Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2011, 23:31   #671
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jadja z jakiego schematu korzystasz?
Wydaje mi się, że w instalacji L = -, H = +.
Twój moduł może być przystosowany do jakiejś innej wersji nawigacji, która ma podłączoną antenę przez ten moduł. Twoja nawigacja powinna pracować na antenie takiej jak do radia, ale z anteną gps w podstawce.

Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 09:13   #672
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jadja z jakiego schematu korzystasz?
Wydaje mi się, że w instalacji L = -, H = +.
Twój moduł może być przystosowany do jakiejś innej wersji nawigacji, która ma podłączoną antenę przez ten moduł. Twoja nawigacja powinna pracować na antenie takiej jak do radia, ale z anteną gps w podstawce.
Dzięki. Schemat, którym dysponuję, fragmentaryczny, dotyczy mojego focusa 2011. Uzyskałem go w ASO, gdy panowie próbowali z częściowym tylko powodzeniem zainstalować mi navigę. Dokończyłem sam. I ten właśnie schemat porównywałem ze schematem elektrycznym focusa 2. Różnic w zakresie modułu BT nie widzę.
Tak jak pisałem, naviga pracuje mi poprawnie na antenie prętowej z podstawką, którą otrzymałem od sprzedającego, w komplecie z samą nawigacją. Tyle, że aby nie zmieniać anteny na dachu i konieczną wtedy zmianą okablowania i odrywaniem podsufitki - zostawiłem tą na dachu nadal jako radiową a ta od nawigacji jest na podszybiu pod plastikami. Wszystko jest OK, sygnał silny, choć ktoś pisał, że druty ogrzewania szyby przedniej będą bardzo osłabiały GPS. Na szczęście tak się nie dzieje.
Problem z anteną przy module jednak może być, gdyż mam schemat od modelu "dawcy" nawigacji i tam jest podłączona antena nawigacji ta prętowa, ale także ta o którą pytam - do modułu. Co więcej - moduł, który pochodzi od c-maxa ma obciętą wiązkę, ale także z tych pinów tj 7, 8, 43 i 44 wychodzą przewody, czyli także w c-maxie coś było do nich podłączone. Oryginalna antena do nawigacji, którą kupiłem nie ma żadnych dodatkowych wyjść aby je podłączyć do modułu. Oczywiście będę próbował bez tej anteny, no ale może ktoś wie.

Ostatnio edytowane przez jadja ; 11-12-2011 o 09:29
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 21:57   #673
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Co do tłumienia sygnału GPS przez ogrzewaną przednią szybę - to ja pisałem, podając wyniki testów. Antena oryginalna (GPS w stopce anteny radiowej) pod deską przy ogrzewanej przedniej szybie łapie według mojego testu ok. 50-60% sygnału (czyli szyba tłumi 40-50% tego sygnału). Czy to dużo czy mało - rzecz względna i rzecz gustu... Co do anteny GPS podłączej do BT/VC - opisy nawigacji fordowskiej mobilnej (tzn. instalowanej w wybranych telefonach bodajże Nokia) mówią, iż sygnał GPS dostarczany jest w takiej instalacji poprzez blutetooth z odbiornika GPS w samochodzie - cokolwiek by to znaczyło... Tak więc nie przejmował bym się tą sprawą w sytuacji uruchamiania navi fabrycznego.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 13-12-2011 o 22:07
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2011, 08:34   #674
dar76io
ford::average
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-11-2011
Skąd: ZABRZE
Model: MONDEO MK4 lift
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 61
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

