Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-09-2020, 15:27   #11
koza0007
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 16-06-2013
Skąd: Darłowo
Model: Edge
Silnik: 3,5
Rocznik: 2017
Postów: 91
Domyślnie Odp: Awaria swiatel adaptacyjnych - reset sterownika

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Rozkleją lampę, ale nie licz że części wnętrza lampy dostaniesz w serwisie. Lampa występuje jako całość.

koza0007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 21:58   #12
lhrrob
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: EDGE, Focus MK3 (2013 2.0L)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Oświetlenie adaptacyjne - kod błędu B103C

EDGE 2017 EU

Od kilku dni wyświetla się komunikat na desce rozdzielczej:
"Sprawdź ośw. adaptacyjne Patrz instr. obsługi"

Gdy się wyświetli to nie włącza się ikonka świateł adaptacyjnych oraz nie mogę, ręcznie włączyć świateł drogowych. FORScan odczytuje DTC z HCM:

B103C - Left Headlamp Control

Additional Fault Symptom:
- General Electrical Failure


DTC da się skasować ale wraca po kolejnym wyświetleniu komunikatu o sprawdzeniu oświetlenia adaptacyjnego. Generalnie usterka nie jest permanentna, raz jest raz jej nie ma. Jeżeli się pokaże i ponownie uruchomię silnik to wszystko wraca do normy. Niestety przy kolejnym uruchomieniu silnika znów ten komunikat.

Spotkaliście się z podobnym problemem? Może jesteście coś w stanie podpowiedzieć?
Średnio mi się uśmiecha wypłacić 4k za nową lampę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lhrrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2021, 06:59   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Oświetlenie adaptacyjne - kod błędu B103C

Cytat:
Napisał lhrrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Średnio mi się uśmiecha wypłacić 4k za nową lampę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można próbować wymienić moduł na lampie. Czy coś to da - będzie można sprawdzić po wymianie... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Moduły lampy od S-maxa MK2 powinny pasować do Edge...

A co do "4k za lampę" - nie ma obowiązku nowej i można sporo taniej - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ... Co kto lubi i na co go stać...

BTW - aukcje są przypadkowe, proszę nie traktować, że te konkretne z jakichś względów polecam...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 09-02-2021 o 07:04
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2021, 08:12   #14
lhrrob
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: EDGE, Focus MK3 (2013 2.0L)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Oświetlenie adaptacyjne - kod błędu B103C

Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Może ktoś wie jak wyjąć lampę? Czy trzeba zdjąć zderzak?
lhrrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2021, 12:15   #15
damascus7
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Pomorskie
Model: EDGE, Fiesta ST Line
Silnik: 3.5 AWD, 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2017, 2018
Postów: 55
Domyślnie Odp: Oświetlenie adaptacyjne - kod błędu B103C

W USA wystarczy 2 śrubki z góry odkręcić i lampę z wyczuciem do góry wyjąć. Zaczepiona jest nieco pod zderzak,ale dość łatwo idzie wyjąć. Natomiast w EU może być także przykręcona na 1 śrubę od spodu bo w lampie europejskiej jest blaszka i miejsce na śrubę,której nie ma w USA (do tego trzeba zdjąć zderzak). Tak czy siak spróbuj najpierw tak jak na tym filmie od 3.50
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
damascus7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2021, 16:03   #16
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: Oświetlenie adaptacyjne - kod błędu B103C

W EU też tylko dwie śruby od góry.... trzeba tylko troche finezji żeby wysunąć lampę i nie uszkodzić lakieru na zderzaku.
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2021, 19:52   #17
lhrrob
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: EDGE, Focus MK3 (2013 2.0L)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Oświetlenie adaptacyjne - kod błędu B103C

