Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2011, 07:55   #11
wojtek_n
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2010
Model: Focus MkII
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie zwroccie uwage na zuzycie paliwa zanim sie zacos wezmiecie na powaznie aby sie na koncu nie okazalo ze to przepalanie jest dpf.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i bedzie niepotrzebnie cos robione na gorzej
Masz na myśli obserwację spalania chwilowego, w momencie dymienia?

wojtek_n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 09:40   #12
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

tak jest... najprostszy sposob to wlasnie obserwacja czy nie wzroslo spalanie na kompie lub podczas hamowania silnikiem, powinno byc zero, bo jesli sie pojawia to moze to byc dodatkowy wtryska paliwa ktore sie nie spala.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 12:56   #13
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

Sprawdź to chwilowe spalanie, ale.... gdyby to byla wina dodatkowej dawki wtrysku to czy dym powinien pojawiać się w momencie spadania z obrotów? z tego co wiem w nowoczesnym samochodzie w momencie zdjęcia nogi z gazu wtrysk jest calkowicie odcinany. Chyba że konstrukcja dopalania dpfa jest jakaś z księżyca....

Co do wykresu sprężania to jak dla mnie jest wręcz idealny. Z drugiej strony mówisz że dym jest nie zawsze. Może akurat w chwili sprawdzania ciśnienia akurat byl moment "niedymienia". I może tu jest problem czyli w uszczelnieniach. Ale... Nowy silnik i padnięte uszczelnienia? Nie chce mi się w to wierzyć.
Generalnie sprawdzilbym jeszcze raz to turbo...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 14:29   #14
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź to chwilowe spalanie, ale.... gdyby to byla wina dodatkowej dawki wtrysku to czy dym powinien pojawiać się w momencie spadania z obrotów? z tego co wiem w nowoczesnym samochodzie w momencie zdjęcia nogi z gazu wtrysk jest calkowicie odcinany. Chyba że konstrukcja dopalania dpfa jest jakaś z księżyca....
Tak nawet w starych samochodach wtrysk jest odcinany kiedy jest hamowanie silnikiem ale
dopalanie dpf polega na wtryskaniu dodatkowej dawki paliwa w chwili praktycznie zakonczenia suwu pracy zaraz przed suwem wydechu. wowczas paliwo sie niespala-niema wplywu na prace silnika ale jest zuzywane do wypalania filtra dpf do ktorego wedruje wraz z powietrzem z silnika. Dlatego moze to sugerowac procedure wypalania dpf.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 26-05-2011 o 14:31
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 20:37   #15
aras29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-04-2011
Skąd: Trójmiasto
Model: Ford Focus MKII
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie zwroccie uwage na zuzycie paliwa zanim sie zacos wezmiecie na powaznie aby sie na koncu nie okazalo ze to przepalanie jest dpf.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i bedzie niepotrzebnie cos robione na gorzej
u mnie nie ma chwilowego spalania, jest tylko średnie które wynosi 5,9l trasa/miasto. Też myślałem o DPF że nie do końca został dobrze usunięty ale w Vtechu to wykluczyli po kilku testach. Przed regeneracją turbiny potrafił mi dymić strasznie na postoju.Teraz od czasu do czasu podczas hamowania silnikiem. W internecie wyczytałem że to może mieć związek z nieszczelnością wtrysków i mam nadzieje że tak będzie. Chociaż z drugiej strony dziwi mnie to że to się dzieje raz na jakiś czas. Nawet przy małych prędkościach a jak tylko nacisne sprzęgło lub gaz to dym znika.
aras29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 22:55   #16
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

Cytat:
Napisał aras29 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ale w Vtechu to wykluczyli po kilku testach...
a jak to wykluczyli?

skoro robiles w v-techu dpf to moze pojedz gdzies indziej? mechanik sam na siebie winy nie zwali !!!

zaczne od tego ze musisz miec 100% pewnosc ze to niejest procedura przepalania bo jesli silnik jest dobry a ty zaczniesz w nim uszcelniacze czy jakies bzdury robic to wierz mi ze moze pozniej byc gorzej!!!! i bedziesz zalowal.

jesli miales modyfikowany soft a niewiem jak i kto go robil a plikow z softem do sterownikow jest pelno na internecie to najpewniejsza diagnoza byloby podpiecie sie do oscyloskopu i sprawdzenie wtedy co silnik dymi co faktycznie idzie na sterowanie wtryskami.

oczywiscie przepuszczajace wtryski moga tez robic problem.. ale czy to by bylo tak ze sie pojawia i znika... raczej byloby coraz gorzej, ale oczywiscie niemozna ich wykluczyc
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 06:20   #17
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak to wykluczyli?

skoro robiles w v-techu dpf to moze pojedz gdzies indziej? mechanik sam na siebie winy nie zwali !!!

zaczne od tego ze musisz miec 100% pewnosc ze to niejest procedura przepalania bo jesli silnik jest dobry a ty zaczniesz w nim uszcelniacze czy jakies bzdury robic to wierz mi ze moze pozniej byc gorzej!!!! i bedziesz zalowal.

jesli miales modyfikowany soft a niewiem jak i kto go robil a plikow z softem do sterownikow jest pelno na internecie to najpewniejsza diagnoza byloby podpiecie sie do oscyloskopu i sprawdzenie wtedy co silnik dymi co faktycznie idzie na sterowanie wtryskami.

