Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2017, 12:34   #21
_remiq
ford::beginner
 
Imię: Remi
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013
Postów: 34
Domyślnie Odp: Montaż oryginalnego systemu PDC

Wreszcie znalazłem czas i pogodę. Podłączyłem przedni głośnik i jest ok. Krótko mówiąc musi być moduł PAM BS7T-15K866-AD, głośnik tylny podłączony do pierwszej, szerszej, brązowej wtyczki na piny A2 (kolor blue-gray) i A10 (brown-blue) oraz głośnik przedni podłączony do środkowej, węższej, brązowej wtyczki na piny B3 (violet-orange) i B4 (gray-brown). W komputerze włączamy oczywiście odpowiednią funkcję.

_remiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2018, 16:43   #22
fabeks
ford::amateur
 
Imię: Fabian
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Grodzisk Maz
Model: MK2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 02
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż oryginalnego systemu PDC

Czy spotkał się ktoś z brakiem tylnego buzzera w Galaxy mk2. Wczoraj wymieniłem czujniki w zderzaku okazuje się że mimo testu słuchowe VAG widzi uszkodzony czujnik. W błędach wyrzuca błąd głośnika, szukałem tylnego we wnęce obok tylnej lampy po lewej stronie ale oprócz kabli do czujników, gniazd zapalniczki i świateł nic nie ma. Nie wiem gdzie tego szukać. Ma ktoś jakiś pomysł?
fabeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 12:15   #23
mmular
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-06-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: [Galaxy 2006-2015] Montaż oryginalnego systemu PDC

Dzień Dobry Panowie

Mój pierwszy post na forum więc pozdrawiam wszystkich FORD-ziarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wiem że stary wątek ale nie chce zakładać nowego bo po co dublować tematy.
Wiedza zostanie w jednym wątku.

Mam nadzieje że moderatorzy mnie nie zabiją - wiem że o PDC było milion postów ale z tego 900 tysięcy o MONDEO 😉
Przestudiowałem kilka wątków w większości o Mondeo (wrzucam linki kup potomności):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Niestety nie udało mi się znaleźć dokładnych informacji odnośnie PDC pod GALAXY.
Dlatego "spłodziłem" wypracowanie z pytaniami - jeśli udałoby się odpowiedzieć na wszystkie moje wątpliwości to myślę że będzie to niezła baza wiedzy o PDC pod GALAXY polift.

Mam Ford GALAXY z Czerwca 2010 (międzylift? czy polift?).
Wydaje mi się że wiązki i wtyczki mam już polift.
Znalazłem zaślepkę do PDC po prawej stronie z tyłu w bagażniku z dwoma wtyczkami kremowymi i jedną czarną (zdjęcie modul_pdc.jpg),
Znalazłem też wtyczkę pod zderzakiem z 10 kabelkami i pod prawą lampą z 13 kabelkami - czyli wygląda że wiązki są przygotowane.


WIĄZKA TYŁ:
Pod tylnym zderzakiem (po środku) mam wtyczkę dwurzędową obsadzoną 10 kabelkami (tyl_1.jpg, tyl_2.jpg, tył_3.jpg).
W przedliftach była innego typu, i chyba bardziej z prawej strony.
Proszę o potwierdzenie czy to jest od PDC i od czego jeszcze ewentualnie?
No właśnie. Komplet czujników tył potrzebuje 6 kabelków (gdzieś na wątku Mondeo był schemat). We wtyczce jest 10.
W wątkach Mondeo wspominano że wiązka może obsłużyć jeszcze TPMS (czujniki ciśnienia w oponach) i BLIS.
Czy ktoś może pomóc rozpoznać jak to wygląda u mnie (podejrzewam TPMS)? Pewnie do TPMS-a trzeba kupować wiązkę od razu z antenkami.....
Jaki typ wiązki muszę dołożyć (oznaczenie) żeby w przyszłości ewentualnie cieszyć się dodatkową funkcjonalnością?
Wiązki tył od Mondeo mogą nie pasować do GALAXY, ale oczywiście sprzedawcy na allegro piszą że wszystko do wszystkiego pasuje.
Wiązka z S-MAX nie podejdzie do MONDEO - inaczej kable sygnałowe we wtyczce ułożone i mogą czujniki odwrotnie działać – tutaj o tym wyczytałem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dlatego chciałbym znać dokładne oznaczenie wiązki dla Galaxy (S-MAX jeśli jest taka sama) która będzie pasowała do mojego przypadku.

