Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2016, 19:52   #1
kyl1988
ford::beginner
 
Imię: MICHAŁ
Zarejestrowany: 20-09-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci 140 km
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Diesel do miasta- zakup

Witam wszystkich,
Jako że jestem nowy z góry przepraszam jeśli coś źle dodam albo umieszczę w niewłaściwym miejscu.

Otóż moja historia jest krótka, do tej pory jeżdżę starym Fiacikiem-gracikiem ale prędkość psucia się tego samochodu wymusiła na mnie zmianę. Zdecydowałem się na Mondeo (bo ludzie raczej na nie nie narzekają) około 2008-2009 r. I tu mam kilka pytań:

1. Chcę diesla wg was który silnik najbardziej będzie nadawał*się do miasta? rozważam 1.8 125km albo 2.0 140 (od pon do pt jazda po mieście, weekend wieś lub działka 80 do 150 km odległości od Warszawy)
2. Czy znacie maksymalne spotkane przebiegi poszczególnych silników- pytam bo jest sporo ogłoszeń*z przebiegami bliskimi 300 000 km i jakoś wole kupić samochód który jeździł po trasach niż tłukł się tylko po mieście i dla tego ma "tylko 150 000".
3. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?
4. Czy jest sens szukać samochodu z convers+ czy to zwykły bajer? Ewentualnie czy zwykły wyświetlacz można wymienić na convers+?
5. Jak jest naprawdę z awaryjnością mk4?

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

kyl1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2016, 20:03   #2
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Deasel do miasta- zakup

1. Zaden diesel nie nadaje sie do miasta, oczywiscie zakladajac ruch naprawde miejski (korki, odcinki po 5km w ta i spowrotem)
2. 650kkm i jezdzil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiekszosc aut z portali ogloszeniowych jest cofana!
3. Polecam lekture forum
4. Convers+ wystepowal w wersjach Titanium (lepiej wyposazone) Mozna go dolozyc.
5. Jak zawsze - jak dbasz tak masz.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2016, 20:40   #3
kogut22
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-11-2013
Model: mundek: titanium i ghia z durashift
Silnik: 1.8 TDCI 125KM i 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2007 i 2009
Postów: 74
Domyślnie Odp: Deasel do miasta- zakup

jak chcesz bezobsługowe auto (poza rozrządem) kup 1.8
kosztem elastyczności, głośności i wolniejszego nagrzewania.
diesel do miasta to pomyłka. mimo że 1.8 nie ma fabrycznie dpf.
w moim mundku 1.8 zrobione 220tyś i zrobiony tylko rozrząd. i raz się filtr paliwa zapchał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o 2.0 się nie wypowiadam bo mam go drugi tydzień.
ale po forum widać że już taki grzeczny nie jest, choć na pewno nie ma co się na niego krzywić. Nowocześniejsza konstrukcja i tyle.

Ostatnio edytowane przez kogut22 ; 20-09-2016 o 20:42
kogut22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2016, 23:11   #4
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Deasel do miasta- zakup

Jesli faktycznie raz na tydzien bedziesz robil 50km+ to nie masz co sie martwic nawet jesli bedziesz w pozostale dni robil po 3km.
A jesli planujesz MK4 facelift (dedukuje po mocy jaka podales) to ten ma udoskonalony system DPF wiec w ogole nie ma problemu. No i sie swietnie czipuje.

1.8tdci moge polecic jako jednostke napedowa (mam w FF2) ale 5-stopniowa skrzynia, jej przelozenia, wyrazna turbo dziura... 2.0 czy 2.2 to duzo lepszy wybor.

No a przede wszystkim trzeba sobie zadac pytanie czy MDO do miasta nie jest za duzy. Ja osobiscie tak mysle, ale kupilem go bo chcialem. Choc jesli bylby w ofercie focus z komfortem porownywalnym z MDO to bym wybral Focusa.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 07:19   #5
marek.tomczak
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Deasel do miasta- zakup

Potwierdzam słowa MaXyM'a: jak silnik 1.8 tdci to ze skrzynią 5-cio biegową, gdyż 6-cio biegowa nie nadaje się do miasta (oczywiście według mnie) a spowodowane jest to źle zestopniowanymi przełożeniami biegu pierwszego i drugiego (nawet jak przy skręcie nie zatrzymujemy się i ledwo co się toczymy to za każdym razem żeby ujechać trzeba wbijać pierwszy bieg, bo dwójka jest za słaba i telepie silnikiem i dlatego koło dwumasowe tak szybko pada w tych modelach - chociaż u mnie mam już 216tyś. i ciągle jest oryginalne). Druga sprawa to kosztowna wymiana rozrządu (mówię tu o silniku 1.8, który ma dwa paski rozrządu - górny i dolny). Jak już to wchodzi w grę zakup 1.8 z początku produkcji z łańcuchem (no ale to byłby rocznik 2007). Lepszym rozwiązaniem faktycznie byłoby poszukanie nieskatowanej wersji 2.0 tdci i w RAZIE GDYBY COŚ SIĘ DZIAŁO wycięcie dpf'a w jakimś sensownym zakładzie (co nie jest teraz już jakimś wielkim kosztem).
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 07:33   #6
Pogodny
ford::advanced
 
