Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2017, 23:19   #11
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator i system keyless

albo grot nie od tego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 06:11   #12
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,698
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator i system keyless

Sprawdzę u siebie z ciekawości

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
Viaken STN1170 v3 + FORScan
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2017, 13:23   #13
MKX4
ford::average
 
Avatar MKX4
 
Zarejestrowany: 28-06-2012
Model: MK4 TiX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator i system keyless

Sprawdziłem dziś, jednak winny był mróz. Od wczoraj odwilż i zamek działa od grota.
MKX4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2018, 13:39   #14
grogar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2018
Model: Ford Focus C- Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 19
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator i system keyless

Witam,
mam dość spory problem z systemem keyless bo przez niego właśnie nie gaśnie podświetlenie licznika, a co za tym idzie cały system jest wybudzony licznik świeci cała dobę i dochodzi do całkowitego rozładowania akumulatora.
Obecnie w samochodzie wyjąłem bezpiecznik nr 56 ( system bez kluczykowy) problem z rozładowującym się akumulatorem automatycznie znikł. Niestety samochód trzeba otwierać kluczykiem bo przestał działać centralny zamek z pilota. Jeżeli ktoś z was miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać proszę o podpowiedz co powoduje że system keyless nie moze się uśpić.
grogar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2019, 15:55   #15
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Unhappy Odp: Rozładowany akumulator i system keyless

Odgrzebię temat, bo mam podobny problem z tym, że u mnie grot z jakiegoś powodu nie działa. Czy przy kompletnym rozładowaniu akumulatora do zera możliwe jest, że grot nie zadziała? U kolegi wyżej winnym był mróz, ale teraz jest ciepło, grotem mogę kręcić o te 40 stopni w obie strony, ale bez efektu... Próbowałem nawet kombinerkami mocniej, ale przy dużej sile już lekko trzeszczy, a i tak nie przekręci się dalej niż te 40 stopni, więc nie wiem czy mam dalej próbować (mocniej) czy wtedy po prostu rozwalę zamek - ciężko znaleźć informację na ten temat, bo wszystkim na forum (to co znalazłem) zadziałał po prostu grot.

Poniżej filmik jak to u mnie wygląda:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Historia problemu:
Odebrałem auto od mechanika (DPF vaporizer + przegląd, filtry, olej) w środę 14 sierpnia i pojechałem nim do pracy - zrobiłem łącznie 100 km (ok 50 km w jedną stronę, po ekspresówkach). Wszystko było ok, więc zaparkowałem pod domem i w piątek pojechałem pociągiem do pracy.

W niedzielę wieczorem otworzyłem bagażnik (pociągnąłem za klapę - mam full keyless), wrzuciłem rzecz do środka i zamknąłem klapę (auto samo się wtedy zamyka).

W poniedziałek 19-tego sierpnia podchodzę rano do auta i ... to co na filmiku - nie da się go otworzyć. Próbowałem ciągnięcia za klamki (normalnie działa z każdą), ciągnięcia za klapę bagażnika, próbowałem otwierać grotem. Mam dwa kluczyki (próbowałem oba i oba groty), auto poleasingowe z 2013 roku z pełną historią, teraz ok 171 tys. km.

Kilka miesięcy temu miałem taki przypadek, ale jakoś udało mi się go otworzyć (chyba grotem właśnie), podnieść maskę, podładować z kabli i odpalić. Pojeździłem / postałem z godzinkę i potem przez te kilka miesięcy nie miałem problemu. Teraz przez naprawianie DPF'a w dwóch serwisach auto faktycznie było mniej używane, ale bez przesady - łącznie przez 2,5 tygodnia ze 2-3 razy pojechałem nim do pracy (~100 km w obie strony). Poza tym akumulator jest prawie nowy, nie ma chyba nawet roku (sprawdzę i dopiszę dokładnie). Oczywiście możliwe jest też uszkodzenie nowego akumulatora, ale tego nie sprawdziłem, bo uznałem za jednostkowy przypadek (coś zżarło prąd).

Różnica jest taka, że te kilka miesięcy temu migała mi chociaż jakaś czerwona dioda przy conversie, a teraz jest jakby martwy - nic kompletnie nie mruga, nie świeci - ciemność.

Na domiar złego to automat i zostawiłem go na ręcznym przodem do chodnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To oczywiście utrudnia ew. wyciągnięcie go na lawetę, bo boję się, że rozwalę blokadę skrzyni w ten sposób ;/

Ktoś z was ma jakiś pomysł jak mogę dostać się do środka auta w takiej sytuacji?
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi

Ostatnio edytowane przez Aludan ; 20-08-2019 o 16:06
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2019, 00:00   #16
MKX4
ford::average
 
Avatar MKX4
 
Zarejestrowany: 28-06-2012
Model: MK4 TiX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator i system keyless

Jedyna opcja to otworzyć maskę i naładować/wymienić akumulator.
Najszybciej to bierzesz wiertło 8-10 i wiercisz dziurkę w prawym dolnym rogu kratki nad literą F, resztę załatwi śrubokręt.

Teraz spojrzałem, że masz polifta, nie wiem czy tam będzie tak samo

Ostatnio edytowane przez MKX4 ; 21-08-2019 o 00:04
MKX4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2019, 00:02   #17
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator i system keyless

grot wygląda że pracuje. Nie czuć oporu przy kręceniu?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2019, 07:15   #18
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator i system keyless

Miałem to samo. Mechanizm zamka (ten przy klamce zew.) poprzez niewłaściwy montaż poprzedniego właściciela odsunął się trochę od płaszczyzny drzwi, przez co wkładka z grotem nie łapała i kręciła się jak na tym filmie. Niestety żeby to poprawić, trzeba jakoś otworzyć auto.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2019, 10:01   #19
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Odp: Rozładowany akumulator i system keyless

Dzięki za podpowiedzi, ale jakimś cudem udało mi się w końcu otworzyć.
Zadziałało przekręcenie grota bardzo mocno do oporu (obcęgami) w prawo i wtedy na klamce pojawił się opór przy ciągnięciu. Pomyślałem "o, teraz może się udać" i faktycznie pociągnąłem z jednoczesnym trzymaniem mocno grota w prawo (w stronę tyłu auta) i drzwi się otworzyły.

Tak jak myślałem akumulator był tym razem rozładowany kompletnie do zera. Nie otworzyły się lusterka, klikanie na przycisk power nie dawało żadnego efektu, nawet nie mignął w ogóle convers, lampki nie świeciły.
Te kilka miesięcy temu było inaczej, bo w aku zostało trochę prądu i przekręcenie grotem otworzyło auto bez ciągnięcia za klamkę.

Podładowałem i obecnie jest ok. Oczywiście kolejny krok to teraz sprawdzenie poboru prądu, aku i alternatora, ale ten ładuje niby bez problemów.
W kompie mam jakiś błąd o zwarciu w systemie audio (duża navi), więc pewnie tam trzeba szukać odpowiedzi.
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi

Ostatnio edytowane przez Aludan ; 21-08-2019 o 10:05
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.