Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2024, 16:13   #1
Bwiesiek
ford::amateur
 
Imię: Wiesiek
Zarejestrowany: 01-11-2022
Skąd: Wrocław
Model: Ford-S-Max
Silnik: diesel 2,0
Rocznik: 2014
Postów: 2
Smile kodowanie za pomocą forscana

Witam
Mam S-Maxa z 2016 roku 2,0 D 180 KM .Korzystając z porad na forum udało mi się dezaktywować Start-Stop oraz ustawić radio HD przy pomocy Forscana.
Forscan (z licencją) umożliwia wiele modyfikacji i odblokowanie niektórych nieaktywnych funkcji.W związku z tym mam pytanie czy ktoś ma jakiś poradnik na temat programowanie Forda. Wiele funkcji polega na zmianie paru cyferek
ale nie znalazłem nigdzie więcej szczegłów na ten temat.
Wiesiek

Bwiesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2024, 18:34   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: SYNC 3 i FORSCAN

Cytat:
Napisał Bwiesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....udało mi się dezaktywować Start-Stop oraz ustawić radio HD przy pomocy Forscana...
Jest tylko TAKI MALUTKI PROBLEM.... A NAWET DWA...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po pierwsze primo - w S-max 2016 ani w żadnym z nowych aut Forda NIE MA DEZAKTYWACJI ASS. Kolega dezaktywował BMS (system monitorowania akumulatora...) i jako efekt uboczny ma kolega wyłączony ASS. Choć nie tylko... Przyjdzie czas, to Kolega się dowie co jeszcze mu się wyłączyło jako ów efekt uboczny... Generalnie zrealizował Kolega jeden z głupszych pomysłów "jak by tu samemu sobie popsuć trochę auto"...

Po drugie primo - w Europie NIE MA RADIA HD... Więc ciekawe co kolega uzyskał manipulując "na pałę" cyferkami hex...

Wypada więc życzyć "dalszych owocnych sukcesów na tej nowej drodze bezmyślnego używania FORScana"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-02-2024 o 18:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2024, 16:51   #3
jansek
ford::amateur
 
Imię: Janek
Zarejestrowany: 21-01-2022
Model: Focus MkII
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: SYNC 3 i FORSCAN

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wyłączony ASS. Choć nie tylko... Przyjdzie czas, to Kolega się dowie co jeszcze mu się wyłączyło jako ów efekt uboczny... Generalnie zrealizował Kolega jeden z głupszych pomysłów "jak by tu samemu sobie popsuć trochę auto"...
BMS na 12V ?
I co on robi? Co się może stać?
jansek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 11:55   #4
kasjapa
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-01-2014
Skąd: Liszki k.Krakowa
Model: s-max MK2, był MK1 lift
Silnik: 2,0 EcoBlue 190 KM, był 2.0 163 KM
Rocznik: 2019
Postów: 20
Domyślnie Odp: kodowanie za pomocą forscana

Cytat:
Napisał Bwiesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ustawić radio HDt.
Zapewne kolega naoglądał się na YouTube kanału pewnego Pana Przemysława Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kasjapa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 14:16   #5
DeDalus4
ford::average
 
Imię: Szczepan
Zarejestrowany: 18-09-2022
Skąd: Rzeszów
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: kodowanie za pomocą forscana

A widziałeś komentarze pod filmem? Ludzie twierdzą że działa, mnie by się nie chciało nic przestawiać ale niektórych to cieszy
DeDalus4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 17:04   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: kodowanie za pomocą forscana

Cytat:
Napisał DeDalus4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Ludzie twierdzą że działa...
Wyżej padło pytanie "ale co DZIAŁA"?! Bo na pewno nie 'HD Radio' - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kiedyś dawno temu już 'odkryliśmy', że jak się zmieni w konfiguracji ACM EQ z 1 na np. 7 - to radio 'zaczyna grać ładniej". Nie wykluczam tu jakiegoś podobnego zjawiska - jednak z 'HD Radio' to ma nic wspólnego. Technologia ta w Europie nie została na razie użyta - w związku z rozpowszechnieniem DAB+ - strszego, choć funkcjonalnie dość podobnego standardu NADAWANIA.

