Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2020, 05:53   #41
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby

Jak jest do czego podłutować przy krawędzi szyby to można próbować, jak scięło równo z krawędzią to pozamiatane.

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 20:42   #42
Rubello
ford::beginner
 
Avatar Rubello
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-09-2019
Skąd: Checiny
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci 103kw
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby

A taki klej czy coś takiego jak się używa przy naprawie tylnego ogrzewania zdało by egzamin czy szkoda próbować... Coś tam wystaje spod szyby
Rubello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 21:36   #43
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał Rubello Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A taki klej...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na każdą połówkę grzanej przedniej szyby płynie ponad 40A prądu...
Jaki klej miałby taki prąd przepuścić!?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2020, 23:48   #44
Rubello
ford::beginner
 
Avatar Rubello
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-09-2019
Skąd: Checiny
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci 103kw
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby

Czyli mówcie że nie warto się w coś takiego bawić... A tak orientacyjnie jakie koszta szyby +wymiana i jaką szyba???moja już się powoli rozwarswiala i chyba przyszedł w końcu na nią czas
Rubello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2020, 22:55   #45
Haker2019
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-06-2019
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 32
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał Rubello Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli mówcie że nie warto się w coś takiego bawić... A tak orientacyjnie jakie koszta szyby +wymiana i jaką szyba???moja już się powoli rozwarswiala i chyba przyszedł w końcu na nią czas

ja wymieniałem jakieś 2 tygodnie temu z ubezpieczenia autoszyby i wyszło tak: szyba grzana, solar z czujniekiem deszczu, zmierzchu, wygłuszeniem akustycznym ok 2k.

jak sie przed tym orientowalem to chcieli mi zrobic za 1,5k ale tutaj nie wiem czy szyba miała "akustyke" a zwykla grzana taka zielona jak jest na tylnych bocznych ok 1000k.

natomiast po wymianie zauwzylem ze jak zaparuje od srodka to tak szybko nie schodzi jak oryginal. sprwdze jak bedzie chlodniej albo zima
Haker2019 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2020, 23:14   #46
xelus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby

W zeszłym tygodniu montowałem szybę firmy Pilkington, grzana, solaryczna, akustyczna za 1300 brutto z wymianą.
xelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2021, 16:37   #47
Smaxmaniak
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-11-2021
Skąd: Brzesko
Model: S max Mk1
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Przednia szyba nie grzeje.

Witam ile ma się palić przycisk grzania przedniej szyby? U mnie jest to może 2-4min po czym gasnie zamarznięta szyba, nie ma żadnego efektu grzania, bezpiecznik dobry, gdzie szukać usterki?

P. S. Kopałem na forum ale nie znalazłem wyjaśnienia mojego problemu

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Smaxmaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2021, 16:56   #48
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Przednia szyba nie grzeje.

Niewiem jak teraz to wyglada ale w tamtych latach produkcji (Focus 2008, Fiesta 2010, a Ty zdaje sie masz z 2006), polaczenie szyby z instalacja auta bylo przez takie kostki ktore szybko lapaly wilgoc, i jak np. w moim przypadku juz po 3 latach szyba ledwo grzala - bylo jak u Ciebie. Wymienilem szybe (przez kamien) i te ok 5 minut wystarczylo zeby ze szronu (przy ok. -5*C) zrobila sie woda. Ogolnie to temat byl przerabiany juz dawno na forum, wiec jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet opis jak ktos to naprawil bez wymiany szyby.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2021, 17:56   #49
Hugo_Chavez
ford::average
 
Avatar Hugo_Chavez
 
Zarejestrowany: 13-04-2013
Model: S Max
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 120
Domyślnie Odp: Przednia szyba nie grzeje.

U mnie przy mrozie - 5 szyba odtaja w ok. 3 minuty.
Szyba ma ponad rok. Przycisk wyłącza się po ok. 5-6 minutach także szyba już jest czysta a mimo to jeszcze chwilę grzeje.
Hugo_Chavez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2021, 18:47   #50
Smaxmaniak
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-11-2021
Skąd: Brzesko
Model: S max Mk1
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: Przednia szyba nie grzeje.

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niewiem jak teraz to wyglada ale w tamtych latach produkcji (Focus 2008, Fiesta 2010, a Ty zdaje sie masz z 2006), polaczenie szyby z instalacja auta bylo przez takie kostki ktore szybko lapaly wilgoc, i jak np. w moim przypadku juz po 3 latach szyba ledwo grzala - bylo jak u Ciebie. Wymienilem szybe (przez kamien) i te ok 5 minut wystarczylo zeby ze szronu (przy ok. -5*C) zrobila sie woda. Ogolnie to temat byl przerabiany juz dawno na forum, wiec jak dobrze poszukasz to znajdziesz nawet opis jak ktos to naprawil bez wymiany szyby.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Ok kopię dalej, a jeśli ktoś ogarniał bez wymiany szyby to chętnie się dowiem tutaj. Sprawdzę kostki pod szybą, bo efekt jest taki że go nie ma wgl tak jkaby szyba była całkiem odpięta od instalacji.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Smaxmaniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.