Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2020, 14:54   #1
BC_Leszcz
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus ZX4 SES
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie 5-bieg skrzynia automat jatco do 2.5 V6

Witam,

Dwa lata temu kupiłem dla ojca Mondeo MK3 2001 z 2.5 V6 z 5-biegowym automatem jatco o oznaczeniu 2S71-7000-AE , no niestety po dwóch latach skrzynia zaczeła niedomagać .... ze względu na trwałe inwalidztwo musiał to być automat

szkrzynia szarpie przy zmianie biegu 2-3 i trochę przy redukcji 3-2

diagnoza bez rozbierania skrzyni to do naprawy/wymiany sterownik hydlauliczny z zaworami

Obdzwoniłem kilka specjalistycznych warsztatów zajmujących się skrzyniami automatycznymi i wynik jest taki, że za naprawę tego typu skrzyni nikt raczej się zabrać nie chce, po wyjęciu i rozebraniu skrzyni, nikt nie da na naprawę gwarancji, chyba że będzie to kompletny remont, pozyskanie części z drugiej skrzyni też nie wchodzi w grę - ta sama historia - po rozszczelnieniu trzeba i tak zrobić kompletny remont, ogólnie naprawa z gwarancją to koszt 5tys, czyli tyle co koszt zakupu auta 2 lata temu

Jedyna sensowna opcja to zakup drugiej sprawnej skrzyni i wymiana bez zaglądania do skrzyni ...

Jeśli ktoś planuje zakup anglika na pozyskanie części innej niż skrzynia, to ja chętnie zakupię skrzynię.

Jeśli ktoś ma inne pomysły, kontakt do dobrego serwisu skrzyń , to bardzo proszę o namiar.

Jeśli ktoś wie i ma co do tego pewność czy do 2.5 V6 podejdzie skrzynia od innej wersji silnikowej, to chętnie się dowiem - inne wersja silnikowe mają oznaczenia skrzyni 2S71-7000-XX , gdzie XX jest inne niż AE, spotkałem się z CC i CD

__________________
Jest: Scorpio 2,9 24V 95' ASB LPG
Było: Scorpio 2,9 24V 92' MT75 LPG
BC_Leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 19:37   #2
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: 5-bieg skrzynia automat jatco do 2.5 V6

A ole to w ogole ktos sprawdzal czy jest dobry poziom lub wymienial?

Bump: Jaki przebieg ?
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2020, 15:02   #3
BC_Leszcz
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus ZX4 SES
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 5-bieg skrzynia automat jatco do 2.5 V6

Skrzynia wymieniona, kupiłem z anglika za 700zł ... działa bez zarzutu.

Przy wymianie skrzyni wyszło że półoś do wymiany, bo frez w kiepskim stanie
__________________
Jest: Scorpio 2,9 24V 95' ASB LPG
Było: Scorpio 2,9 24V 92' MT75 LPG
BC_Leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 10:07   #4
heis
ford::average
 
Avatar heis
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: było mondeo MK3
Silnik: 2.5 V6 LPG
Rocznik: 2005
Postów: 62
Domyślnie Odp: 5-bieg skrzynia automat jatco do 2.5 V6

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tak z ciekawości, gdzie wymieniałeś skrzynie i ile zapłaciłeś? Kupiłeś używaną od benzyny czy z diesla?
heis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2020, 15:30   #5
BC_Leszcz
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus ZX4 SES
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: 5-bieg skrzynia automat jatco do 2.5 V6

Cytat:
Napisał heis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tak z ciekawości, gdzie wymieniałeś skrzynie i ile zapłaciłeś? Kupiłeś używaną od benzyny czy z diesla?
Skrzynię kupiłem, jak już pisałem za 700zł od kontaktu pozyskanego z olx (tel. 512 848 783 - Kaliska - oferta na sprzedaż silnika 2,5 V6, link: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) - skrzynia została wymontowana z anglika od identycznej wersji silnikowej Mondeo MK3 rocznik 2001 2.5 V6, została zweryfikowana przed zakupem - jeszcze przed demontażem skrzyni z auta wykonaliśmy nim jazdę próbną.

Auto zostało świeżo sprowadzone z angli, samo przyjechało na kołach, miało ważne badanie vc5, całe auto poszło na części, było naprawdę w niezłym stanie, ale ze względu na wysoką akcyzę nie opłacało się go rejestrować - z części pewnie wyszło im ze dwa razy więcej niż mogli dostać za całość.

Wymiana (sama robocizna) to koszt 800zł - AutoMax, Zieleniewo ul. szlachecka - tel. 604 712 382 - znany warszta Jacka Bagińskiego, naprawdę gorąco polecam - to okolice Kołobrzegu, no ale mój ojciec mieszka w Darłowie, więc to niemal rzut beretm ...

Przy okazji okazało się że trzeba wymienić jedną półoś ze względu na to że frez na półosi od strony skrzyni - praktycznie go nie było.

Auto śmiga i jeszcze pewnie pojeździ.

Skrzynia zalana Forowskim olejem DP-M5
__________________
Jest: Scorpio 2,9 24V 95' ASB LPG
Było: Scorpio 2,9 24V 92' MT75 LPG

Ostatnio edytowane przez BC_Leszcz ; 12-10-2020 o 15:36
BC_Leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.