Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2018, 07:42   #31
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Widzę że wątek odżył. Ja swoją turbinę wymieniłem w marcu. Kilka wątków wcześniej jest mój post o gwizdach turbo przy zimnym silniku. Prawie rok z tym jezdziłem i w końcu turbo padło. Oczywiście pekniety kolektor. Cała zabawa trwała ok. miesiąca. Serwis najpierw szukał turbo uzywanego do regeneracji, później kolektora, który miał byc dostarczany z Anglii. W końcu Po miesięcu zdecydowałem się na zakup nowej turbosprężarki. Cała zabawa zamknęła się u mnie kwotą 4200zł/brutto w tym wymiana oleju, filtrów itd.

daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 09:34   #32
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] miałeś te same błędy, o których tu rozmawiamy?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz jakieś błędy czy kolektor pęknięty „bezbłędnie”?

Też pałuję się z tym problemem jednak jeszcze pojawiają mi się dodatkowe objawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więcej tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 09-08-2018 o 10:03
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 10:27   #33
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] miałeś te same błędy, o których tu rozmawiamy?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz jakieś błędy czy kolektor pęknięty „bezbłędnie”?

Też pałuję się z tym problemem jednak jeszcze pojawiają mi się dodatkowe objawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więcej tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

U mnie wszystko odbywało sie bez błędów rzez prawie rok. Turbo było sprawdzane kamerą i tez nic nie dało się zauważyć. Pewnego dnia po prostu przestało pompować. Szczerze mówiąc to nawet nie wiem jaki błąd się wtedy pojawił. Serwis od razu wymontował turbinę i okazało się ze kolektor jest pęknięty.
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2018, 10:34   #34
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

W sumie jeśli u mnie faktycznie są problemy z turbiną to wolałbym, żeby mi od razu umarło a nie zwlekało bo wybieram się na urlop kilka tys km :/ Niestety póki co w tryb awaryjny przeszedł mi 3 razy z czego 2 wymuszone przy maksymalnych przyspieszeniach przy wysokich prędkościach (powyżej 170 kmh). Więcej nie udało mi się wymusić błędu i trybu awaryjnego.

U mnie dodatkowo pojawiają się problemy z sondą lambdą i nie wiem jaki mają związek... Jej wymiana nie rozwiązała błędów sondy. Nawet nieco pogorszyła sytuację bo nowa umarła kilkaset km po wymianie. Stara nie umarła ale zgłaszała błąd. Dziwne...
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2018, 10:18   #35
Kuzmin
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-08-2018
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: S-max
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie 2.0 ecoboost problem z turbo

Witam, od niedawna posiadam S-maxa z silnikiem benzynowym 2.0 ecoboost z 2010 roku. Kilka dni po kupnie zauważyłem że w pewnym momencie rozłącza mi turbo. Po obserwacjach problem pojawia się w momencie raptownego przyśpieszenia, lub gdy "za mocno" wcisnę pedał gazu. Wymieniłem czujnik doładowania na nowy. Od tego momentu zapala się check "silnik usterka" gdy zacznę przyśpieszać. Turbo nie chodzi do momentu zgaszenia i ponownego odpalenia silnika. Turbo z zewnątrz suche, brak wycieków. Dolot szczelny. Po podłączeniu pod komputer wywala błędy numer: P132B, P0196, P0234. Pytanie do Was, co to może być, gdzie szukać przyczyny? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuzmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2018, 10:50   #36
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost problem z turbo

Wpisałbyś kolego w szukajkę np. "P132B", albo "P0196" albo "P0234", to od razu miałbyś sporo do przeczytania. Na przykład po wpisaniu "P132B" masz chociażby takie tematy:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2018, 20:30   #37
max5334
ford::amateur
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 02-06-2016
Skąd: Praszka
Model: ford S Max EB 240km
Silnik: 2.0l benzyna
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

moja naprawa turbosprężarki silnik 2,0 benzyna 240KM wyglądała tak -odstawiłem auto i za 5 dni było gotowe cały koszt 2500zł tj. regeneracja z materiałami 984zł korpus 700zł zestaw montażowy 236zł turbosprężarka w/z 363zł olej 5w30 170zł filtry itd gwarancja na rok bez limitu km.
max5334 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2018, 08:26   #38
nawiiwan
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: SMAX
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2.0 ecoboost problem z turbo

