Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2019, 20:58   #31
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak żaluzja została w oryginale...
Fabrycznie przy ACC dolnej połowy żaluzji nie ma. Jest tylko sama rama żaluzji (kierownice powietrza), listków i prowadnicy napędzającej listki nie ma. Ta prowadnica ucięta jest zaraz pod ostatnim listkiem górnej połowy - co zdecydowanie upraszcza wyjmowanie żaluzji.
Można to uciąć nawet przy założonej żaluzji a potem ją zdjąć dla łatwiejszego demontażu listków dołu i powycinania wszystkich przeszkadzających w montażu ACC fragmentów ramy.

Jak ktoś będzie chętny do montażu ACC, to mam na zbyciu dużo ładniejszą wtyczkę radaru z mniej więcej 1m kabli wiązki. Wtyczka jest w fabrycznej osłonie gumowej.


Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-11-2019 o 13:19
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 16:06   #32
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Zdobyłem już chyba wszystko do montażu ACC: radar z mocowaniem, manetka, wiązka z wtyczką (od tedi_k)
https://zapodaj.net/fb9da9ca3e707.jpg.html
https://zapodaj.net/9f824eefcda8b.jpg.html
https://zapodaj.net/780dbf05ce8b6.jpg.html

Pytanko do Was, czy jeszcze czegoś potrzebuję? Oprócz 2 śrubek z nakrętkami i kilku trytytek. Może ktoś ma fotki z podpięcia wiązki do przewodów w samochodzie i pamięta, jak aktywować radar Forscanem. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 10-12-2019 o 06:05 Powód: edycja oferty sprzedaży
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 21:14   #33
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Oprócz 2 śrubek z nakrętkami ...
Dokładnie to są potrzebne 4 śrubki z 4 specjalnymi "spinkami/nakrętkami" wpinanymi w belkę przednią. Zdecydowanie zalecam użycie oryginalnych normaliów - jutro podam FINISy bo mi się hasło do eCata zresetowało...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 06:28   #34
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oprócz 2 śrubek z nakrętkami i kilku trytytek
Tak jak radził tedi_k kup je w serwisie, nie są tanie po rabacie ok 50 zł, ale nie ma co kombinować nr fins 1065364 śruby i 1709798 spinki (kup przynajmniej te 4 spinki w belkę). Jak masz zwykły zderzak to jeszcze potrzebujesz osłony radaru w przednią kratkę 2089596. Co do programowania to nie wiem czy forscanem dasz radę, ja zrobiłem to za pomocą ucds-a, jest tam kilka punktów do włączenia nie tylko w centralnej konfiguracji, no i kalibracja na drodze.

Ostatnio edytowane przez Escap ; 10-12-2019 o 06:32
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 21:17   #35
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Dzięki. Jutro zamówię śruby i spinki. Szukałem osłony w necie ale tylko angielski eBay mi coś pokazał, no i rosyjskie strony - tam sobie daruję szukania. Tylko nie wiem, czy nie taniej będzie używaną dolną atrapę kupić.
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2019, 22:11   #36
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...nie wiem, czy nie taniej będzie używaną dolną atrapę kupić.
Dolna atrapa jako osobna część występuje tylko w STline. Mam zresztą taką atrapę do STline na sprzedaż pod ACC.
W przypadku "zwykłego" zderzaka przedniego dolny grill jest częścią całego dolnego spojlera (zwanego też "hokejem").
Atrapa radaru do "zwykłego" zderzaka kosztuje w ASO 150zł i raczej nie ma sensu iść na jakieś półśrodki. Wszyscy znani mi, którzy zakładali ACC do zwykłego zderzaka kupowali tę osłonę w ASO.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 09:08   #37
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał deny24 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko nie wiem, czy nie taniej będzie używaną dolną atrapę kupić.
Atrapę czyli osłonę kup w ASO ja z rabatem, dałem 122 zł i czekałem ok 7 dni bo sprowadzali z Niemiec.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2019, 14:56   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atrapę czyli osłonę ...
Koledze chodziło o dolnego grilla. Na temat tegoż grilla była moja powyższa odpowiedź. Osłona radaru, którą polecasz i którą ja też kupowałem ma zastosowanie jedynie do "zwykłego" zderzaka przedniego. W zderzakach STline (z dolnym grillem wymiennym) osłona radaru jest elementem dolnego grilla - czyli jest kilka wersji dolnego grilla w STline - pod radar i bez radaru, pod czujniki i bez czujników. W STline koszyczki czujników dolnego grilla są także integralne (nie są zgrzewane do grilla).
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2020, 19:32   #39
Stanlej58
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 17-03-2020
Skąd: Żory
Model: Escape
Silnik: 1,5L 16V DI TC SIGMA A
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Domontowanie ACC w roczniku 2017

Witam. Od dziś mogę się cieszyć aktywnym tempomatem z którego mój Escape został okradziony. Dzięki koledze tedi k który doradził co muszę dokupić a nawet pomógł poszukać na allegro i razem z serwisem Ford Sławek z Katowic system uruchomili choć było trochę kłopotów system działa.
Jeszcze raz wielkie dzięki panie Tadeuszu.
Stanlej58 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.