Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2012, 15:18   #1
Dziubeleczek
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Ford Focus mk1, 1.6, benzyna, 2001rok

Witam

Mam możliwość kupienia pewnego ładnego fordzika za nieduże pieniądze patrząc na wyposażenie to się naprawdę opłaca, jego jedynym minusem jak dla mnie to brak instalacji gazowej ( ale z tego co słyszałem to czasami ten silnik nie toleruje gazu ). Więc tak, chciałbym trochę zejść z ceny oczywiście tego auta, ale nie wiem do czego się przyczepić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oraz powiem szczerze, chcę wiedzieć co może mu się stać za chwilę, na co zwrócić uwagę przy zakupie itd itp.

Więc to jest to auto :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i szczerze powiem tyle, że mam nadzieję iż ktoś mi podpowie co sprawdzić by nie kupić ładnie wyglądającego auta i nic poza tym...

W ofercie jest jeszcze golf IV, ale golas więc nastawiam się na zakup tego forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziubeleczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 16:18   #2
login
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-02-2010
Model: Toyota Verso
Silnik: 1,6 Pb
Rocznik: 2012
Postów: 21
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1, 1.6, benzyna, 2001rok

Jak szanujesz swoje pieniądze i słabo znasz się na autach to daj zarobić koledze z forum o nicu czesław555. Sprawdzi Ci tego fokusika bo na zdjęciach to wszystkie są piękne. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
login jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 16:33   #3
Dziubeleczek
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1, 1.6, benzyna, 2001rok

Powiem tak, brat mojej mamy ma autohandel i " siedzi " w tym od około 10lat, ten focus to jest jego kolegi więc wie co i jak z tym autem i na moje $ to poleca mi je ( sam ma auta powyżej 30k pln :/ ). Jedynie chcę dowiedzieć się co sprawdzić dokładniej poza lakierem ( w miernik elektroniczny jestem już wyposażony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Za to wyposażenie co jest w tym aucie i pewnej obniżce, powiem szczerze, że ciężko znaleźć konkurenta, a z jednego forum z chęcią przeniosę się do drugiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziubeleczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 17:16   #4
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1, 1.6, benzyna, 2001rok

Cytat:
Napisał Dziubeleczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
brat mojej mamy ma autohandel i " siedzi " w tym od około 10lat, ten focus to jest jego kolegi więc wie co i jak z tym autem
i jak zawsze trzeba sprawdzić i porównać informacje, postaraj się o VIN, wklej go na tym forum do odpowiedniego działu, to tak na początek, dodatkowo sprawdź dokładnie nadkola spasowanie elementów itd. jednak może wujek ci sprawdzi, siedzi tyle lat w tym biznesie więc nie powinno być problemów z oceną auta. Jednak żebyś nie wypadł w oczach wuja na dyletanta poczytaj tutaj co sprawdzić ,[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oczywiście nie musisz wszystkiego sprawdzać lub sprawdzić wg. swoje wzoru, opis jednak może się przydać .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę też że sprzedawca zajmuje się zawodowo odsprzedażą aut, czyli wujo go sprzedaje ?
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez czeslaw555 ; 08-12-2012 o 17:22
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2012, 19:52   #5
Dziubeleczek
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1, 1.6, benzyna, 2001rok

Tak wujo sprzedaje auta, ale ten jest akurat jego znajomego(też handlarza), który dla siebie sprowadził go 2lata temu i teraz chce zmienić na coś mocniejszego i powiem szczerze, że z tym co ma to za 7tys ciężko mi znaleźć 2focusa. Co do nadkoli to wiem ( już kupowałem jedno auto dokładnie rok temu i dwa dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) no i jak to wygląda ogólnie razem czyli wnętrze czy podrapane czy nie, karoseria dopasowania, wgniotki itd itp. Powiem szczerze, że tego focusa będę od razu wystawiał na aukcje dalej, chyba że bardzo mi się spodoba jazda nim i w miarę studencką kieszeń nie nadszarpnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzięki za link czesław poczytam sobie ( zawsze czegoś się można dowiedzieć, bo czasem o prostych rzeczach się często zapomina... ) i jak będę miał wahania nad nim to może i odezwę się do Ciebie, ponieważ widziałem, że blisko do siebie mamy, ponieważ około 20km, a do miejsca gdzie jest ten fordzik to około 10km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@ no i niestety humor mi się troszkę popsuł :/ dziś trzymając kasę na auto dzwonię do kolesia i mówi mi: jadę z nim na warsztat pewien pan chce go kupić jak coś to dam ci później znać, po godzinie " no niestety kupił go " i ogólnie pupa, jeszcze okaże się tak że skorzystam z usług pana czesława w wynajdowaniu czegoś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Dziubeleczek ; 10-12-2012 o 12:48
Dziubeleczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 15:40   #6
INWision
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-08-2012
Model: Focus mk1
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1, 1.6, benzyna, 2001rok

tego focusa oglądałem kilka dni temu, sprzedaje go jakiś handlarz, który mówił że odkupił go od kobiety, która wymieniła auto na większe.

Co do historii tego samochodu to nie wiedział o nim nic, tylko tyle że to Niemiec sprowadzony w 2009 lub 2010, a Polsce jeździła nim kobieta. (wiec twierdził że skoro niemiec to jest dobry, i zadbany bo od kobiety itp itd standardowa handlarzowa gadka)

Samochód jest obszorowany na każdym zderzaku, z każdej strony. Na przednim zderzaku jest wgniotka mniej więcej na wysokości belki błotnika. Lampa od halogenu trochę odstaje z tego powodu. Kilka mniejszych rys na każdych z drzwi. Tylnie lewe dzwi skorodowane od wew. strony. Samochód był trochę zmrożony, wiec sprawdziłem podgrzewanie przedniej szyby - rozmroziło tylko połowę (tą od kierowcy). Klima też jakoś specjalnie nie chłodziła. Wydech również gdzieś dziurawy, burczał przy gazowaniu. Jak na moje oko to maska była przesunięta, nierówne linie. Stał na letnich oponach (nie do jazdy, łyse od wew. strony, samochód miał coś chyba nie tak z zbieżnością) i alufelgach - na zdjęciach wyglądają nieźle, w rzeczywistości są obszorowane od krawężników. Sprzedający dokładał opony zimowe (w dobrym stanie, lecz mizernej jakości) bez felg stalowych.

Samochód na pewno nie wyglądał tak pięknie jak na zdjęciach. Więc nie martw się, może gdybyś go zobaczył to byś się nie zdecydował. Trzeba być cierpliwym, w końcu na coś się trafi.

Sam szukam focusa na pomorzu, jak na razie to słabo idzie ;/
INWision jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2012, 16:55   #7
Dziubeleczek
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 08-12-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Focus mk1, 1.6, benzyna, 2001rok

Ogólnie to ja w ogóle szukam auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam już kilka kolejnych propozycji, ale co wybrać to hmm ciężko trochę, póki co zainteresowało mnie clio II, ponieważ jest młodsze o 3lat niż inne auta ( 2004rok, salonowy itp itd. ), ale no jakoś mnie korci by kupić focusa 1.6 benz :/

@ edit: no i skończyło się tak że kupiłem clio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W ciągu 2tygodni za to nabędę ford fieste z 2009 na full wypasie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Dziubeleczek ; 13-12-2012 o 16:49
Dziubeleczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.