Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2020, 15:33   #41
toleek8
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-03-2020
Skąd: Jaworzno
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 180kM
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie (odszranianie) przedniej szyby

Dzisiaj w końcu dotarł do mnie interfejs stn1170. Poziom naładowania akumulatora w forscanie pokazuje 40%. Czyli za słaby do grzania przedniej szyby. Teraz pytanie czy jestem w stanie podładować akumulator do poziomu wystarczającego do grzania szyby? Ładowałem go już przez 2 dni ładowarką Cetek MXS 5.0 przez 2 dni bez odpinania aku od samochodu i nic nie pomogło. Jest możliwość w tej ładowarce regeneracji aku. Czy to pomoże i czy konieczne jest wypięcie akumulator? Jeśli nie to jaki polecacie nowy akumulator AGM do forda S-Max 2016r. 2.0 170KM? Aktualnie jest 70Ah 600CCA H6 i jest to oryginalny aku Forda.

toleek8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 13:45   #42
galloper
ford::advanced
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Skórzewo
Model: S-MAX
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 359
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie (odszranianie) przedniej szyby

Ja walczyłem z brakiem ogrzewania przedniej szyby w serwisie Forda trzy lata. Naprawiali, sprawdzali, testowali..ba, nawet szybę wymienili i ciągle nic. Po czym na końcu podładowali akumulator i szyba działa!
Nie wiem śmiać się czy płakać...
galloper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2020, 14:23   #43
toleek8
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-03-2020
Skąd: Jaworzno
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 180kM
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie (odszranianie) przedniej szyby

Cytat:
Napisał galloper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja walczyłem z brakiem ogrzewania przedniej szyby w serwisie Forda trzy lata. Naprawiali, sprawdzali, testowali..ba, nawet szybę wymienili i ciągle nic. Po czym na końcu podładowali akumulator i szyba działa!
Nie wiem śmiać się czy płakać...
"Fachowców" nie brakuje zwłaszcza w autoryzowanych serwisach.

U mnie ładowanie nie pomogło. Forscan pokazuje poziom naładowania 40%
toleek8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 13:35   #44
toleek8
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 14-03-2020
Skąd: Jaworzno
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 180kM
Rocznik: 2016
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie (odszranianie) przedniej szyby

Witam. Wymieniłem akumulator i niestety efektu brak. Poziom naładowania w forscanie 28%. Auto start stop dalej nie działa.

Czy po wymianie akumulatora trzeba go jakoś wyzerować czy coś w tym stylu?
toleek8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2020, 13:47   #45
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie (odszranianie) przedniej szyby

Trzeba zresetować BMS,np przy pomocy Forscan'a
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2020, 16:58   #46
Incredibles
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-08-2020
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (180 KM)
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie (odszranianie) przedniej szyby

Witam,
Jeśli wątek jeszcze jest żywy to chciałbym się podpiąć. Mam podobny problem w S-Maxie 2016 i przeczytałem już wszystkie wątki z tym związane. U mnie po włączeniu grzania przedniej szyby zapalana się dioda na przycisku, która po ok. 4 min gaśnie z tym, że przez ten czas szyba pozostaje zimna. Nie sprawdzałem poziomu naładowania akumulatora ale choćby system start-stop działa bez zarzutów więc z aku nie powinno być źle. Zastanawiałem się również, czy w wyższej temperaturze (powyżej 10 st.) funkcja może być nieaktywna, ale po pierwsze dioda się zapala po drugie mam w firmie 3 fordy: transita i dwa turneo i we wszystkich ogrzewanie działa nawet w lecie.
Czy ktoś podpowie z czym może być problem i co muszę sprawdzić...?
Będę wdzięczny.
Incredibles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2020, 09:32   #47
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie (odszranianie) przedniej szyby

Przy pozamykanych szybach zrób próbę z el. czajnikiem , chodzi o zaparowanie szyby przedniej i uruchomienie grzałek w szybie. Może coś się wyjaśni .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 21:35   #48
Incredibles
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-08-2020
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (180 KM)
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie (odszranianie) przedniej szyby

Przez ostatnie 2 tygodnie rano jak wychodziłem z domu była dość niska temperatura (ok. 9 st.). Szyby były zaparowane i pokryte rosą. Za każdym razem włączałem podgrzewanie przedniej szyby bez jakichkolwiek efektów - szyba pozostawała zimna. Dodam, że tylna szyba grzeje bez problemu, lusterka również cieplutkie...
Incredibles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 06:54   #49
Cinek78
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2018
Skąd: Oleśnica k/Wrocławia
Model: Gulietta,S-max,Ducati, Genesis Coupe 3.8 V6
Silnik: 2.0 180PS diesel
Rocznik: 2015 S-max
Postów: 149
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie (odszranianie) przedniej szyby

...Tylko tak od siebie dodam ( z autopsji) :
Do ładowania aku nie używajcie wszelkiej maści "automatów" !!! Te gów.. przy ok. 80% rozłączanją proces ładowania , testują aku i ew. lekko go ponownie podładowują.
Poprawny proces ładowania aku który skutecznie odwróci zmiany chemiczne na płytach aku , to ładowanie małym prądem przez 1-2 doby. Ale do tego jest potrzebna stara , dobra ładowarka , bez elektroniki, ale z regulacją prądu ładowania.
Przykładem niech będzie aku w aucie mojej zony - po ok. roku od nowości S&S przestał działać. Po 6 latach stwierdziłem , że trzeba to sprawdzić ( bez komentarza odnośnie czasookresu) . Czyli proces ładowania w/w metodą i S&S zaczął działać. Niestety przez tydzień , bo pewnie zmiany chemiczne w aku po 4 latach są już nieodwracalne. Dodam tylko ( żeby nie wyjść na lenia patentowego) , wcześniej wielokrotnie aku doładowywałem ładowarką automatem - bezskutecznie.
Także szukajcie u swoich rodziców/dziadków prostownika z czasów PRL , i zobaczycie jaka kolosalna jest różnica.
Cinek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 11:31   #50
Incredibles
ford::amateur
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-08-2020
Skąd: Tarnów
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi 150KM (180 KM)
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie działa ogrzewanie (odszranianie) przedniej szyby

Ale w sytuacji gdzie akumulator jest słaby, to kontrolka po włączeniu przycisku podgrzewania chyba by się nie zapalała. U mnie kontrolka się zapala, ale nie grzeje, Start-stop działa dobrze więc to chyba nie akumulator...
Incredibles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przednia szyba



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.