Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-12-2007, 08:01   #61
Sokół
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Postów: 18
Domyślnie

Cytat:
Napisał Morpho
no tak.. , ja wyminilem duzy termostat, kupilem orginal, dla pewnosci.. zadnej uszczelki nie mialem do niego... eee, wymiana poskutkowala tym, ze jak juz sie rozgrzeje auto, to trzyma 90 stopni ( wczesniej nie trzymalo, od chocby jedac na biegu jalowym z gorki), ale, wskazowka zaczyna szybkos padac jak wlace nawiew na full ciepla i od chocby 1/4 mocy witraczka, a jak wlacez nawiew zanim osiagnie 90, to praktycznie nie grzieje sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i co teraz? malego termostatu nie dotykalem.. powininem go wyminic ? cyz dostalem jakis dziwny termostat "orginal" ?
Skoro wymieniłeś duży termostat i to nie pomaga proponuję wymienić mały, jeśli dalej nie będzie ok to jeszcze raz sprawdzić ten główny. p.s. ja kupiłem oryginał - był termostat i uszczelka. A dostałeś w oryginalnym pudełku, czy luzem?

__________________
Uniden Pro 520 XL , President Kentucky + dodatkowy głośnik
Sokół jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2007, 12:35   #62
Morpho
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: bielsko-biała
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDDI 140km
Rocznik: 2001
Postów: 85
Domyślnie

tak, w orginalnym pudelku. hmm wyglada na to, ze weme ten maly bo tak nie mzoe byc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
swoja roga czy ta oslona silnika( podloga), cos daje poza tym ze sie silnik nie syfi ? bo ja swoja "zgubilem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Morpho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2007, 18:26   #63
MMariusz22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

Witam! u mnie ten sam problem, ciezko go bylo dogrzac a jak wskazowka doszla prawie do polowy zaczela spadac! wumienilem glowny termostat i teraz juzz nie spada ale musze przejechac ok 15 km zeby sie dogrzal, a gdy go nie krece na obrotach to chyba jeszcze dluzej. Czy to moze byc wina tego malego termostatu?
Prosze o jakas rade!
MMariusz22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2008, 18:40   #64
szumor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2007
Skąd: podkarpacie
Postów: 11
Domyślnie

Witam
posiadam mondeo 2.0 TDCI 115PS z 2003 r przebieg 172 tyś i mam tez taki problem że auto jest niedogrzane wymieniłem mały termostat ,duży termostat oczywiście sytuacja poprawiła sie ale nie do końca bo auto nadal ma dziwny objaw spadku temperatury przy jeżdzie okolo 80 km/h tzw spokojnej zaczyna powoli spadać więc trzeba go przeredukowac nizej i ogien ale to nie jet wyjście z sytuacji,co może byc jeszcze przyczyna ?Słyszałem że mondeo ma jeszcze trzy świece które dogrzewają ta wode ale nie wiem czy jest to prawdą?
szumor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 20:54   #65
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie

Jak przeczytałem wszystkie posty w tym temacie to mam wrażenie że w większości Mondków przy większej minusowej temperaturze padają małe termostaty.
Ale wszedłem w ten wątek ponieważ od kilku dni kiedy jest dobrze na minusie zaobserwowałem u siebie takie same objawy, wskaźnik nie dochodzi do środka czyli odpowiedniej temperatury a kiedy jadę wolno (a przez korki do pracy zazwyczaj jadę wolno) lub stoję, wskaźnik opada właśnie na 1/4.
Pytanie - trzeba ten termostacik mały wymienić czy można z tym żyć ? Nie jestem ekspertem samochodowym dlatego pytam jakie mogą być skutki ?
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2008, 21:17   #66
ocznik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Wawa/Piaseczno
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 373
Domyślnie

pytanie do tych co wymieniali juz maly termostat: od ktorej strony sie tam dobieraliscie bo zastanawiam sie czy wymieniac samemu czy jechac do jakiegos warsztatu
ocznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2008, 20:00   #67
MMariusz22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

POMOCY!
Wymienilem juz oba termostaty i zadnej poprawy! tzn nagrzewa sie w miare szybko TYLKO nie chce trzymac temp. stojac na swiatlach spada do 1\4. czy ktos wie co jeszcze moze byc przyczyna?
MMariusz22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2008, 22:02   #68
szumor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2007
Skąd: podkarpacie
Postów: 11
Domyślnie

JA wymieniłem tez dwa termostaty i mam taki sam objaw jak ty MARIUSZ 22 że bardzo szybko sie schładza silnik przy wolnej jeździe tez szukam porady ,napisałem wcześniej że ponoć te silniki maja jeszcze świece które dogrzewaja wode ale nie wiem czy jest to prawda wiec może którys z kolegów który zna ten temat może da jakieś wskazówki?
szumor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2008, 19:18   #69
MMariusz22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Postów: 6
Domyślnie

CZY KTOS MOZE UDZIELIC POMOCY W TEJ SPRAWIE?????
MMariusz22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2008, 22:20   #70
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie

Uwaga ! Być może cenna uwaga !
Zacząłem przeglądać temat o temperaturze silnika bo od ok. tygodnia miałem ten sam problem który wszyscy tutaj opisują czyli falowanie wskaźnika temperatury i spadek przy staniu na światłach lub w korku.
Już przeglądałem net w poszukiwaniu małego termostatu na który wszyscy wskazują, aż tu od dwóch dni kiedy jest dosyć ciepło (w każdym razie lekko dodatnia temperatura) zaobserwowałem że sytuacja z temperaturą silnika się poprawia.
Okazało się też że kolega z pracy ma znajomego w serwisie Forda więc wykonał do niego halo w mojej sprawie, ten na wstępie zapytał czy problem ze spadkiem temperatury i wariacjami wskaźnika pojawia się przy większych mrozach. Kiedy kolega potwierdził ten zeznał że nie ma co się przejmować bo w Fordach to dosyć częsty przypadek kiedy jest mocno na minusie. Zeznał też że ludzie często przyjeżdżają na wymiany termostatów i czujników, a oni wymieniają chociaż nie jest 100 % pewne że jest taka konieczność - jak klient chce to proszę bardzo, bo to przecież kasa dla serwisu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak już wspomniałem od dwóch dni u mnie przynajmniej jest cieplej i sytuacja się poprawiła, wskaźnik trochę faluje przy osiągnięciu 1/4, ale jak już dojdzie do środka to praktycznie w tym miejscu stoi do czasu kiedy nie wyłączę silnika.
Tak więc proponuję nie panikować i obserwować wasze samochodziki.
A z drugiej strony pytanie do tych co wymienili jednak termostat, czy wymiana była podczas dużych mrozów i zabieg od razu pomógł ?

Pozdrawiam
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.