WIĄZKA PRZÓD:
W przedliftach była wtyczka 6-pin pod lampą prawy przód.
W poliftach PDC jest chyba we wtyczce razem z lampami przeciwmgłowymi, postojowymi - takie wiązki na allegro znalazłem właśnie.
U mnie jest taka wtyczka pod prawą przednia lampą (zdjęcia przod_1.jpg i przod_2.jpg).
13 kabelków z czego użytych tylko 5 na przeciwmgłowe i postojowe i może jakiś czujnik temp zewn. w zderzaku.
Pozostaje 8 kabelków, 6 mogłoby być na PDC. Dwa jeszcze do czegoś .... no właśnie od czego?
Gdyby ktoś mógł spojrzeć co ta wtyczka obsługuje w takiej postaci jak na zdjęciach i podać oznaczenie okablowania do zderzaka?

Tu ciekawostka - na zdjęciu z zaślepką i wtyczkami (modul_pdc.jpg) do pierwszej kremowej wtyczki od lewej idzie kabelek fiolet-brąz.
Nie mogę znaleźć tego kabelka ani na wtyczce pod zderzakiem z tyłu ani pod prawą przednią lampą?
Niebiesko-zielony z tej samej wiązki widać na wtyczce z przodu (zdjęcie przod_1.jpg).


MODUŁ PDC - mam zaślepkę z dwoma kremowymi wtyczkami i jedną czarną za prawym tylnym boczkiem w bagażniku (zdjęcie modul_pdc.jpg):
Kilka postów wcześniej w tym wątku było że występują następujące typy modułów:
BM5T-15K866- << do roku 2010
BS7T-15K866- >>> od roku 2010
Gdzieś widziałem informację że wersja PDC zależy też od wersji BCM.
Niestety umknął mi ten post i nie mogę znaleźć. Czy to prawda?
A może w wersjach GALAXY od 2010 były montowane już wyższe wersje BCM i jak kupię nowsza wersję PDC to zadziała?
Drugie pytanko dotyczące modułu PDC.
Będę w przyszłości instalował Converse+ i wizualizację PDC.
Czytałem że trzeba upgrade modułu PDC/PAM robić. Czy to jest wyższa wersja oficjalnego firmware czy może soft od Oriona?
Jeśli to jest oficjalny firmware to może wystarczy moduł z wyższym softem poszukać (jakie ostatnie dwie literki)?

BUZZERY:
No myślałem że tutaj mam ogarnięte i nie muszę się pytać, ale niestety też nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W wielu postach i wątkach była informacja że jak jest radio Sony na pokładzie to obsłuży PDC i nie trzeba głośnika z tyłu i pod licznikiem.
Ale studiując wątki znalazłem takie wpisy że jeśli chce w przyszłości wizualizację zrobić na Convers+ to buzery potrzebne.
Czy to prawda?
Mam zamiar w przyszłości doposażyć Galaxy w Converse+ z wizualizacją PDC. Więc jeśli głośniczki potrzebne to będę kupował i montował od razu.

Z góry WIELKIE DZIĘKI za pomoc i odpowiedzi.

Pozdrawiam
Marek

Zdjęcia na fotosik:
https://images91.fotosik.pl/392/7e82e55963ae13a9.jpg << modul_pdc.jpg
https://images90.fotosik.pl/393/304ddef8884edebf.jpg << tyl_1.jpg
https://images92.fotosik.pl/393/1caa1a4c80b43260.jpg << tyl_2.jpg
https://images92.fotosik.pl/393/201e2777fb2c0e32.jpg << tyl_3.jpg
https://images90.fotosik.pl/393/67366cf6752daa7d.jpg << przod_1.jpg
https://images90.fotosik.pl/393/0c14c32b02a60bcc.jpg << przod_2.jpg
mmular jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2022, 18:34   #24
Premier
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 05-07-2022
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Montaż oryginalnego systemu PDC

Chcę zainstalować system pdc na tył w moim Galaxy 2010 i może ktoś umiałby mi powiedzieć jaki moduł, z jakim oznaczeniem mam kupić i czy muszę kupować zderzak z miejscem na czujniki, czy wystarczy w dotychczasowym wywiercic otwory. (Mam hak)
Premier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.