego kupy nowych części.
maretzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2021, 18:33   #74
szneider
ford::advanced
 
Avatar szneider
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-04-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX MK1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 208
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

Miałem okazje widzieć swój łańcuch po przebiegu prawie 350 tys. i w porównaniu z nowym to był trochę wyciągnięty. Mógł jeszcze zostać, tak mówił mechanik, ale poszedł nowy. Pytanie co niektórzy, rozumieją przez pojęcie, że był jak nowy? Mój też z wyglądu był jak nowy, ale jednak się trochę wydłużył.

Ostatnio edytowane przez szneider ; 20-03-2021 o 18:36
szneider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 06:57   #75
MOMIN
ford::beginner
 
Avatar MOMIN
 
Imię: DOMINIK
Zarejestrowany: 24-01-2015
Model: KUGA ST
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

Żeby nie główkować i zaspokoić ciekawość oraz mieć spokój duszy do zrobienia poszedł rozrząd wraz z łańcuszkiem. Wczoraj jak podjechałem do mechanika kiedy było wszystko rozkręcone to ślizgi rzeczywiście delikatnie ryśnięte i mogłyby jeszcze latać, ale luz łańcucha starego i nowego to już była znaczna różnica. Tak więc może z tym brzęczeniem by jeszcze chwilę poszurał ale teraz nie będę musiał się nad tym zastanawiać. Przebieg prawdziwy gabloty 145k, 2013 rok.
MOMIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2021, 20:00   #76
MOMIN
ford::beginner
 
Avatar MOMIN
 
Imię: DOMINIK
Zarejestrowany: 24-01-2015
Model: KUGA ST
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

I fura odebrana - po wymianie łańcuszka nastała błoga cisza. Dodatkowo poszły wszystkie nowe oleje włącznie ze skrzynią i napęd 4x4. Niby serwis nie ma procedury, a z tyłu mechanior powiedział że słusznie go wymieniłem bo był przepracowany. Podsumowując warto to zrobić i mieć spokojną banie.
MOMIN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2021, 10:10   #77
sapporo1985
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Wro
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

Witajcie,
przeczytałem cały wątek i jak zwykle bywa z "internetem", mam teraz więcej pytań i wątpliwości niż poznałem odpowiedzi.
Mam Mondeo kombi 2007-2014, 2.0L Duratorq CR TC (140PS) - DW10C z 2011 r. Przejechane 158K km. Powinienem wymienić rozrząd? Czy lista kolegi kkooccuurr będzie wystarczająca do wymiany? I co z tym słynnym "łańcuchem", który "ponoć" mam u siebie? On znajduje się w tej liście -kocura- czy może mam dokupić osobno? Będę wymieniał niebawem oleje i filtry więc zrobiłbym też rozrząd i zapomniał o sprawie.
Proszę o odpowiedź.

Cytat:
Napisał kkooccuurr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozrząd zrobiony, wymieniłem następujące części:
  1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (1683833 / 1727556 / 1761515 / 1855735)
  2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (1683960)
  3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (1231972)
  4. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (1826503 / 1350608 )
  5. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - 4l koncentratu

...wymianę uszczelniaczy ze względu na niski koszt częsci oraz wysoki koszt ewentualnych problemów zasugerował polecany na forum mechanik który także dokonał wymiany rozrządu. Całość na oryginalych częsciach kosztowała ok 1200PLN

Części wyjętę z auta były identyczne (producent, nr części) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ford-esklep.pl
sapporo1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2021, 16:37   #78
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

Do silnika DW10C lista powyżej jest na 100% sprawdzona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie żaden łańcuch przy wymianie rozrządu nie był ruszany.

Po 10 latach to raczej powinieneś wymienić prędzej niż później. Ford zaleca co 10 lat / 200kkm choć spotkałem się z opiniami że nie należy aż tyle czekać.
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2021, 17:27   #79
sapporo1985
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Wro
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

Dziękuję za rady i informacje. Zaraz kupię komplet i przed wyjazdem do Chorwacji wymienię.

Cytat:
Napisał kkooccuurr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do silnika DW10C lista powyżej jest na 100% sprawdzona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie żaden łańcuch przy wymianie rozrządu nie był ruszany.

Po 10 latach to raczej powinieneś wymienić prędzej niż później. Ford zaleca co 10 lat / 200kkm choć spotkałem się z opiniami że nie należy aż tyle czekać.
sapporo1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2021, 17:42   #80
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu w silniku DW10C

Nie ma problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jeśli być do czegokolwiek potrzebował...
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.