Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2017, 17:54   #11
Alex1334
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 19-02-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus mk1 Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi

Ogólnie sterownik był już kiedyś przez kogoś naprawiany, padł znowu rozebrałem widziałem, że ktoś już lutował tranzystor, wlutowałem jakiś taki co na innych forach podają, i auto odpaliło co mega mnie zdziwiło :O przejechałem ok 1,4 km i znowu error migają świece żarowe, sterownik wysłany do naprawy i teraz jest znowu tak jak na początku tematu pisałem kontrolka nie miga. Myślę, że uszkodzeniu uległ zawór pomiędzy wtryskami może ktoś wie jak go sprawdzić ?

Dot. Twojej sprawy to chyba nie ma innego pola lutowniczego dla tego przypadku.

Alex1334 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 18:29   #12
korbixm2
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 08-05-2016
Skąd: Stargard
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi

Można sprawdzić czy zawory są sprawne poprzez sprawdzenie ich rezystancji z tego co pamiętam. Gdzieś w necie była stronka podająca wartości. Chyba na forum rover coś tam. Zaraz sprawdzę.

PS. Żadne kontrolki nie muszą migać żeby sterownik był uszkodzony - coś o tym wiem. U mnie nic się nie paliło.

EDIT:
Nie wiem czy mogę podać link do zewnętrznego forum, jednak w razie czego liczę na wyrozumiałość moderacji. No i forum stricte nie dotyczy fordów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę obadaj temat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

EDIT2:
Przy okazji... które numerki ze sterownika pompy wtryskowej muszą zgadzać się z nowym wymienionym sterownikiem? Chcę kupić sterownik, numer plastikowej osłony płytki elektronicznej się zgadza, data oczywiście nie, tak samo zgadza się pierwszy numer spod kodu kreskowego, następne już nie. Taki sterownik podejdzie?
Po wszystkim wystarczy że dam na zakład do zrestartowania immo, czy trzeba wysyłać oba (uszkodzony i sprawny) do kopiowania informacji?

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez korbixm2 ; 01-02-2017 o 00:12
korbixm2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 22:34   #13
krzychu85PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-12-2015
Skąd: Stargard
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi

na aledrogo widizałem za ok 1500 regenerowane pompy
krzychu85PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2017, 22:49   #14
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi

Kupowanie regenerowanych pomp z allegro to bardzo duże ryzyko na co się trafi...
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 20:49   #15
krzychu85PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-12-2015
Skąd: Stargard
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi

dają rok gwarancji bez limitu km.. przy okazji zapytam przy normalnym użytkowaniu na ile taka pompa starcza średnio? wtryski też kiedyś padną nawet jak się tankuje dobre paliwo?
krzychu85PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2017, 23:20   #16
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi

Moja pompa wytrzymała ponad 250 tyś. km. Potem poszła do regeneracji choć nie umarła, tylko zaczęła sypać błędami. Auto jeździło ale co jakiś czas dostawało zadyszki i zamulało. O dziwo nie padł sterownik, nie padł zawór dawki, zawór kąta wtrysku, a padł główny wał pompy i pojawiły się nieszczelności - pompa co jakiś czas się zapowietrzała. Winne temu było kilkukrotne krecenie "na pałe" na sucho gdy się zapowietrzył + suche paliwa premium z dodatkami. Teraz przynajmniej wiem co mam włożone do auta. Przyznam szczerze że też myślałem o kupnie regenerowanej z allegro ale ostatecznie się rozmyśliłem - posprawdzałem firmy które to "regenerują" i masakra... Może nie każda, ale nie raz zapłacisz za ładnie przelutowany tranzystor i wyczyszczoną obudowę z naniesionymi żółtymi "plombami" na śrubach...

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 03-02-2017 o 23:25
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 15:47   #17
Alex1334
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 19-02-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus mk1 Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi

Przepraszam za brak moich wypowiedzi ale miałem obronę i kompletny brak czasu na ten temat.

a więc:
dzisiaj dzwoniłem do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i Pan powiedział, że właśnie robi takiego focusa jak mój i cena za zregenerowaną pompę i robociznę to ok 3100 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zadzwoniłem tak tylko z ciekawości by zbadać rynek itd. Pan mówił, że byle czego nie robi, że rozbiera pompę i sprawdza co jest uszkodzone itd. No spoko tylko trochę dużo jak na takie auto prawda?

-czy ktoś ma wiedzę jak podłączyć się do tego autka?
-jak sprawdzić zawór na pompie ten pomiędzy wyjściami na wtryskiwacze?

Pozdrawiam
Alex1334 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 23:32   #18
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi

Diesel serwis to mega partacze, powinni tylko kamazy naprawiać, jak chcesz mieć zrobione auto to radze tam nie zostawiać auta do naprawy, jak chcesz sprawną pompę z 2004 roku to odezwij się na pw.

W jakim celu chcesz się podłączyć do auta??
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2017, 23:14   #19
Alex1334
ford::amateur
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 19-02-2015
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus mk1 Kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi

chciałbym odczytać błędy itd. mam też taką samą fokę tylko 1.8 w benzynie czy podłączenie będzie łatwiejsze ?
Alex1334 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2017, 07:21   #20
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Regeneracja/naprawa pompy tddi

Znam przypadek gdzie w pompie po naprawie za ok 3000 zł urwała się głowica po ok 20 minutach pracy na wolnych obrotach. Właściciel auta w godzine od odbioru pompy był z nią u pompiarza. Dialog wyglądał mniej więcej tak.
A zmienili filtr paliwa
Tak zmienili filtr, wyjety był zbiornik i wyczyszczony, zalane nowe paliwo.
Po chwili namysłu pompiarz odpowiada ze musialo zostać brudne paliwo w przewodach i żadnej gwarancji niema, odwrócił się i uciekł do biura.
Uwarzajcie na takich panów.
Jeszcze jedno, częstą praktyką jest podawanie cen netto. Gdy chcesz paragon za usługę okazuje się że niema problemu tylko doliczymy 23% VAT. I tak z uzgodnionych 2 tyś robi się 2,5. Jest to robione po to aby ludzie nie prowadzący działalności zrezygnowali z paragonu/faktury, wtedy nie masz dowodu że kiedykolwiek byłeś w takim zakładzie.

Ostatnio edytowane przez tiga1916 ; 03-03-2017 o 08:00
tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa wtryskowa , tddi


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.