witam kolegów.... zestawik juz mi dziala łącznie z voice control (po włosku)... ale mam dwa pytania
1. złącze USB mi nie dziala (jak rozpoznac czy jest typowe USB do odtwarzania plikow np. z pena czy tylko tzw. serwisowe) nie mam na module naklejki z symbolem jaki to modul i czy aby podłaczyc kabel (USB żenskie duze) musial ktos wylamac taką obwodke w gniezdzie modulu aby wtyczka weszla??
2. czy zeby dzialalo wybieranie glosowe w ksiazce telefonicznej... to trzeba najpierw przypisac nazwe i podac numer (po jednej cyferce)... i dopiero pozniej mozna "wywoływac" po nazwie?
z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
dar76io jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2011, 19:51   #675
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Dzięki Tedi k! Teraz już rozumiem. Rzeczywiście jest opis w podręczniku kierowcy takiej opcji, gdzie telefon po włożeniu do niego karty Forda staje się źródłem komunikatów GPS. Jest to karta micro SD. Ja i tak nie mógłbym skorzystać z tej opcji, bo moja karta z nawigacją jest normalna SD. Wiem już także, że ta antena navi do bluetooth'a jest normalnie montowana ponad lusterkiem wstecznym, przy szybie, tak jak mniej więcej czujnik deszczu. Będę także mógł wykręcić z "wduszonej" za navigę anteny pręt, skoro cała antena GPS to podstawka. Swoją drogą kupiłem antenę GPS od innego samochodu, na magnes i z wtyczką Facro - ale na niej moja nawigacja działać nie chce.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2011, 11:17   #676
dar76io
ford::average
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-11-2011
Skąd: ZABRZE
Model: MONDEO MK4 lift
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 61
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

pytanie do posiadaczy iphonow.... po sparowaniu (3Gs i 4) mam dostep z navi tylko do ksiazki telefonicznej i ostaniego wybieranego nr (nie widze tez jaki to byl nr dopiero w trakcie łączenia poazuje z kim łączy) brak rozmow wychodzacych i przychodzacych. Ale jak podłącze SE 800i to bez problemu jest tzw. pelne menu (ksiazka tel, ostatnio wybierane i rozmowy przychodzace i wychodzace) czy ktos moze mial podobny problem i co mozna na to poradzic....
dar76io jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2011, 16:51   #677
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał dar76io Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy ktos moze mial podobny problem i co mozna na to poradzic....
Z radiem cd6000 jest taki sam problem. Mój iphone 4 też często nie wysyła listy połączeń, a czasem książki telefonicznej. Po odtworzeniu programu iphona problem ustępuje, ale na krótko. Po miesiącu sytuacja zaczyna się powtarzać.
Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2011, 21:40   #678
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z radiem cd6000 jest taki sam problem.
znaczy się, że ten moduł BT podpięty do Sony inaczej zasysałby książkę tel.?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 08:35   #679
dar76io
ford::average
 
Imię: DAREK
Zarejestrowany: 21-11-2011
Skąd: ZABRZE
Model: MONDEO MK4 lift
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 61
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

cd. moich przygód z BT... jak pisalem wczesniej w iphonie navi nie wyswietlało rozmow przych/wych a tylko ksiazke tel i ostatni wybierany nr. Wczoraj sparaowalem zestaw z motorolla (nr nie pamietam) i pojawilo sie pełne menu czyli i rozmowy wych/przych... po rozłaczeniu i ponownym sparowaniu iphona pełne menu pozostalo i dziala.... tak ze sam juz nie wiem jak to faktycznie .... ;-)
dar76io jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2011, 19:02   #680
onyxx
ford::average
 
Avatar onyxx
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-08-2005
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 115
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

koledzy podłączyłem sobie moduł BT/VC i mam problem, nik mnie nie słyszy podczas rozmowy tel. Voice działa prawidłowa - mogę "poszprechać" z panią po niemiecku, reaguje na komendy. Wykryłem i podłączyłem tel. przez bluetooth, mogę odbierać i wykonywać połączenia, słysze rozmówcę w głośnikach auta natomiast nikt mnie nie słyszy. Odłączałem moduł i akumulator i niestety nic to nie daje. Na liście sparowanych telefonów widzę nazwę swojego urządzenia, natomiast w zakładce active phone jest tylko PHONE. Posiadam mondeo mk3 z navi Denso. Może ktoś miał podobny przypadek i może coś doradzić...Pozdrawiam.

(sory, nie w tym temacie napisałem...)

Ostatnio edytowane przez onyxx ; 17-12-2011 o 19:17 Powód: pomyłka tematu
onyxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.