Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2019, 14:01   #4701
irzykxd
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-08-2018
Skąd: Lubin/Kraków
Model: Ford Mondeo Mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratorq 143PS
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam. Chciałem doinstalować moduł bluetooth. Na początku 1 wpadka zły moduł. Nie pasujący do mojego radia Sony 6cd ze zmieniarką wbudowaną. Skorygowałem to. Połączyłem telefon z radiem wszystko ok. Wymieniłem manetkę na tą z funkcją voice. Przycisk działa, reaguje. Włącza się Pani mówiąca po angielsku. Daję komendę i cicho. Mikrofon nie reaguje na komendy ani nie słychać mnie podczas rozmów telefonicznych. Radio 7M5T oznaczenie na początku jak dobrze pamiętam. Mikrofon jaki zamontowałem to 8M5T-19A391-AB jest tam jeszcze napisane Ford Zephyr cokolwiek to znaczy. Wtyczka pasowała ze złączem które miałem już fabrycznie. Nie mam pojęcia co może być nie tak.

irzykxd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 15:09   #4702
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

To że jest kawałek instalacji mikrofonu przy szybie nie znaczy że jest sprowadzony do samego radia. Robiłeś na oryginalnym kablu (jak tak to zmieniłeś pajaka) czy przerabiałeś wiązkę wg schematu?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 15:37   #4703
irzykxd
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 17-08-2018
Skąd: Lubin/Kraków
Model: Ford Mondeo Mk4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratorq 143PS
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jeżeli była wiązka oryginalna pod bluetooth w schowku czy mogę założyć też że ta wtyczka która pasuje do mikrofonu też jest poprawnie poprowadzona? Nie chciałbym bawić się w rozkręcanie całego panelu i wyciąganie radia bo nie bardzo mam czas jeżeli to nie jest pewne. U mnie sytuacja jest taka że wiązki mam od fabryki. Ta pod schowkiem na pewno, nie wiem czy ta do mikrofonu również, ale jeżeli wtyczka pasuje to wydaję mi się że powinno być ok. Widziałem różne wersje mikrofonów i pytanie moje jest takie czy to może być przyczyną że mam niepasujący mikrofon do modelu?
irzykxd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 18:12   #4704
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Mikrofon każdy podejdzie byle był "analogowy" na 2 kablach. Przed pasażerem w prawym rogu podnieś wykładzinę i znajdź szara wtyczkę. Do niej dochodzą kable mikrofonu i jeśli jest wiązka to z niej wychodzą.Ile kabli wchodzi do kostki tyle powinno wyjść. Jeśli nie wychodzą to trzeba dorobić. Które kable nie powiem na te chwile bo ostatnio rzadko tam grzebie a jeśli juz to na czują robię, musisz sprawdzić. Prawdopodobnie kable sa jeśli była ori wiązka z wtyczka ale zweryfikuj. Piny 3 i 4 sa od mikrofonu na wtyczce do modulu. Pasuje sprawdzić styki przy mikrofonie i sam mikrofon. Nawet jakis stary od pc powinien zadziałać. Wyjecie radia to 5 minut jeśli dojdziesz do wprawyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdź jeszcze czy masz wiązkę mono czy stereo. Ale jeśli Ty słyszysz z telefonu to powinno byc ok. Zakładając ze radio i modul sprawny zacząłbym szukać przyczyny w mikrofonie i jego wiazce aż do wtyczki modulu.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2019, 18:17   #4705
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mikrofon każdy podejdzie byle był "analogowy" na 2 kablach
kłóci się to z dotychczasowymi doświadczeniami
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 21:21   #4706
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Zakładałem i testowałem rozne i z żadnym nie miałem problemu. Dzialaly fordowskie, bmw, vw a nawet takie od kablowego zestawu sluchawkowego. U siebie mam z jakiegoś parrota i działa bdb. U zony ostatnio zakładałem mikrofon z e46Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktore mikrofony nie działają? Cewkowe powinny bez problemu a pojemnosciowe potrzebują dodatkowego zasilana?- 3 kable. Jakoś tak to było...

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 17-01-2019 o 21:33
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2019, 23:23   #4707
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał irzykxd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli była wiązka oryginalna pod bluetooth w schowku czy mogę założyć też że ta wtyczka która pasuje do mikrofonu też jest poprawnie poprowadzona? Nie chciałbym bawić się w rozkręcanie całego panelu i wyciąganie radia bo nie bardzo mam czas jeżeli to nie jest pewne. U mnie sytuacja jest taka że wiązki mam od fabryki. Ta pod schowkiem na pewno, nie wiem czy ta do mikrofonu również, ale jeżeli wtyczka pasuje to wydaję mi się że powinno być ok. Widziałem różne wersje mikrofonów i pytanie moje jest takie czy to może być przyczyną że mam niepasujący mikrofon do modelu?


Jeżeli chcesz, mogę na to popatrzeć.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2019, 13:21   #4708
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał irzykxd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli była wiązka oryginalna pod bluetooth w schowku czy mogę założyć też że ta wtyczka która pasuje do mikrofonu też jest poprawnie poprowadzona? Nie chciałbym bawić się w rozkręcanie całego panelu i wyciąganie radia bo nie bardzo mam czas jeżeli to nie jest pewne. U mnie sytuacja jest taka że wiązki mam od fabryki. Ta pod schowkiem na pewno, nie wiem czy ta do mikrofonu również, ale jeżeli wtyczka pasuje to wydaję mi się że powinno być ok. Widziałem różne wersje mikrofonów i pytanie moje jest takie czy to może być przyczyną że mam niepasujący mikrofon do modelu?
A tzw pajaczek? sprawdzałeś czy masz odpowiedni?
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2019, 18:51   #4709
bleeeh
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 38
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Zamierzam dołożyć moduł BT do samochodu Ford Smax rok produkcji 2010/11 kiedy to Ford lubił składać samochody z rożnych pozostałości jakie im zalegały w magazynach. Prosiłbym o poradę jaką opcje wybrać w ELMconfig w celu uaktualnienia konfiguracji samochodu
1. BT/VC low
2. BT/VC low + SMS support
3. BT/VC low +BT Audio

Komponenty które zamierzam dołożyć do samochodu
1. Mikrofon 8M5T-19A391-AC
2. Modul BT 8M5T-19G488
3. Posiadane Radio Ford 6000 CD z opcja podłączenia modułu BT
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ELM-BT.jpg (54.3 KB, 67 wyświetleń)
bleeeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2019, 19:33   #4710
bzikoll
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 19-01-2016
Skąd: Warszawa, Wawer
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 133
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

1. BT/VC low
bzikoll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.