Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2021, 17:36   #1
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Blokujące się 2 hamulce (po skosie).

Witam,

Koledzy, potrzebuję waszej pomocy! Pojawił mi się problem z 2 hamulcami (prawy/przód i lewy/tył, po skosie) w których po hamowaniu nie cofają się klocki i blokują koła które potrafią bardzo mocno się nagrzać podczas jazdy. Wydaje mi się że nie zawsze blokują się oba na raz ale generalnie problem dotyczy 2 kół. Tylne klocki zaczęły regularnie piszczeć.

Raczej nie są to zapieczone tłoczki, wymieniałem tylne hamulce (tarcze, klocki) około 6 miesięcy temu a zacisk został dokładnie sprawdzony i nasmarowany przez zaufanego mechanika. Po zdjęciu przedniego koła zajrzałem na tyle ile to było możliwe pod gumę i tłoczek też wydawał się być w idealnym stanie. Przednie tarcze/klocki wymieniałem około 2 lata temu.

W komputerze nie ma żadnych błędów, nie świecą się żadne dodatkowe kontrolki.

Poradźcie proszę co to może być i jak to prawidłowo zdiagnozować ponieważ jestem kilkaset kilometrów od domu a w okolicy nie mam żadnego zaufanego mechanika...

Ps. Kilka fotek...

Prawy/Przód:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lewy/Tył:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bardzo dziękuję za pomoc!!!

kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2021, 10:44   #2
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Blokujące się 2 hamulce (po skosie).

Proszę o jakiekolwiek sugestie jak ruszyć z tym problemem, bez waszej pomocy czeka mnie laweta w drodze powrotnej do domu :/
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2021, 10:49   #3
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie Odp: Blokujące się 2 hamulce (po skosie).

A zaglądał ktoś do prowadnic zacisków?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2021, 12:29   #4
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Blokujące się 2 hamulce (po skosie).

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zaglądał ktoś do prowadnic zacisków?
Prowadnice wyglądają OK.

Te w tylnym zacisku są nawet w lepszym stanie ponieważ 6 miesięcy temu przy wymianie tarcz i klocków wymieniłem także jarzmo / mocowanie zacisku ponieważ regularnie zużywał mi się bardziej zewnętrzny klocek po tej stronie. Zacisk został wtedy gruntownie wyczyszczony i sprawdzony a po wymianie jarzma problem z szybciej zużywającym się klockiem zewnętrznym znikł.
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2021, 13:18   #5
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Blokujące się 2 hamulce (po skosie).

Mogą być dwie sprawy.
1 sparciałe przewody elastczne (od środka) ze z zewnątrz wyglądają git malina, a w środku niema przepływu
(Mało prawdopodobne żeby zamuliło obydwa na raz i to w takiej konfiguracji)
2 uszkadzona pompa hamulcowa. Bo obwody na pompie hamulcowej są na krzyż lp+pt i pp+lt. Nie odpuszcza jednego obwodu (bardziej bym to obstawiał bo blokuje po skosie)
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST

Ostatnio edytowane przez hesiek ; 02-06-2021 o 13:22
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2021, 13:50   #6
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Blokujące się 2 hamulce (po skosie).

Cytat:
Napisał hesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogą być dwie sprawy.
1 sparciałe przewody elastczne (od środka) ze z zewnątrz wyglądają git malina, a w środku niema przepływu
(Mało prawdopodobne żeby zamuliło obydwa na raz i to w takiej konfiguracji)
2 uszkadzona pompa hamulcowa. Bo obwody na pompie hamulcowej są na krzyż lp+pt i pp+lt. Nie odpuszcza jednego obwodu (bardziej bym to obstawiał bo blokuje po skosie)
Dzięki wielkie! Czy jest może jakiś patent na sprawdzenie pompy hamulcowej przed jej wymianą? ...i jeszcze żeby się upewnić, chodzi o[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]?

Choć tak jak piszesz jest to mało prawdopodobne i tak zerknę na te wężyki ponieważ ich wymiana powinną być dużo łatwiejsza niż pompy.
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2021, 17:00   #7
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Blokujące się 2 hamulce (po skosie).

