Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2015, 21:35   #1011
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego - nie w Fordzie... W Fordzie od dłuższego czasu jest tylko stały +12V (BAT). Napięcie po zapłonie nie jest potrzebne, bo radio o włączeniu zapłonu dowiaduje się z komunikatu na szynie CAN.



Ściągnij sobie instrukcję obsługi radia. Masz u góry wątku w podwieszonych [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Co do potrzymania juz wiem ze niema bo chciałem tam podpiąc cb radio a tu klapa wiec zostało pod zapalniczką ale fajna sprawa w fordzie po zamnknieciu auta napiecie z gniazda zapaniczki ginie po około pół godziny oczywiscie nie patrząc na zegarem z głowy to mówię ;-)


Ostatnio edytowane przez Mario_ ; 05-09-2015 o 19:21
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2015, 21:24   #1012
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

I ja stałem sie posiadaczem FX ;-) wygląda lepiej niz 6000 no i plus czyta mp3 :-)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2015, 22:05   #1013
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Panowie mam pytanie odnośnie wyświetlacza ;-)
Mam ustawiony tryb auto czy u was na tym trybie włączajac światła gdy zapala sie podświetlenie klawiszy radia wyświetlacz sie ściemnia????
Nie wiem jak jest w fordzie ale w mercedesie tak było nawet zmieniało sie tło na niebieskie a w dzień było jasne.
Jest tutaj jeszcze opcja dzień i noc ale bardziej mnie interesuje ta funkcja auto.

Drugie pytanko jak sprawdzić jaki mam soft w swoim FX???
Czy zeby działała mapa z 2014 r musze mieć zmieniony soft? czy na starym też pójdzie?

Ostatnio edytowane przez Mario_ ; 12-09-2015 o 22:46
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2015, 06:15   #1014
tomaj35
ford::average
 
Avatar tomaj35
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-03-2015
Skąd: Poznań
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 143KM bez DPF
Rocznik: 2007
Postów: 147
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mario_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie mam pytanie odnośnie wyświetlacza ;-)
Mam ustawiony tryb auto czy u was na tym trybie włączajac światła gdy zapala sie podświetlenie klawiszy radia wyświetlacz sie ściemnia????
Nie wiem jak jest w fordzie ale w mercedesie tak było nawet zmieniało sie tło na niebieskie a w dzień było jasne.
Jest tutaj jeszcze opcja dzień i noc ale bardziej mnie interesuje ta funkcja auto.

Drugie pytanko jak sprawdzić jaki mam soft w swoim FX???
Czy zeby działała mapa z 2014 r musze mieć zmieniony soft? czy na starym też pójdzie?
Mam w trybie auto i ściemnianie działa - spróbuj pokręcić potencjometrem od regulacji podświetlenia to zobaczysz.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
__________________
Titanium 2.0 TDCI
tomaj35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2015, 08:30   #1015
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

No tak ale czy nie uzywajac pokrętła od ściemniania jak włączysz światła to wyświetlacz sam się ściemnia bo u mnie nie chyba ze kwestia ustawienia pokretła od ściemniania coś da
Panowie sprawdziłem jaki mam soft w aucie i zrobiłem zdjęcie :-)
Brak softu karty z mapą bo dopiero zakupiłem karte a czy wcześniej jakas była tego nie wiem. Czy jest to stara wersja softa pierwsza? w ustawieniach jeśli chodzi o soft mam startowanie z CD ustawione nie wiem czy to źle czy dobrze???
Czy mając tego softa wkładając mape z 2014 wszystko zadziała?
Co mnie zmartwiło to w ustawieniach wchodząc w GPS pokazało mi zero satelit, czy jest to możliwe bo w radiu niema karty z mapami??? Czy poprostu wina źle zamontowanej anteny gps? a zamontowana jest pod deską zaraz nad radiem przyklejona do plastiku chyba czesc kosza radiowego? Jet to antena kupiona na allegro nie oryginał forda. Szybe mam podgrzewaną. Ciekawe czy nie mając włożonej mapy ani wprowadzonego softu w radiu gps powinien pokazać satelity??? Jeśli tak znowu czeka mnie rozkręcanie radia i szukanie miejsca na antene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale gdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam że zadaje tyle pytań ale komu mam je zadać ja nie forumowiczom :-)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Mario_ ; 13-09-2015 o 12:28
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2015, 20:10   #1016
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Widze że za bardzo nikt nie chce mi pomóc ale temat po części rozwiązany jeśli chodzi o wyłapanie satelit. Poszedłem jeszcze raz do auta i w tym samym miejscu gdzie stał odpaliłem menu serwisowe wszedłem w GPS no i po chwili pojawiła sie 1 satelita za chwile 2 i 3 i na tym pozostało. Antena jest pod deską rozdzielczą nie wiem co będzie jak wyjade na droge czy satelity wzrosną czy może wskoczą do 0??? mam szybę grzaną plus odbijająca promienie słoneczne i pewnie dlatego tak słabo łapie. Tak sie zastanawiam czy nie zamontować tej anteny u góry nad lusterkiem wstecznym za podsufitką lub tu bliżej drzwi pasażera wcisnąć za podsufitke powinna wskoczyć może to poprawi widoczność satelit. Jaka liczba satelit jest wystarczająca do normalnego poruszania z gps? jutro jeszcze wyjade z parkingu jeśli satelity wzrosną to może zostawie tam gdzie jest a jak nie to znowu wyciąganie radia i zmiana położenia anteny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro lub we wtorek dojdą mapy takto poza satelitami nic nie moge sprawdzić.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Mario_ ; 13-09-2015 o 21:59
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2015, 21:51   #1017
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Przyklej antenę GPS na zakropkowanym polu szyby przedniej za lusterkiem tuż przy podsufitce i puść kabel za podsufitką. Tam jest fabryczne miejsce dla takiej anteny.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2015, 21:56   #1018
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyklej antenę GPS na zakropkowanym polu szyby przedniej za lusterkiem tuż przy podsufitce i puść kabel za podsufitką. Tam jest fabryczne miejsce dla takiej anteny.
Czyli druga opcja zamontowania anteny na moim zdjeciu. Myślałem też ja poprostu wcisnąc za podsufitke bez klejenia też powinno być ok ;-)
Ile satelit nawi powinna widzieć do normalnej pracy? od 3 w góre? na chwile obecną mając od 1 do 3 pewnie bedą problemy.
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2015, 22:04   #1019
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

6-11 satelitów jest ok.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2015, 22:14   #1020
Mario_
ford::advanced
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-06-2015
Skąd: Częstochowa
Model: GALAXY MK3
Silnik: diesel
Rocznik: 2006
Postów: 269
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX - kompendium wiedzy

Czyli teraz nawet nie ma co liczyć że nawi będzie działać poprawnie mając ma 3 satelity. Jutro będę kombinował i przykleję ją do szyby.
Mario_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , ford , mp3 , nawigacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.