Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2020, 08:27   #1
hapat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2019
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie 1,6 TDCI 95KM spadek obrotów na 4, 5 i 6 biegu

Witajcie
Auto podczas przyspieszania ( od 4 biegu ) w zakresie od ok 1600 do 2500 obrotów na min. zalicza chwilowe (ok pół sekundowe ) spadki mocy - jakby odcinało dopływ paliwa lub jakby podnosić nogę na pedale gazu. Wskazówka obrotomierza spada o ok 100 obrotów, po czym idzie do góry o 300 i znowu spada o 100.
Najbardziej odczuwalne jest to na 6 biegu - potrafi tak zrobić ok 4, 5 razy zanim wskoczy na wyższe obroty. Oczywiście nie dzieje się tak za każdym razem - pierwszy raz pojawiło się to ok miesiąc temu, a teraz w weekend. Na chwilę obecną jest ok przez co nie mam jak nagrać filmu.
Auto mam od 7lat. Mam przejechane ok 250tyś km. Paliwo to shell v-power a jak się nie uda w czwartek zatankować to zwykły fuel safe. Jakieś 2 lata temu podniesiona moc przez kolegę z forum do 130km.
Turbina, wtryski, dwumasa - togo jeszcze nie robiłem. Nie wiem co mówi komputer bo nie mam dojścia. Chyba zacznę od filtra paliwa ale czy to coś pomoże czy to oznaka większej awarii?

hapat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2020, 10:11   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI 95KM spadek obrotów na 4, 5 i 6 biegu

filtr paliwa to podstawa przecież Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2020, 19:12   #3
hapat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2019
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI 95KM spadek obrotów na 4, 5 i 6 biegu

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
filtr paliwa to podstawa przecież Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiem, że podstawa😀 ale to jest zbyt regularne i powtarzalne ( w sumie tylko 5 i 6 bieg, 4 też ale raz) zawsze w tym samym przedziale obrotów. Udało mi się zrobić film: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hapat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2020, 06:23   #4
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI 95KM spadek obrotów na 4, 5 i 6 biegu

czyść zawór na listwie
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2020, 15:46   #5
hapat
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-09-2019
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1,6 TDCI 95KM spadek obrotów na 4, 5 i 6 biegu

Na komputerze nic nie wyszło, filtry wymienione, zawór sprawdzony. Turbina sprawdzona. Na zimnym jest ok, jak się rozgrzeje zaczynają się skoki. Silnik suchy. Diagnoza mechanika: sprzęgło. Zobaczymy. Na razie na ma funduszy na sprzęgło z dwumasą. Jak wymienię to dam znać
hapat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.