Najprościej to jak będą zblokowanie hamulce to poluzować jeden z przewodów wyjściowych z pompy hamulcowej. Jak hamulec odpusci to znaczy że to będzie pompa. Chodź to dosyć JANUSZOWY sposób ale zawsze coś. Może ktoś z forumowiczów ma inne sposoby na eliminacje elementów. TAKA INGERENCJA MOŻE SPOWODOWAC NAJPROWDOPODOBNIEJ (NAPEWNO) ZAPOWIETRZENIE UKLADU HAMULCOWEGO.

Ps. Nie pamietam który przewód jest od którego obwodu
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2021, 03:16   #8
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Blokujące się 2 hamulce (po skosie).

Cytat:
Napisał hesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogą być dwie sprawy.
1 sparciałe przewody elastczne (od środka) ze z zewnątrz wyglądają git malina, a w środku niema przepływu
(Mało prawdopodobne żeby zamuliło obydwa na raz i to w takiej konfiguracji)
2 uszkadzona pompa hamulcowa. Bo obwody na pompie hamulcowej są na krzyż lp+pt i pp+lt. Nie odpuszcza jednego obwodu (bardziej bym to obstawiał bo blokuje po skosie)
Cytat:
Napisał hesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprościej to jak będą zblokowanie hamulce to poluzować jeden z przewodów wyjściowych z pompy hamulcowej. Jak hamulec odpusci to znaczy że to będzie pompa. Chodź to dosyć JANUSZOWY sposób ale zawsze coś. Może ktoś z forumowiczów ma inne sposoby na eliminacje elementów. TAKA INGERENCJA MOŻE SPOWODOWAC NAJPROWDOPODOBNIEJ (NAPEWNO) ZAPOWIETRZENIE UKLADU HAMULCOWEGO.

Ps. Nie pamietam który przewód jest od którego obwodu
Czy wykorzystanie zaworu odpowietrzającego pomogło by w przetestowaniu obu wymieniony usterek i nie zapowietrzeniu układu?

... kombinuję by po odkręceniu zaworu i zakrętki w zbiorniku wyrównawczym sprawdzić czy swobodnie spływa grawitacyjnie płyn (by wyeliminować sparciałe przewody wewnątrz), a jeśli tak, to czy puszcza zablokowany hamulec (walnięta pompa) ale nie jestem na 100% pewny czy takie testowanie ma jakikolwiek sens?!
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2021, 06:40   #9
hesiek
ford::advanced
 
Avatar hesiek
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 05-01-2008
Skąd: Mińsk Maz
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 duratec + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 284
Domyślnie Odp: Blokujące się 2 hamulce (po skosie).

Kolejnosc taka bym robił. PO podpompowaniu hamulca i puszczeniu pedalu jak jest zblokowany hamulec poluzowałem przewód przy pompie - jak sikneło plynem jakby był naciśnięty pedal - to uszkodzona pompa- jak zacznie lecieć grawitacyjnie to szukać dalej - napompować jeszcze raz jak zblokowany hamulec po odpuszczeniu pedalu poluzować odpowietrznik zablokowanego zacisku jak siknie pod ciśnieniem to zapchany przewód (wymienić przewod) jakk poleci grawitacyjnie to blokujący się tłoczek (regeneracja bądź wymiana zacisku)

Samo luzowanie odpowietrzników nie wyeliminuje pompy gdyż jak ona się psuje w taki sposób że grawitacyjnie w stronę zacisku plyn puści. A po wytrwozeniu ciśnienia pedałem dopiero blokuje, staje tłoczysko pompy albo blokuje się zaworek na tłoku pompy (coś ala zwrotny) I nie puszcza spowrotem plynu z zacisków

Ruch pedałem hamulca zawsze należy wykonywać na szczelnym ukladzie
__________________
Moje mody: PDC przód, tył. NX sd +CAM. Siedzenia-grzanie, wentylacja, pamięć i elektr. siedzenia pasażera. AFS. BT/VC/USB. Rolety tył. BLIS :-D, składane lustra. (wszystko od zera - elektr. bieda wersja) zderzaki pakiet ST

Ostatnio edytowane przez hesiek ; 03-06-2021 o 06:59
hesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.