Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2019, 20:46   #71
DanekPL
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Krakow
Model: Fusion 2015 Titanium
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

odpalę jutro FS. muszę skompletować sprzęt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiscie chętnie skorzystam z wiedzy kogoś doświadczonego :-)

DanekPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 14:43   #72
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Aktywny Tempomat - upgrade z normalnego vol.2

Witam, postanowiłem założyć osobny wątek na temat przeróbki tempomatu zwykłego na Aktywny z funkcją Stop&Go (funkcja zatrzymywania się do zera np. w korku oraz ruszanie z miejsca bez ingerencji kierowcy - oczywiście po wykryciu przez radar/kamerę przed nami auta/obiektu) gdyż jestem jednym z nielicznych który dokonał tego sam (pomijając aktywację/kodowanie).
Temat służy temu aby więcej nie dopytywać jak to ogarnąć, choć sam miałem z tym nie lada przeżycia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napiszę tu listę części oraz orientacyjne ceny (po przeliczeniu na pln) i kroki które należy wykonać - nie podaje nr. części, ponieważ mój pacjent to Fusion USA Titanium 2016 a można też jak wiadomo upgrade dokonać w MK5.

Lista części:

- Radar ok. 900-1100 pln (dla Fusion najlepiej z rynku USA (Ebay) - (do MK5 wiadomo... z rodzimych stron)

- Stelaż ok. 150- 300 pln (mocowanie radaru)

- kostka do radaru ok. 100 pln (używka - wiązka prawdopodobnie będzie do dorobienia - finalnie o 4 metry do przedłużenia od samej kostki)

- przyciski na kierownice Lewa strona ok. 300 pln (dla Fusion najlepiej z USA, gdyż nie posiadają Limitera a MK5 zwyczajnie posiada)

- Szyba czołowa Pilkington full ok. 650 pln (do wymiany gdyż pewnie brak mocowania/miejsca na lusterko z kamerą, po wymianie na szybę z full opcją zyskujemy grzanie szyby przód -do działania wymagana dodatkowa instalacja - czujnik deszczu, prosta aktywacja jeśli brak - oraz Lidar do Active City stop)

- Lusterko z kamera ok. 500-700 pln - do Stop&Go specyfikacja AHBC/LA/RF

- Wiązka podsufitki ok. 200-300 pln (montaż za schowkiem, należy przeciągnąć ją do środka szyby czołowej w podsufitce)

- Pompa ABS z Modułem (z ASO ok. 5000 pln Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Używka z USA ok. 1000 pln (która obsługuje Stop&Go)

- Aktywna żaluzja ok. 700-900 pln (do wymiany jeśli brak okienka w prawym dole na radar, bądź słyszałem że można dokonać przeróbki żaluzji)

- dolny kratka/grill ok. 200-400 pln (do wymiany na taką z zaślepieniem aby nie zniszczył nam sie radar od różnych farfocli)

- Śrubki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. itp...

MONTAŻ/Instalacja

Wedlug schematu jak już pisałem:

———————————————————
Radar - lusterko
pin 9 - pin 4 (szary-fiolet )
pin 18 - pin 3 (fiolet-zielony)
pin 10 radar F20 w BJB
pin 4 radar - do masy czarno-zielony
———————————————————
Zostaje:
pin 7 szaro-niebieski
pin 8 zielono-pomarańczowy

To przewody do połączenia z CAN, wykorzystać można kostkę umiejscowioną obok BJB a Akumulatorem (będzie tam specyficzna zworka/pętla zaizolowana od zasilania ABS) łączymy się tam kolorami które nam muszą pasować.

KOLEJNY ETAP to AKTYWACJA/KODOWANIE - tu sie nie wypowiadam, gdyż tylko eksperci ze znajomością UCDS lub Forscan mają o tym pojęcie, bądź pewnie innym jeszcze programem.

CO ZYSKUJEMY ?

- Aktywny tempomat ze Stop&Go - napisałem wyżej co to jeśli ktoś nie w temacie.

- Asystent pasa ruchu - mając kamerę do Stop&Go wystarczy tylko kodowanie.

- Automatyczne światła drogowe (długie).

- Czytanie znaków drogowych - dla Fusion kłopotliwa sprawa ze względu na zegary.

- Czujnik deszczu jeśli był jego brak.

- Pre-Collision Assist - awaryjne hamowanie po wykryciu przed nami obiektu w danym zakresie prędkości.

- Active City Stop - hamowanie w zakresie np. tryb miejski 0-30 km/h - opcjonalnie gdyż do zakupienia na szybę Lidar ACS.

Oraz opcjonalnie Grzaną czołową szybę jeśli taka zakupiliśmy - wymagana dodatkowa instalacja oraz kodowanie.

