Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2018, 10:38   #31
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: TC Performance Łódź- macie jakieś opinie??

Generalnie, to jakas moda sie zrobila na lazenie po forum i uzalanie sie. Zamiast tego mozna
poswiecic ten czas na lekture. Wtedy mozna stawiac ządania za konkretna kase. Mnie to wlasnie dzieki temu do dzis nic nie boli. Mam co chcialem

szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 09:14   #32
Kill3rReaper
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Bełchatów, Łódź, Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: TC Performance Łódź- macie jakieś opinie??

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zamiast tego mozna
poswiecic ten czas na lekture. Wtedy mozna stawiac ządania za konkretna kase. Mnie to wlasnie dzieki temu do dzis nic nie boli. Mam co chcialem
Poświęciłem dużo czasu na lekturę. Dlatego fatygowałem się w sumie 700km i poświęciłem 2 dni i nie mam tego, czego oczekiwałem, więc uważam, że Twój tekst jest nie na miejscu.
Fajnie, że u Ciebie w aucie wszystko "pykło" i nie masz żadnych problemów. U niektórych tak nie było, a jak się pojawiły problemy to już nie wszyscy uzyskali profesjonalną pomoc w tym momencie, stąd pojawiają się tematy tego typu.
Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie, to jakas moda sie zrobila na lazenie po forum i uzalanie sie.
Czy nie właśnie od tego jest forum, że co chwilę ktoś się "żali", że coś mu nie działa w aucie, a inni w jakiś sposób starają się pomóc?

Ostatnio edytowane przez Kill3rReaper ; 19-11-2018 o 09:24
Kill3rReaper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 13:46   #33
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: TC Performance Łódź- macie jakieś opinie??

A polowa nigdy nie wgrala softu - rozumiesz?
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 13:58   #34
Kill3rReaper
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Bełchatów, Łódź, Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: TC Performance Łódź- macie jakieś opinie??

Cytat:
Napisał szynszyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A polowa nigdy nie wgrala softu - rozumiesz?
No jeśli ktoś nie wgrał softu, to raczej nie powinien mieć powodu do narzekania...
Kill3rReaper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 15:27   #35
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,483
Domyślnie Odp: TC Performance Łódź- macie jakieś opinie??

Pierwszy raz w necie ? Kazdy duzo mowi, byle gadac. A zadaj pytanie szczegolowe ���� - zero komentarzy
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 07:23   #36
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: TC Performance Łódź- macie jakieś opinie??

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] daj znać jakie wrażenia po TCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 09:02   #37
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: TC Performance Łódź- macie jakieś opinie??

Double post!
I jak, robił ktoś coś u nich ostatnio? @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] skusiłeś się na ich usługę?
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 11:17   #38
Kill3rReaper
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Bełchatów, Łódź, Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: TC Performance Łódź- macie jakieś opinie??

Cytat:
Napisał Odene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Double post!
I jak, robił ktoś coś u nich ostatnio? @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] skusiłeś się na ich usługę?
Tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem odpisać co i jak, ale trochę problemów z autem było (skrzynia padła) i tak się to wszystko odwlekło.
Generalnie jest OK. Jeszcze jestem umówiony na podjechanie na zmianę jednej rzeczy, bo moja ingerencja w regulację gruszki trochę chyba przeszkodziła w uzyskaniu odpowiedniego wyniku, w każdym razie na ten moment mam 270KM i 390Nm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla spokoju sumienia wymienię jeszcze zawór DV i wtedy podjadę do TC Performance i zobaczymy jak będzie, bo moment obrotowy chciałem mieć w okolicach ~420 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym razie soft był przygotowywany konkretnie pod mój silnik. Jak już będzie wszystko skończone na cacy to wrzucę wykres i opiszę już bardziej szczegółowo. Jak na razie duży plus dla TC Performance za podejście do klienta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kill3rReaper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 11:30   #39
Odene
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Łódź
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 EB 150km
Rocznik: 2011
Postów: 82
Domyślnie Odp: TC Performance Łódź- macie jakieś opinie??

A jaki koszt za pierwszą usługę podniesienia mocy i czy faktycznie masz lepsze odczucia niż po poprawce u heko? Czy były problemy mechaniczne i po ich rozwiązaniu dopiero był sens chipować?
Odene jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2019, 11:45   #40
Kill3rReaper
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Bełchatów, Łódź, Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: TC Performance Łódź- macie jakieś opinie??

Cytat:
Napisał Odene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jaki koszt za pierwszą usługę podniesienia mocy
1722 PLN
Cytat:
Napisał Odene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy faktycznie masz lepsze odczucia niż po poprawce u heko?
Po "poprawce" u heko (żeby nie szarpał) pozostała w zasadzie seria... Tak jak pisałem: w lato (około 25 stopni na dworze) na starym IC miałem 222KM/308Nm. Z nowym IC i przy około 7 stopniach (jeśli mnie pamięć nie myli) - czyli hamowanie auta przed samym chipem u TCP - wykazało 234KM/333Nm (czyli poprawka heko + IC od FMICa). Teraz jest 270KM i 390Nm. Nie jest perfect, ale to prawdopodobnie przez zmiany na regulacji gruszki... W każdym razie w tym momencie jest znacznie lepiej niż było, zdecydowane lepsze odczucia, ale jeszcze jestem umówiony, że jak zmienię DV to podjadę i pokręcimy tą gruszką, żeby było w pełni ok. Ale to tak jak napisałem: jak będzie wszystko zrobione to napiszę jak jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Odene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy były problemy mechaniczne i po ich rozwiązaniu dopiero był sens chipować?
Wymieniłem kilka rzeczy (MAP Sensor, Boost Solenoid, IC, sprawdziłem szczelność, świece i kilka innych pierdół jak ta nieszczęsna regulacja gruszki...) i nic to nie zmieniło. Dlatego podjechałem do innego tunera.

No i przede wszystkim nauczka na przyszłość: chip nie idzie tak jak trzeba, coś jest nie tak to lepiej wracać do serii i szukać problemu (jeśli faktycznie to problem mechaniczny). Mnie zabawa w chipowanie już kosztowała 4k wliczając paliwo na wizyty...
Kill3rReaper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.