oczywiscie przepuszczajace wtryski moga tez robic problem.. ale czy to by bylo tak ze sie pojawia i znika... raczej byloby coraz gorzej, ale oczywiscie niemozna ich wykluczyc
Coś ty się uczepił tego dpf-a -w V-techu nikt nie ściąga plików z internetu są to ludzie którzy ma podstawie swojej wiedzy dotyczącej oprogramowania sterowników obrabiają istniejący soft.U mnie nigdy tak nie dymił zarówno z DPF jak i bez niego nie bardzo mi się chce wierzyć w w te wszystkie problemy po 110 tysiącach ,napisał też że z intercoolera wylał olej ja bym się dopatrywał zbiegu kilku powodów wtryski mogą lać, olej morze się gdzieś zbierać w dolotach i czasami silnik się napije,nie wiemy jak turbina czy na sto procent jusz czasami nie żygnie nie ufam terz czysczonemu EGR-owi.Jeśli DPF -robiłw V-techu Pomorze a oni kilka razy sprawdzali to w tą stronę raczej bym się nie kierował.

Ostatnio edytowane przez Matych ; 27-05-2011 o 06:40
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2011, 07:40   #18
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

tylko ze:
-olej w IC zawsze bedzie a najwiecej bedzie przedostawal sie do silnika jak silnik jest gazowany
-problem z turbiną... takze objawy podczas jazdy i przyspieszania
-turbina jakby puszczala to puszczala by na uszczelnieniach i puszczala by non stop
-objaw dymienia od czasu do czasu wystepujacy podczas hamowania silnikiem niepasuje do niczego.
-uszcelniacze na zaworach... ok... ale dlaczego tylko podczas hamowania silnikiem?

Niewiem moze jeszcze jest jakis specjalny objaw ale w tym przypadku objaw ten moze byc spowodowany wlasnie koncowymi wtryskami paliwa bo wlasnie niespalone paliwo w koncowym trybie suwu pracy silnika bedzie powodowalo takie dymienie.

Matych ja rozumiem ze twoim zdaniem mechanik-diagnosta niemoze sie pomylic.
Ale jesli masz pojecie choc troche o informatyce i napisales choc kiedys raz w zyciu jakis program to polecam zapoznac sie z programem do modyfikacji pamieci sterownikow:
WinOLS -bo pewnie tym robią Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sciagnij sobie i pokaz ten program jakiemus programiscie doswiadczonemu... zobaczysz co ci powie o tym narzediu do modyfikacji oprogramowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To jest zwykla bzdura taki sofcik... zapewne gdybym mial teraz 20 latek to bym sie takim programem podpalał i zachwycał tym co mozna zrobic. Owszem mozesz cuda w nim zmieniac tylko ze to niema nic wspolnego z programowaniem tylko modyfikacją softu.
Przypuszczam ze lepsze pliki da sie sciagnąć z internetu jak te pliki które mogą zrobić za pomocą tego softu. Lepsze dlatego bo mozesz trafic na plik ktory zostal napisany za pomocą kody zrodłowego bo bez tego kodu nikt niejest w stanie poprawnie w całości edytowac pliku pamieci sterownika.

ten program sluzy do edycji map silnika a nie słuzy do zmiany funkcji w sterowaniu.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 27-05-2011 o 07:42
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 13:41   #19
wojtek_n
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2010
Model: Focus MkII
Silnik: 1,6 TDCI 109KM
Rocznik: 2007
Postów: 29
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

U mnie robi się coraz ciekawiej.
Zatankowałem do pełna na dobrej stacji i 10 sekund po wyjechaniu zobaczyłem błąd "USTERKA UKŁADU SILNIKA". Od wtedy zaczęła się zapalać każdorazowo po uruchomieniu silnika. Auto normalnie jeździ, moc nie jest ograniczona.

Podpiąłem u znajomego kabel F-super, sprawdziłem błędy i oto co dostałem:
1. U1900 CAN Communication Bus Fault - Recieve ErrorB902
2. P2459 FINED DTC
3. P2585 Fuel Additive Control Module Warning Lamp Request
4. P0314 Single Cylinder Misfire (Cylinder not specified)

2 błąd - wpisanie do googla wskazuje na "Diesel particulate filter regeneration frequency"

No i wychodzi na to, że zabrakło płynu do DPFa. Ale mój DPF jest wycięty (widziałem na własne oczy wycinanie go z układu), a oprogramowanie jest - a przynajmniej tak twierdzi magik, który to robił - zmienione na takie, które nie ma obsługi DPFa. Ale jeżeli oprogramowanie byłoby zmienione dobrze, to sterownik chyba nie powinien wyświetlać w/w błędów związanych z DPF?

A co do błędu P0314 Single Cylinder Misfire - ktoś ma pomysł o co chodzi i czy może mieć to coś wspólnego z tym dymem?

Pozdrawiam,
Wojtek
wojtek_n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2011, 14:27   #20
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: jasny dym podczas hamowania silnikiem

No to lipa nie powinien widzieć płynu i wtyczka od czujników różnicowych pod maską powinna być wypięta możesz spróbować wypiąć kość od sterownika pompki płynu pod prawą stroną siedziska siedzenia pasażera z tyłu pod dywanem może pomoże ale Może Majprzem może mieć rację spierniczyli obróbkę. softu
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.