Zauważyłem jedną prawidłowość. Jeżeli uruchamiam silnik w momencie kiedy przełącznik świateł mam ustawiony na różny od automatycznych świateł i dopiero po kilku, kilkunastu sekundach od uruchomienia silnika przełączę na światła automatyczne to zawsze działają poprawnie a błąd nie występuje.
Dziwne, bardzo dziwne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może, któryś z odpowiedzialnych modułów (HCM?) potrzebuje aktualizacji. Zapytam jak będę w ASO i jak coś pomoże to wrzucę info do wątku.
lhrrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 21:21   #18
lhrrob
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: EDGE, Focus MK3 (2013 2.0L)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Oświetlenie adaptacyjne - kod błędu B103C

Ok, po zaktualizowaniu HCM do najnowszej wersji, problem zniknął w 99%.
Od dnia aktualizacji minęło już prawie dwa tygodnie a komunikat pokazał mi się tylko dwa razy. Mimo to i tak jest lepiej na tym sofcie, bo jak pokazał się komunikat, to normalnie mogłem włączyć światła drogowe a na poprzednim sofcie nie byłem w stanie tego zrobić.

Uznaję, że jest git i na razie nie grzebię dalej.
Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lhrrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2021, 21:11   #19
lhrrob
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2007
Skąd: Szczecin
Model: EDGE, Focus MK3 (2013 2.0L)
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 55
Domyślnie Odp: Oświetlenie adaptacyjne - kod błędu B103C

Jednak poszukałem, pogrzebałem trochę w sieci i wychodzi na to, że warto spróbować wymienić przetwornicę ( @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] już to sugerował, zdrów), zwaną też przez niektórych modułem skrętu. Tym bardziej że nie jest to specjalnie drogie.

Niestety nie wiem, na który numer mam zwrócić uwagę przy kupnie.
Mój moduł oryginalnie ma numery as follow:

- L90063033
- H1B S0508

Czy oba numery muszą się zgadzać, czy jeden z nich wystarczy? Jeżeli jeden wystarczy to który?
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mógłbyś coś podpowiedzieć?

Mam jeden moduł na oku, ale różni się numerem (H1B S0509), drugi się zgadza.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak szukałem po sieci to natknąłem się na ofertę na Aliexpress i tam majfrend zwrócił uwagę na to, aby zgadzał się ten numer L90063033, bo inaczej, dupa zbita.
Nie wiem, nie znam, nie orientuję się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając do próby wyjęcia lampy to zgadza się @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie ma trzeciej śrubki.
Mimo to dobrze jest zdjąć plastikową osłonę między lampami.
Dzięki temu łatwiej jest tę lampę z powrotem założyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lhrrob ; 16-03-2021 o 20:40
lhrrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 21:52   #20
Seboo
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 10-01-2014
Model: Ford Edge STline
Silnik: 2.0 TDCI 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Błąd B14D9 - Siłownik dystrybicji światła lewego reflektora

W ciągu miesiąca trzy razy pojawiła się informacja "sprawdź oświetlenie adaptacyjne" po czym reflektory obniżały się i świeciły przed przedni zderzak, bardzo nisko bez możliwości użycia świateł długich.
Po ponownym uruchomieniu auta, wszystko wracało do normy i działało poziomowanie wraz ze skrętem.
Po aktualizacji HCM przy wystąpieniu tego zjawiska mogę chociaż używać świateł długich...

Na forum na fb i na tym większość osób ma błąd B103C, niestety u mnie ciężko było trafić bo nie było żadnego błędu..
Wreszcie dzisiaj udało się wykryć błąd ale inny niż mają pozostałe osoby -》 B14D9
Opis błędu to -》 siłownik dystrybucji światła lewego reflektora

Większość osób jak czytałem wymienia lampy na inne używane.. ale według mnie, to raczej jakiś moduł , sterownik, coś co steruje poziomowaniem lamp, bo świecą dobrze...
Jedna osoba wymieniła moduł sterowania oświetleniem oraz sterownik siłownika poziomowania reflektorów i pomogło ale też miała błąd B103C...

Czy ktoś miał błąd B14D9 u siebie i dowiedział się dokładnie co jest do wymiany ?
Z góry dziękuję za pomoc

Ostatnio edytowane przez Seboo ; 29-11-2021 o 21:58
Seboo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.