Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2010, 19:52   #21
toro30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)

Cytat:
Napisał tadek55 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo robiłem rozrząd i sprawdzałem obracając ręcznie,i troche go słychac,po prostu troche się zacina.
Ja radzę spróbować zrobić to jak najszybciej, bo w moim przypadku była to jedna z 2 mozliwych przyczyn awarii. Bo albo zepsuły się łożyska w kominku od obudowy i one spowodowały awarię, albo tez właśnie to łożysko w wiatraku co spowodowało,,bujanie'' się wiatraka i potem w wyniku tego awaria łożyska w kominku. Wydaje mi się że chyba jeśli odkręcisz sam wiatrak to może uda wymienić to łożysko. Jeśli nie to lepiej wymień całe wisko bo wyjdzie taniej wtedy niż moja naprawa, wierz mi.
Nic się nie stało to faktycznie od klimy wtyczka, niestety nie mieli jej i nie dali nadziei że mieć będą. Więc pewnie niedługo do niej wrócimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HeHe widzę Wojtek zę jesteś z Wawy a ja wlasnie tam po części byłem a jak mi powiesz że ty na przyklad sklep masz to mnie zaraz coś trafi.


Ostatnio edytowane przez toro30 ; 22-10-2010 o 19:55
toro30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 19:57   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)

Wiskozy nie trzeba wymieniać, nie ma potrzeby. Końcówka (ośka) na którą się nakręca wiskozę - to ona siedzi w łożysku i tu jest problem...

Jeszcze do ciebie: spłodziłem kolejną stronę o rozrządzie, kołkach ustalających i pasku rozrządu - w temacie przyklejonym "Schemat Lucas Epic", na samym końcu. Tam jest opisane jak włożyć kołki i ustawić kąt wyprzedzenia wtrysku...

Nie, ja sklepu nie mam. Odwrotnie - ja już... wykupiłem w życiu cały sklep części do Transita - niestety.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-10-2010 o 20:03
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 21:20   #23
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spłodziłem kolejną stronę o rozrządzie, kołkach ustalających i pasku rozrządu
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to mamy (niedługo będziemy mieć) obszerne kompendium serwisowe dla recholi.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 22-10-2010 o 21:26
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 21:36   #24
kor1011
ford::professional
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: kuga
Silnik: 2.5 t LPG
Rocznik: 2009
Postów: 1,511
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasek rozrządu musisz zdjąć przed odkręcaniem koła.
Najpierw luzuje się śrubę na wale a potem zdejmuje pasek.Tak jest bezpieczniej.Przy zdjętym pasku i braku ostrożności można niechcący pogiąć zawory.
__________________
Moja SIERRA wróciła do Niemiec ))
kor1011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 21:44   #25
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)

Wał jest zablokowany kołkiem... Nie ma znaczenia. Koło pasowe, czyli zębate paska jest na klinie, nie ruszy się przy odkręcaniu.
Ale - faktycznie cenna uwaga - warto z takiej możliwości zdawać sobie sprawę.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-10-2010 o 22:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 09:56   #26
toro30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiskozy nie trzeba wymieniać, nie ma potrzeby. Końcówka (ośka) na którą się nakręca wiskozę - to ona siedzi w łożysku i tu jest problem...

Jeszcze do ciebie: spłodziłem kolejną stronę o rozrządzie, kołkach ustalających i pasku rozrządu - w temacie przyklejonym "Schemat Lucas Epic", na samym końcu. Tam jest opisane jak włożyć kołki i ustawić kąt wyprzedzenia wtrysku...

Nie, ja sklepu nie mam. Odwrotnie - ja już... wykupiłem w życiu cały sklep części do Transita - niestety.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stronka obejrzana, matko gdzie te fasolki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., obejrzymy pomyślimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A moje wisko to chyba jednak się zepsuło
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
toro30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 13:50   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)

Otwory w kole pasowym pompy w których są śruby są owalne - fasolkowate, aby można było koło nieco obrócić względem wałka pompy (po poluzowaniu śrub).
Ale ze względu na konstruktywną krytykę - zmieniłem "fasolkowe" na "owalne"
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-10-2010 o 14:04
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 22:30   #28
toro30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)

Najnowsze wieści z frontu !!!!!!!! (robót zresztą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Śruba na wale byla dokręcana przez jakiegoś cherlaka. Przygotowalem wcześniej sobie 2 rury na przedłużkę, jedną metrową a drugą troooooooooooszkę dłuższą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To nawet się tą metrową nie zaparłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale znowu opóźnienie i dodatkowe koszta. Uszkodzone kolo zębate na wale- wyłamane 2 zeby i zepsuta pompa olejowa. Jest po prostu zajebiscie. Jak ochłonę wrzucę zdjecie. I małe pytanie czy miskę mogę założyć na starą uszczelkę i silikon temperaturowy czy ,,na gwałt'' szukać nowej ?????
toro30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2010, 07:37   #29
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)

Nie dawaj silikonu. Tylko nowa uszczelka.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2010, 20:09   #30
toro30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Uszkodzona pompa wodna (lub olejowa ???)

Witam po dłuższej przerwie !!!!
Więc tak, chcę wszystkim bardzo podziękować a szczególnie użytkownikowi wojtekjanus za wszelką pomoc. Dzięki waszym naprawiłem mojego fordzika. Załączam zdjęcie uszkodzeń
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jestem bardzo szczęśliwy że dobrnąłem do końca, acha muszę powiedzieć że inżynier który wymyślił takie mocowanie miski, mówię tu o 2 torxach od strony tylu samochodu mocno się musiał rumienić tak serdecznie go wspominałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niebawem znowu penie poproszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i balem sie i nie ruszałem fasolek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
I jeszcze jedno. Mimo ze zakładałem wiele simeringów pierwszy raz spotkalem sie z plastikowym kołnierzem który pomaga załozyć tenże symewring. Znakomita sprawa. Gorąco polecam, założenie go to była bułka z masłem.
Pozdrawiam
Janusz

Ostatnio edytowane przez toro30 ; 07-11-2010 o 20:15
toro30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.