Mam nadzieje ze to wiele pomoże dla śmiałych sie tym zająć.
dziękuję za uwagę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 16:57   #73
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Super że się udało ale za leniwy jestemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza tym mam śmiecia na 6 letniej gwarancji,a kasy też nie mało ta zabawa kosztowała to nie to co lidar ACS za 150 zł przy okazji wymiany szyby.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 17:10   #74
DanekPL
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Krakow
Model: Fusion 2015 Titanium
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Udało się odgrzebać sprzęt. Podłączyłem się forscanem. W linkach znajdują się logi, konfig auta, kody błedów w tym jeden w formie foto - to co mnie zaniepokoiło w module C-CM i fotki samego radara ( czy tak powinna wyglądać kratka pod radar ? )
Wynika z tego że moduł jest wykrywany jednak coś z nim jest nie tak. Czy informacja " latest known : xxxxxx" dotyczy radara / u który mógłbyć wcześniej zamontowany ?
Szczerze mówiąc nie wiem co z tym zrobić, czy to kwestia przekodowania i kalibracji ?
Jestem zobowiązany za każdą pomoc przy rozwiązaniu problemu.

Fotki radaru :
https://images89.fotosik.pl/233/1a1b0dfb340d8569.jpg
https://images92.fotosik.pl/234/91b4fd1368ad29ebgen.jpg
https://images92.fotosik.pl/234/69de3b4d791c65e0gen.jpg
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Txt z forscan :

kody błędów --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
konfig auta --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
logi --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
DanekPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 17:40   #75
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Smile Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super że się udało ale za leniwy jestemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza tym mam śmiecia na 6 letniej gwarancji,a kasy też nie mało ta zabawa kosztowała to nie to co lidar ACS za 150 zł przy okazji wymiany szyby.
No tu masz racje... ACC to kosztowna zabawa, mimo paru opcji do przodu. No ale... lepiej na to wydać kase nic przepier.... w kasynie hehe

Bump:
Cytat:
Napisał DanekPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało się odgrzebać sprzęt...
Tą kratke co masz nie jest pod ACC tylko zwykła... z ta kratka predzej czy pozniej pieron szczeli radar... - kratka dolna do wymiany w trybie niezwłocznym.

Moje pytanie takie czy masz kamere na szybie ?
xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 17:49   #76
DanekPL
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Krakow
Model: Fusion 2015 Titanium
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał xkaderson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Moje pytanie takie czy masz kamere na szybie ?
Tak mam. Wszystkie te czujniki od deszczu i te inne systemy którymi kamera steruje działają, poza ACC.

Szukałem po necie kratki pod kamerę ale nie znalazłem foto jak to powinno wyglądać. Dysponujecie takim ?

PS samochód był uderzony przodem od strony pasażera. lampa i zderzak pod nią ucierpiały. został wymieniony na nowy w aso. Samochód kupiłem w takim stanie.

Ostatnio edytowane przez DanekPL ; 15-08-2019 o 17:56
DanekPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 17:51   #77
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał DanekPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak mam. Wszystkie te czujniki od deszczu i te inne systemy którymi kamera steruje.

Szukałem po necie kratki pod kamerę ale nie znalazłem foto jak to powinno wyglądać. Dysponujecie takim ?

PS samochód był uderzony przodem od strony kierowcy. lampa i zderzak pod nią ucierpiały. został wymieniony na nowy w aso. Samochód kupiłem w takim stanie.
Kratki pod kamere ? Czy pod radar ? Ktory rok auta ?
xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 17:59   #78
DanekPL
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Krakow
Model: Fusion 2015 Titanium
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

rocznik 2015. Zapytałeś czy mam kamere na szybie. tak mam tą kamere zintegrowaną z lusterkiem która steruje min. Line assist ( który działa ). Szukałem kratki dolnej zderzaka na fotkach innych samochodów z ACC zeby porównać to z moim zestawem.

"kratki pod kamere".... przepraszam, myslalem o radarze... zakręciłem się ;-)
DanekPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 18:09   #79
xkaderson
Zablokowany
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 21-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Fusion Titanium Individual
Silnik: 2.0 T 240 km
Rocznik: 2016
Postów: 108
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał DanekPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rocznik 2015. Zapytałeś czy mam kamere na szybie. tak mam tą kamere zintegrowaną z lusterkiem która steruje min. Line assist ( który działa ). Szukałem kratki dolnej zderzaka na fotkach innych samochodów z ACC zeby porównać to z moim zestawem.

"kratki pod kamere".... przepraszam, myslalem o radarze... zakręciłem się ;-)
Prosze, nawet ta wersja „miodowa”:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
xkaderson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2019, 18:11   #80
DanekPL
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Krakow
Model: Fusion 2015 Titanium
Silnik: 2.0T
Rocznik: 2015
Postów: 18
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Dziękuję ci bardzo. Nie znam się na tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec przepraszam za upierdliwe pytania. Nie dysponuje inną kratką więc rozumiem że jak zdemontuję tą którą mam problem nieaktywnego ACC się rozwiąże ?
DanekPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
tempomat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.