Hej.
Porównując Twój opis usterki:
Cytat:
Napisał Kuzmin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... problem pojawia się w momencie raptownego przyśpieszenia, lub gdy "za mocno" wcisnę pedał gazu.... Po podłączeniu pod komputer wywala błędy numer: P132B, P0196, P0234.
do tego co ja miałem, czyli "jadąc ponad 100km/h i próbując maksymalnie przyspieszyć (pedał przyspieszenia do podłogi) auto zaczyna przyspieszać i po 20-30km/h więcej od prędkości początkowej nagle przestaje przyspieszać i pojawia się błąd P132B."

myślę, że odłóż marzenia na bok (o czujnikach i innych drobnostkach) i raczej spodziewaj się konieczności wymiany/naprawy turbiny+kolektora.

Cytat:
Napisał max5334 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moja naprawa turbosprężarki silnik 2,0 benzyna 240KM wyglądała tak -odstawiłem auto i za 5 dni było gotowe cały koszt 2500zł tj. regeneracja z materiałami 984zł korpus 700zł zestaw montażowy 236zł turbosprężarka w/z 363zł olej 5w30 170zł filtry itd gwarancja na rok bez limitu km.
Pochwal się, proszę gdzie robiłeś. Pewnie innym się przyda ta informacja ponieważ w ASO to pi razy drzwi dwa razy większy koszt.

Jaką masz turbosprężarkę, pamiętasz oznaczenia albo masz fotki?
Wymieniałeś również kolektor?

Pozdrawiam,
Maciek

Ostatnio edytowane przez nawiiwan ; 14-08-2018 o 08:37
nawiiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 19:49   #39
dzygit
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 30-10-2016
Model: smax
Silnik: ecoboost 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 13
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Hej mam ten sam problem błąd p132b (SMAX 2.0 Ecoboost 2012). Mechanik zdiagnozował turbinę do wymiany. \

No i teraz zaczynają się schody, warsztat od turbin nie podejmuje się reperacji turbiny, gdyż obecnie są dostępne jedynie żeliwne kolektory do wymiany, a oni tego się nie chcą podjąć, gdyż twierdzą, że od tego może zapalić się samochód
1. Nie za bardzo rozumiem, dlaczego przy żeliwnym kolektorze turbiny ma się zapalić samochód a nie zapalił się przy metalowym,
może ktoś coś o tym słyszał?

2. Prośba o info od właścicieli regenerowanych turbin z żeliwnym kolektorem,
czy nie zapaliło im się auto? Ewentualnie czy nie stopiły im się plastiki w komorze silnika, no i ogólnie czy jest się czym przejmować?

3. No i co polecacie kupić nową turbinę, która padnie za 70-100tys z powodu wady fabrycznej i metalowej obudowy kolektora czy szukać innego zakładu i robić z żeliwnym kolektorem?

Czy ford wymienia turbinę w ramach gwarancji/przedłużonej gwarancji?

Trzeba to zgłosić do rzecznika konsumentów, ewidentny błąd konstrukcyjny turbiny, powinien podlegać akcji naprawczej u Mnie padła przy 75000 km, a starałem się o nią dbać (schładzałem po ostrzejszej jeździe). Dla SMAX-a można wykupić przedłużoną gwarancję do 140.000 km więc coś słabo ford wyliczył żywotność turbiny (powinna dożyć przynajmniej 140 tys).


pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez dzygit ; 15-08-2018 o 19:54
dzygit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2018, 20:10   #40
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Mój Mondeo MK4 2.0 EB 240KM wczoraj wrócił ze wstępnych oględzin... nieszczelności na łączeniach, wężach, itp. nie stwierdzono. W poniedziałek dalsze oględziny tym razem zrzucana będzie turbina... zapewne ten sam problem. Pomimo, że od jakiegoś czasu P0132B nie pojawia się to już słyszę szum i nieco stracił moc. Ewidentnie lewe powietrze. Pewnie kolektor... zapytam swojego mechanika co sądzi o tym żeliwnym zamienniku.

P.S.
U mnie o dziwo przeżyła dłużej - 226k. Chyba, że poprzedni własciciel już robił.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.