Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-08-2019, 10:12   #31
bartekk89
ford::amateur
 
Imię: bartosz
Zarejestrowany: 23-04-2019
Skąd: białystok
Model: mondeo 4
Silnik: 2.0duratec
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Woda w klapie bagażnika - aso bezradne

Cześć odgrzewam kotleta bo mam podobny problem.... Jak słyszeliście zalalo dziś znów Białystok i mój bagażnik :oo wszystko to co było napisane mi nie pomaga... Wiem że po myciu z bagażnika woda cieknie... Ale dziś otwieram bagażnik a tam po lewej stronie jest mokra plama dość spora dosyć dużo tej wody... A Wszędzie do okola było sucho :/ znalazłem jedynie wilgotne miejsce nad takim plastikiem po lewej stronie i góry... To ta sama część z którego dalej wychodzi pas bezpieczeństwa. Ma ktoś pomysł jak ta woda tam się dostała?

bartekk89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 18:25   #32
BOHOX
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-11-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Woda w klapie bagażnika kombi.

Witam wszystkich.
Wczoraj po całej nocy padającego deszczu, otworzyłem i uniosłem klapę bagażnika ulubionego samochodu i usłyszałem, jak wewnątrz przelewa się woda. Szum był taki jakby było tego z pół szklanki - normalnie szmer cieknącej wody. Czy ktoś się już spotkał z czymś takim?
Od razu naszła mnie myśl, żeby zdjąć tapicerkę i zobaczyć te zapasy wody, ale 1) nigdy nie grzebałem w tylnej klapie 2) nadal kropił deszcz więc nie bardzo.
No ale w tygodniu trzeba będzie coś zrobić.
Czy zdjęcie tej tapicerki jest trudne? są tam jakieś specjalne spinki, czy generalnie łatwizna ?
No i czy ktoś miał może taki przypadek i gdzie jemu puściło uszczelnienie?
Zdrowia wszystlim !
BOHOX
BOHOX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 10:59   #33
umcyk
ford::beginner
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 15-06-2015
Skąd: uć
Model: Mondeo MK4
Silnik: 275KM/427Nm T5 ��
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Woda w klapie bagażnika - aso bezradne

W kombi trzecie światło stopu uszczelnić.
W klapie jest tylko jedna spinka w uchwycie do zamykania, a potem energicznie szarpnąć
umcyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 09:04   #34
Jakwaz
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 06-01-2020
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 kombi lift
Silnik: 2.0 tdci 120KW
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Woda w klapie bagażnika kombi.

Cytat:
Napisał BOHOX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich.
Wczoraj po całej nocy padającego deszczu, otworzyłem i uniosłem klapę bagażnika ulubionego samochodu i usłyszałem, jak wewnątrz przelewa się woda. Szum był taki jakby było tego z pół szklanki - normalnie szmer cieknącej wody. Czy ktoś się już spotkał z czymś takim?
Miałem to samo + zaparowaną lewą lampę. Uszczelniłem trzecie światło stopu, ale problem wciąż mam. Po myciu samochodu myjką ciśnieniową kapie na roletę bagażnika. Może słabo uszczelniłem...
Jakwaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 17:28   #35
BOHOX
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-11-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Woda w klapie bagażnika - aso bezradne

Witam powtórnie.
Dzisiaj zacząłem rozkładać na części klapę bagażnika. No i jest to zapewne światło stop - gąbka uszczelniająca dookoła jest mocno sfatygowana, częściowo wykruszona. Na oprawie wewnątrz liczne ślady wody i zalania.
No dobrze, tylko jak to teraz uszczelnić, żeby jeszcze było można spokojnie demontować? Nie chcę walczyć w razie konieczności z silikonem.
Ktoś ma jakiś pomysł?
BOHOX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2022, 18:34   #36
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,160
Domyślnie Odp: Woda w klapie bagażnika - aso bezradne

Cytat:
Napisał BOHOX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobrze, tylko jak to teraz uszczelnić, żeby jeszcze było można spokojnie demontować? Nie chcę walczyć w razie konieczności z silikonem.
Ktoś ma jakiś pomysł?
Daj coś takiego . Uszczelniałem tym trzecie światło stop w mk5 , osadzałem też głośniki w drzwiach. Potrzebujesz dosłownie odrobinę. Jak mieszkasz gdzieś na Pomorzu to chętnie się podzielę. Żadnych silikonów, a szczególnie na kwasie octowym. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.