A 'odbierać' można jedynie to co jest 'nadawane'.
Reszta to 'przetwarzanie dźwięku'. - DSP i inne equalizery... Nic wspólnego z HD...

BTW - w medycynie przypadek, że PLACEBO działa równie dobrze jak najdroższy (i słabo dostępny...) lek jest zjawiskiem nader częstym... W relacjach grona zachwyconych działaniem owego placebo...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-02-2024 o 17:07
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 19:19   #7
Bwiesiek
ford::amateur
 
Imię: Wiesiek
Zarejestrowany: 01-11-2022
Skąd: Wrocław
Model: Ford-S-Max
Silnik: diesel 2,0
Rocznik: 2014
Postów: 2
Smile

Dziękuję za żywą dyskusje pod moim postem.Faktycznie na razie wiedzę czerpałem z YouTuba. Kolego Tedi nie zmieniałem żadnych cyferek Hex.
Jedyne co zmieniałem przy swojej i You-tubowej wiedzy to disabled lub enabled.Wiem że z cyferkami hex nie można bez większej wiedzy żonglować.
I własnie stąd mój post .Czekam na ewentualne rzetelne informacje żeby wiecej nic nie zepsuć.


Witam jeszcze raz kolegów . Proszę o informacje jaki wpływ na BMS ma przełączenie w module BCMi funkcji start stop na "disabled".
Jeszcze reasumując uwagi wszystkich kolegów.Dlatego że mam trochę wiedzy że zmienianie ceferek Hex może być niebezpieczne otworzyłem na forum tą dyskusje. I liczyłem na to że jesli ktoś z kolegów ma na ten temat troche wiedzy to zechce się ją podzielić a nie tylko wytykać mi jej brak.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 28-02-2024 o 20:57
Bwiesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 20:33   #8
DeDalus4
ford::average
 
Imię: Szczepan
Zarejestrowany: 18-09-2022
Skąd: Rzeszów
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue 190 KM
Rocznik: 2020
Postów: 74
Domyślnie Odp: kodowanie za pomocą forscana

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyżej padło pytanie "ale co DZIAŁA"?! Bo na pewno nie 'HD Radio' - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kiedyś dawno temu już 'odkryliśmy', że jak się zmieni w konfiguracji ACM EQ z 1 na np. 7 - to radio 'zaczyna grać ładniej".
A czy nie o to użytkownikom chodzi? Oni wszyscy maja gdzies HD i DAB. Tak jak większość ma gdzieś BMS. Bo nie chce S&S. I może to niezbyt mądre ale nie widziałem żadnego postu mówiącego o popsuciu przez to samochodu. Tyle ze ja jestem ponad toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DeDalus4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 21:25   #9
castrol
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2023
Skąd: Józefosław
Model: S-Max ST Line
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2022
Postów: 64
Domyślnie Odp: SYNC 3 i FORSCAN

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze primo - w S-max 2016 ani w żadnym z nowych aut Forda NIE MA DEZAKTYWACJI ASS.
Czekaj, jak nie ma dezaktywacji ASS jak mam w swoim S-Maxie guzik służący do takowej dezaktywacji? Więc skoro jest guzik wyłączający SS, to czemu nie można go zrobić wyłączonego na stałe?
castrol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2024, 21:37   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: SYNC 3 i FORSCAN

Cytat:
Napisał castrol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... to czemu nie można go zrobić wyłączonego na stałe?
Widzę, że podstawowa wiedza Kolegę zawodzi...
Otóż - z bardzo prostego powodu: ponieważ konstruktorzy/progrtamiści zrobili obsługę guzika ASS OFF w sofcie i nie zrobili ŻADNEGO PARAMETRU POZWALAJĄCEGO NA PROGRAMOWĄ DEZAKTYWACJĘ ASS.

Czy teraz Kolega już rozumie???
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.