Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2019, 12:13   #5071
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

to nie jest wtyczka do mikrofonu, wtyczka do mikrofonu ma 2 piny, a ta ma miejsce na 3 piny z czego są podłączone dwa - to może być wtyczka do oświetlenia ambient (nastrojowego)

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2019, 15:26   #5072
Selak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Doinstalowanie modułu BT/VC

Przyszły graty. Wrzuciłem manetkę z guzikiem voice. Wrzuciłem moduł 7s7t-19g488-ae. Radio 6000. Przeprowadziłem test z następującymi efektami: po wciśnięciu voice na manetce pojawia się voice na radiu ale nic poza tym. Brak damskiego głosu czy jakiegoś sygnału „beep”. IPhone znajduje Ford Audio, ale próba połączenia kończy się fiaskiem. Wywala na telefonie błąd jak na zdjęciu. Co może być problemem? Może brakujący mikrofon?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Problem z łączeniem się telefonu rozwiązałem. Sparowałem iPhone z radiem jednak nie słychać połączenia.

Ostatnio edytowane przez Selak ; 21-08-2019 o 16:53
Selak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 08:39   #5073
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Czasem też jest tak, że pomimo wielu kombinacji - nie działa i nie działa, słuchać ciszę a i mikrofon też jakby martwy..
Ale na wszystko jest w razie czego recepta
Tutaj człek też miał problem (akurat w S-max'iku) - ale finalnie wszystko zaczęło śmigać:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Komorowscy ; 22-08-2019 o 08:42
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 09:05   #5074
Selak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dzisiaj przyszedł mikrofon. Chciałem go podłączyć, ale okazuje się, że przewody w podsufitowych wcale nie są od mikrofonu. Wrzuciłem zdjęcia.[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ][Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Poczytałem trochę ten temat i wciąż nie do końca rozumiem gdzie podłączyć przewód od mikrofonu jak mi się uda go położy. Gdzieś do tej wtyczki ze zdjęcia?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Będę wdzięczny za jakaś fotkę. I druga sprawa, jestem zupełnym amatorem i nie wiem jak się takie przewody podłącza do wtyczki. One są wciskane czy lutowane?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Selak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 10:00   #5075
radeka75
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 13-09-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Selak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj przyszedł mikrofon. Chciałem go podłączyć, ale okazuje się, że przewody w podsufitowych wcale nie są od mikrofonu. Wrzuciłem zdjęcia.
Poczytałem trochę ten temat i wciąż nie do końca rozumiem gdzie podłączyć przewód od mikrofonu jak mi się uda go położy. Gdzieś do tej wtyczki ze zdjęcia?

Będę wdzięczny za jakaś fotkę. I druga sprawa, jestem zupełnym amatorem i nie wiem jak się takie przewody podłącza do wtyczki. One są wciskane czy lutowane?
Selak, jedną stronę do tyłu ja wrzuciłem zdjęcia tej samej wtyczki z podsufitki, też tam się łączyłem mikrofonem bo myślałem że to wtyczka do mikrofonu.
wtyczka ma 3 pola ale tylko 2 wykorzystane -2 kabelki (cieniutkie, cieńsze niż we wtyczce BT). wszystko działało u mnie oprócz mojego głosu w zestawie głośnomówiącym. Kolega Mayak odpisał mi że to nie jest wtyk do mikrofonu. Poprowadziłem więc dwa kable z wtyczki modułu BT z pinów 3 i 4, a na drugim końcu tych kabli wpiąłem mikrofon i zadziałało! Wtyki do mikrofonu kupiłem w sklepie elektroniczno radiowym, jakiekolwiek oby były małe, muszą być żeńskie i męskie, tak żeby polutować i połączyć nowe kabelki z mikrofonem. Ja niestety dostałem mikrofon bez oryginalnej wtyczki dlatego tak łączyłem. Też mam radio 6000CD i innego nie potrzebuję, wczoraj zadziałało, W piątek będę zdejmował słupek i upychał kabelki tak jak w instrukcji ze strony nr 1 tego tematu od Zdzisław 22.
radeka75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 10:11   #5076
Selak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Doinstalowanie modułu BT/VC

Super dzięki za info. Mam wrażenie, że ja nie mam takiej kostki (niebieskiej) znalazłem tylko wtyczkę do modułu. Powinna być i kostka i wtyczka? Może muszę lepiej poszukać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez Selak ; 22-08-2019 o 10:15
Selak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2019, 10:25   #5077
radeka75
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 13-09-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Selak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Super dzięki za info. Mam wrażenie, że ja nie mam takiej kostki (niebieskiej) znalazłem tylko wtyczkę do modułu. Powinna być i kostka i wtyczka? Może muszę lepiej poszukać.
kostka niebieska to jest rozebrana wtyczka od modułu, podaj maila na priv to wyśle ci instrukcje jak rozbrać tą wtyczke.
radeka75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 13:53   #5078
Ciqita
ford::beginner
 
Avatar Ciqita
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 11-04-2011
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 19
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam
Mam problem. Posiadam DVD NX i zestaw głośnomówiący. Nie słyszy mnie rozmówca i kobitka od komend głosowych. Co może być przyczyną i jak mogę sprawdzić czy taki mikrofon działa zanim wydam kasę na nowy.
Ciqita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 13:01   #5079
boguss1982
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-06-2019
Model: cmax
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

witam wszystkich. chcialem zapytac o pewna rzecz. a mianowicie mam modul bluetooth typ RX-1C 7M5T-19G488-BC musze go wymienic bo jest uszkodzony. ( radio wlaczalo sie i wylaczalo caly czas. po odpieciu modulu problem zniknal) znalazlem modele 5M5T oraz 8M5T czy mozna je tez podlaczyc. mam tylko jedna wtyczke w module.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
boguss1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2019, 13:13   #5080
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Ciqita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Mam problem. Posiadam DVD NX i zestaw głośnomówiący. Nie słyszy mnie rozmówca i kobitka od komend głosowych. Co może być przyczyną i jak mogę sprawdzić czy taki mikrofon działa zanim wydam kasę na nowy.
Dokładałeś moduł czy nx?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.