Avatar Pogodny
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 15-06-2012
Skąd: Mierzęcice
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2005
Postów: 287
Domyślnie Odp: Deasel do miasta- zakup

Stałem przed takim samem dylematem, diesel czy benzyna.
Z racji, że poruszam się dużo samochodem służbowym, postanowiłem zakupić benzynę. Do pracy mam 12 km, także zimą pewnie ledwo się zagrzeje, a łącznie średnio robię rocznie 10-12tys km.
__________________

Zapraszam na mojego bloga:
https://www.facebook.com/PogodnyDetailing
Pogodny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 07:44   #7
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Deasel do miasta- zakup

Cytat:
Napisał marek.tomczak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nawet jak przy skręcie nie zatrzymujemy się i ledwo co się toczymy to za każdym razem żeby ujechać trzeba wbijać pierwszy bieg, bo dwójka jest za słaba i telepie silnikiem
W wersji ze skrzynią pięciobiegową wcale nie jest lepiej - przynajmniej u mnie jest identycznie jak w twoim opisie.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 08:12   #8
marek.tomczak
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Deasel do miasta- zakup

Jeśli chodzi o ekonomiczne podejście "dnia codziennego" to na 100% brałbym diesla (i to obojętnie czy robię 3 czy 30 kilometrów) - a to z uwagi że 6 litrów spalonej ropy nie jest równe min. 10 litrom spalonej benzyny (piszę min. 10 bo wiem ile benzyniak potrafi w mieście spalić ... szczególnie fordowskie silniki, które benzynę lubią). Sam stałem przed tym dylematem prawie 3 lata temu i kupiłem 1.8 tdci 2007 r. (na szczęście z jednym paskiem rozrządu + łańcuch). Oprócz nieszczęsnej skrzyni biegów (chociaż tragedii nie ma) nie widzę żadnych minusów pomimo, że robię codziennie 5-10 kilometrów. Kupując teraz pewnie bym się skusił na 2.0 tdci.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 10:00   #9
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Deasel do miasta- zakup

Tyle ze 6 w miescie jest nieosiagalne dla Mondeo. W miescie trzeba liczyc 7+ a moze byc i 8+ - zalezy od sytuacji drogowych. Niskie 6 to robi dziewczyna moim Focusem 1.8 a to 300kg mniej. Faktem jednak zostaje ze ze benzyna spali wiecej.

Co do ogrzewania, Mondeo (nie wiem czy wszystkie) maja elektryczna nagrzewnice. Wiec nie ma znaczenia czy benzyna czy diesel bo i tak po 1km zaczyna dmuchac cieplym. FLe (niektore?) sa wyposazone w zaluzje przed chlodnica ktore pomagaja sie szybciej zagrzac silnikowi.

Nie pisze tego aby przekonawac do diesla, ale aby wywazyc podane wyzej argumenty.

PS. Piszac o 5-stopniowej skrzyni w 1.8tdci, nie wiedzialem ze jest 6-cio. A 5-cio stopniowa ma IMO zle/nieprzyjemnie zestopniowana jedynke i dwojke (ekstremalnie krotka jedynka) co wymaga czasu na nauczesnie sie manewrowania na tych biegach. A 5-ty bieg nie jest tak komfortowy w trasie. Natomiast ladnie ciagnie na III i IV.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 21-09-2016 o 10:11
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 10:14   #10
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Diesel do miasta- zakup

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CO do ogrzewania, Mondeo (nie wiem czy wszystkie) maja elektryczna nagrzewnice. Wiec nie ma znaczenia czy benzyna czy diesel bo i tak po 1km zaczyna dmuchac cieplym.
Większość nie ma ale jeśli nie ma to za 200plnów może mieć.

Osobiście nie kupiłbym Mondeo w dieslu do miasta bo jest za duży a silnik mało elastyczny. W każdym dieslu jedynka i dwójka jest za krótka. Z resztą do miasta to w dieslu każdy bieg jest za krótki.

Ale odpowiadając na pytania:
1. 1.8 będzie tańszy, zwłaszcza w zakupie. 2.0 przyjemniejszy, z lepszą skrzynią.
2. Kolega z forum sprzedał swojego od nowości S-Max 2.0tdci z przebiegiem 650.000 z dwumasą wymienioną po 550.000. Turbo na gwarancji przy 80.000. Wtryski oryginał. Ale ten samochód przez 5 lat to miasta raczej nie zobaczył. Można porównać jak wygląda Panda po 300.000 w mieście. Szrot. Wniosek: nigdy nie wiesz gdzie samochód wcześniej jeździł i jak. No ale w przypadku MDO MK4 w dieslu to chyba nikt nie kupuje tego do miasta więc można mieć nadzieję, że się to gdzieś bujało.
3. Na dział "Kupujemy auto". Koledzy pomogą prześwietlić.
4. To zwykły bajer. Taki jak elektrycznie otwierane okna. Można nie mieć...ale dlaczego? Da się dołożyć.
5. Diesle lepsze niż przeciętne. Reszta przeciętnie. Stosunek awaryjność/jakość/cena wysoki ale niższy niż Croma czy Laguna III.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
converse+ , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.