Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2021, 23:55   #1
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Naprawa rozerwanego sztywnego przewodu hamulcowego

Pomocy! Podczas wymiany elastycznych przewodów hamulcowych przy tylnym zacisku, złączka na sztywnym przewodzie najpierw nie chciała ruszyć by następnie odkręcić się razem z przewodem przy okazji go rozrywając Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mam pojęcia czy w środku zapiekł się ten plastikowy oplot czy może jeszcze coś innego...

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bardzo proszę o pomoc jak mam ruszyć z tym tematem bo w życiu nie przeszło mi nawet przez myśl że wpakuję się na taką minę mając do odkręcenie 2 nakrętki!

Jak i gdzie mogę to naprawić? Nie mogę znaleźć nigdzie nowego sztywnego przewodu hamulcowego... i mam nadzieję że nie ciągnie się on aż do pompy ABS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy trzeba je dorabiać na zamówienie, a jeśli tak, w jakich zakładach mam ich szukać?
Czy mam szykować się już na lawete do najbliższej firmy specjalizującej się w takich pracach?

Ps. Auto stoi z wciśniętym hamulcem by nie wyciekł płyn i nie zapowietrzyć całego układu ale nie mogę w żaden sposób zablokować wycieku grawitacyjnego gdy tylko zostaje puszczony hamulec. Czy jest na to jakikolwiek inny patent do czasu naprawy? Mam obawy czy ten wciśnięty hamulec przez kilka dni nie popsuje czegoś innego?!

kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2021, 07:39   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Naprawa rozerwanego sztywnego przewodu hamulcowego

Obetnij przewód całkiem, spłaszcz szczypcami i zagnij. Powinno to zablokować wyciek płynu. Jeżeli przy wciskaniu pedału hamulca płyn nie będzie wyciekał, to możesz nawet powolutku dojechać do najbliższego mechanika, który ma przyrząd do "zarabiania" końcówek i jest w stanie to naprawić.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2021, 11:38   #3
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Naprawa rozerwanego sztywnego przewodu hamulcowego

na allegro możesz kupić zestaw do zarabiania za 30zł kup sobie pół metra przewodu hamulcowego i zarób 30 centymetrowy odcinek. Nie ma to znaczenia czy masz wciśnięty hamulec bo i tak będziesz musiał odpowietrzyć układ po obcięciu przewodu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2021, 20:45   #4
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Naprawa rozerwanego sztywnego przewodu hamulcowego

Dzięki darmodziej i kluska123244 za pomoc!

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obetnij przewód całkiem, spłaszcz szczypcami i zagnij. Powinno to zablokować wyciek płyn
Spędziłem na tym chyba z 2 godziny, nie ma opcji by zagiąć te przewody do tego stopnia by przestał wydostawać się płyn. One są naprawdę twarde i nawet przenośne imadło nie dało rady ich dostatecznie ścisnąć. Swoją drogą patrząc na ich twardość tym bardziej się dziwię co wydarzyło się w tej śrubie że odkręciła się rozrywając przewód :/

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na allegro możesz kupić zestaw do zarabiania za 30zł kup sobie pół metra przewodu hamulcowego i zarób 30 centymetrowy odcinek. Nie ma to znaczenia czy masz wciśnięty hamulec bo i tak będziesz musiał odpowietrzyć układ po obcięciu przewodu
Jeśli odbije się od drzwi u najbliższego mechanika to tak zrobię. Wydam pewnie parę groszy więcej by kupić coś co nie rozleci się na przewodzie stalowym ale co zrobić.
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2021, 23:06   #5
donald1470
ford::amateur
 
Imię: donald
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Cavan- Ireland
Model: GALAXY- GHIA
Silnik: AZWA
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Naprawa rozerwanego sztywnego przewodu hamulcowego

Witam
Zrobiłem podobnie jak ty tylko w Galaxy przewód można kupić więc nie ma problemu przesyłam ci zdjęcia jak on wygląda kończy się za cukierkiem więc uważaj przy odkręcaniu Powodzenia numery przewód są do Galaxy są chyba takie same musisz sprawdzić
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210620_230256.jpg (87.9 KB, 31 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210620_230327.jpg (84.5 KB, 30 wyświetleń)
donald1470 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2021, 18:38   #6
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Naprawa rozerwanego sztywnego przewodu hamulcowego

Najrozsądniejsze było by wymienić cały przewód na miedź. Sam wymieniałem takie przewody i nie ma żadnej filozofii tylko ciężko przełożyć to za zbiornikiem ja robiłem to bez kanału.
Wymiana jednego przewodu hamulcowego u mechanika z robotą to koszt 160zł z czego 30zł to koszt samego przewodu miedzianego.... myślę że w 100zł z dorobieniem takiego 30cm kawałka u mechanika się zmieścisz
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.