Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2023, 17:07   #1
Lukasz.szymkowiak
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: C Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 2
Exclamation Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria

Witam
Mam dziwny problem od dwóch tygodni. Najpierw pojawiły się błędy z systemem parkowania - czujniki raz działały raz nie - chodź nie wiem czy to ma związek z docelową usterką. Następnie podczas jazdy na piątym biegu zwolniło mnie i awaria silnika natychmiastowy serwis. Auto nie zgasło ale nie idzie w zasadzie przyspieszać, trzesie strasznie w środku, ledwo dojechałem do domu 2 km. Telefon do mechanika i następnego dnia podjechał aby tylko sprawdzić co go boli. Odpalanie i o dziwo awari silnika natychmiastowy serwis nie było - paliła się tylko kontrolka check engine, nie trzęsło już nim. Po podpięciu pod komputer błędy wszystkich czterech wtrysków - silnik 1.6 Diesel 116 km - zapomniałem dodać. Nie mam zdjęcia błędów, nie zrobiłem. Po składowaniu błędów, przejezdzka, dość tak ostro i wszystko ok zero błędów. Po powrocie po zgaszeniu silnika i uruchomieniu ponownym awaria czujników parkowania. Z racji tego że mechanik nie miał już przed świętami czasu jeździłem tak i nic się nie wydarzyło poza tym że te czujniki parkowania raz działały raz nie. Wczoraj podczas jazdy znów takie przychamowanie i awaria silnika natychmiastowy serwis i zachowanie jak wyżej opisałem (zero przyspieszenia tak jakby był totalny opór na moc oraz telepie całym autem) dojechałem do domu i czekam teraz aż po Nowym roku oddam auto do warsztatu. Czy ktoś podejrzewa co to może być? Lub miał podobne akcje. Czuję że to będzie coś co nie będzie łatwo zdiagnozować....

Lukasz.szymkowiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2023, 16:21   #2
rysiek53
ford::beginner
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 17-11-2022
Skąd: Oświęcim
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 150km
Rocznik: 2017
Postów: 39
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria

miałem podobny problem,kuga 2td150 10f/automat przebieg 81000km/,latem po założeniu bagażnika z rowerami podczas rozpoczęcia jazdy już widziałem że coś nie tak, w mieście jeżdzę raczej w trybie S i zauważyłem że raz redukuje biegi albo nie i albo podświetla na którym jadę biegu a raz nie,ale to mi za bardzo nie przeszkadzało i myślę że czujniki cofania widzą z tyłu rowery i taka jest reakcja.Problem pojawił się na autostradzie po ok.1 godz.jazdy,jechałem ok.140-150/godz.i musiałem trochę dynamiczniej przyspieszyć do ok.180 a tu sygnał i komunikat awarii silnika i natychmiastowy serwis,lekko mnie zmroziło i po zatrzymaniu w możliwym miejscu silnik pracował normalnie ,który po chwili zgasiłem.Włączyłem zapłon i świeciła się kontrolka awarii silnika,temperatura silnika normalna ,postałem chwilę zapalam i wszystko ok.więc jadę dalej jeszcze ok.100km. i nic.Wracam z urlopu i na autostradzie znowu miejscami specjalnie ok.180 i nic się nie dzieje.Będąc w ASO na przeglądzie mówiłem o tym,ale nie było żadnych błędów,widocznie czujnikom cofania nie podobały się rowery.Myślę że u ciebie może podobnie czujniki z jakiegoś powodu widziały błędy wtrysków,ciekawe że wszystkie 4 a potem już nie,może najpierw odłączyć czujniki i zobaczyć co się będzie działo.Nie jestem specjalistą w tych sprawach,ale dochodzę do wniosku,ze czujniki cofania mogą narobić zamieszania w sterowniku silnikiem
rysiek53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2023, 07:45   #3
Lukasz.szymkowiak
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-01-2021
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: C Max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria

Dzięki za informacje.
We wtorek po Nowym roku odstawiam auto do mechanika i będziemy próbować to ogarnąć. Wezmę pod uwagę te czujniki bo zaczęło się właściwie od tego.
Lukasz.szymkowiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2024, 16:48   #4
rysiek53
ford::beginner
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 17-11-2022
Skąd: Oświęcim
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 150km
Rocznik: 2017
Postów: 39
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria

czy zdiagnozowałeś już tą dziwną awarię silnika
rysiek53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2024, 19:09   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria

Cytat:
Napisał rysiek53 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...dochodzę do wniosku,ze czujniki cofania mogą narobić zamieszania w sterowniku silnikiem
BZDURA! PIRAMIDALNA!
Jak "się nie jest specjalistą" to lepiej "nie dochodzić do wniosku"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2024, 20:21   #6
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,770
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria

Punkt wspólny to moduł czujników na HS-CAN.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2024, 21:23   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...HS-CAN.
Podobnie jak kilka/kilkanaście jeszcze innych modułów...
Jaki jest sens takiego pisania? Chce Kolega udowadniać, że faktycznie "PDC może popsuć silnik"???
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2024, 09:50   #8
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,770
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria

Jak każde uszkodzone ustrojstwo podłączone do szyny może robić problemy (czego osobiście doświadczyłem). Były wtedy błędy komunikacji i uszkodzenia szyny.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2024, 11:39   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Awaria silnika natychmiastowy serwis_dziwna awaria

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Były wtedy błędy komunikacji i uszkodzenia szyny.
Tego typu dyskusję podsumowałem już powyżej. Nie będę się powtarzał.
Wystarczy poczytać o czym "Koledzy z problemami" piszą - "pojawiające się i znikające" błędy wtrysków. A potem dopiero "dywagować" o błędach komunikacji...

BTW na HS-CAN jest ABS... Rozumiem, że jemu "zakłócenia od PDC" wg Kolegi nijak nie będą "przeszkadzać"...

Bardzo proszę "uruchamiać przy takich okazjach choć trochę zdrowego rozsądku i wiedzy jak to działa"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.