Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2013, 10:07   #1
zaku77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: Mondeo x2
Silnik: 2.0 TDCi x2
Rocznik: 2007+2010
Postów: 19
Domyślnie mechaniczny odglos w okolicach rozrządu po odpaleniu na zimnym silniku

Witam!
Mam problem ze swoim mondeo mk IV z siknikiem 2.0 tdci z 2007 roku. Otoz moj klopot wyglada tak, ze po odpaleniu na zimnym silniku, spod maski (a konkretnie po lewej stronie silnika) dochodzi nechaniczny odglos. Jezeli silnik sie troche rozgrzeje, czyli po przejechaniu 2-3 kilometrow wysiadam z autka i slysze ze odglos ustapil. Problem sie pojawil ok. 2 tygodnie temu i przypomina o sobie przy odpaleniu na zimnym silniku.... wiecie co to moze byc? Z gory dziekuje za pomoc

zaku77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 10:24   #2
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: mechaniczny odglos w okolicach rozrządu po odpaleniu na zimnym silniku

może to być napinacz paska wielorowkowego lub rolka prowadząca łożysko pompy alternatora lub pompa wspomagania umnie po przebiegu 179000 tys km okazało się że to napinacz paska wielorowkowego i przy okazji wymiany rozrządu wraz z pompą umnie wymiana powinna być przy 200tys. ja wymieniłem przy 179tys.napinacz rolke i pasek nastała błoga cisza.Zrzuć pasek wielorowkowy i odpal autko to uszłyszysz jak pracuje rozrząd jeśli ok to pokręć rolką napinacza, prowadzącą,alternatorem i usłyszysz co dziwnie pracuje bądź ma luz ja stawiam na napinacz
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2013, 13:23   #3
jarkom
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-06-2006
Model: mondeo
Silnik: tdci 140
Rocznik: 2007
Postów: 64
Domyślnie Odp: mechaniczny odglos w okolicach rozrządu po odpaleniu na zimnym silniku

U mnie napinacz paska wielorowkowego był głośny (zużyty). Po wymianie kompletu (pasek, rolki, napinacz), ujawnił się inny odgłos pochodzący z rozrządu. Wymiana. Po obejrzeniu wymienionych części z rozrządu, mechanik stwierdził, że hałasowała rolka z rozrządu. Napinacz był jeszcze ok. Na pompie wody widać było pierwsze ślady przecieków (delikatny czerwony kolor (nalot?) w niewielkiej ilości. Mechanik powiedział, że według niego, spokojnie bym dojechał do 200 tyś. (chodzi o rozrząd) Wymiana rozrządu po 170 tyś. Części od Jacka, oryginały. Po wymianie cisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cena wymiany rozrządu 200 zł.
__________________
Jarek
jarkom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 17:38   #4
zaku77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2010
Model: Mondeo x2
Silnik: 2.0 TDCi x2
Rocznik: 2007+2010
Postów: 19
Domyślnie Odp: mechaniczny odglos w okolicach rozrządu po odpaleniu na zimnym silniku

Okazalo sie ze to sprzeglo alternatora tak halasowalo. Mialo ono luz na boki, po wymianie charakterystyczny dzwiek zniknal. Mysle ze to bedzie pomocne innym uzytkownikom. Dzieki za pomoc. Pozdrawiam
zaku77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2015, 09:25   #5
Marans
ford::beginner
 
Avatar Marans
 
Zarejestrowany: 06-01-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 hybrid
Rocznik: 2019
Postów: 27
Domyślnie Odp: mechaniczny odglos w okolicach rozrządu po odpaleniu na zimnym silniku

Witam
Dołączę się do tematu. Miałem podobny objaw i po wymianie napinacza oraz sprzęgiełka alternatora (rolki) po ok 1 msc problem powrócił. Jest dokładnie tak jak u kolegi, że na zimnym silniku przez pewien krótki czas hałasuje (terkocze). Widać po podniesieniu maski, że szarpie napinaczem. Czy to ponownie któryś z elementów?
Marans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 00:08   #6
fayfoo
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 17-04-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: mechaniczny odglos w okolicach rozrządu po odpaleniu na zimnym silniku

Witam, kolego Marans rozwiązałeś swój problem??? Mam dokładnie identyczne objawy jak ty. Dziwny dźwięk okolice paska oraz szarpanie napinaczem.
fayfoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2017, 23:18   #7
Marans
ford::beginner
 
Avatar Marans
 
Zarejestrowany: 06-01-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 hybrid
Rocznik: 2019
Postów: 27
Domyślnie Odp: mechaniczny odglos w okolicach rozrządu po odpaleniu na zimnym silniku

Witam kolego fayfoo
Generalnie olałem temat ale zbliża mi się serwis olejowy i przy okazji chciałbym po robić co nieco. Gdzieś na forum czytałem że wymieniano albo napinacz albo jakąś rolkę na części z citroena bo to to samo a problem ustępował. Trzeba by poszukać i poczytać o tym.
Marans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.