Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2017, 08:43   #1091
Mario_Mario
ford::advanced
 
Avatar Mario_Mario
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2015
Skąd: Gdynia
Model: S-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 463
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Będę zapewne wybierał się jutro z Gdyni do Lublina obejrzeć i ewentualnie zakupić rodzynka na bliźniakach. 2.4tdci 2007r. W chwili obecnej nie posiadam kompa diagnostycznego. Organoleptycznie na co zwrócić uwagę przy silniku, w tych rocznikach nie było jeszcze DPF-a? jest to auto typu rama.

__________________
"Na krzywe drzewo sam Salomon nie naleje"
Jeśli nie możesz znaleźć auta dla siebie...zbuduj je, czyli konstruowanie pojazdów typu SAM i innych wynalazków
Mario_Mario jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 16:42   #1092
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Już tyle razy było opisywane na co zwracać uwagę, że powiem krótko: przejrzyj ten wątek.

W modelu Mk7 DPF bywał, w zależności od rynku na który szedł i w zależności od rocznika. Ale większość modeli nie miała DPF-a.

Generalnie to są twoje pieniądze - więc nie daj się ograniczać przy oględzinach, zdrowo go przegoń po szosie, nie żałuj mu kopa. Będziesz go oszczędzał jak już będzie twój...
Zwróć uwagę na korozję, zaczyna się zawsze pod dywanikami kierowcy i pasażera i na przednich stopniach (można zdjąć uszczelkę drzwi). I obejrzyj dokładnie podłużnice ramy - pod kątem korozji.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-08-2017 o 16:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 12:37   #1093
crashq
ford::beginner
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: ETM
Model: Mondeo MK4 HB
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Panowie oglądałem Transita customa 2.2 100KM 2015r z Włoch. Ogólnie cały jest malowany bez dachu
Handlarz pokazał zdjęcia przed naprawą to poobijany był i przerysowany o barierki chyba cały bok. Bardzo ładnie umalowany xd Slychac łożysko oporowe. Co sądzicie o tym silniku ? Warto ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
VIN WF0YXXTTGYFD15860. Na blacie 116kkm podobno w lutym miał 173 choć handlarz udaje że nic nie wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
crashq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 19:43   #1094
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Wg VIN-u to jest auto z 2012 roku. I jeżeli ma te 173 kkm, to jest chyba mocno drogi.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 20:12   #1095
crashq
ford::beginner
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: ETM
Model: Mondeo MK4 HB
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VIN-u to jest auto z 2012 roku
Serio ? A gość mówi, że 2015r. To o co tu chodzi ? Patrzyłem w briefie to jest napisane, że w czerwcu była zmiana właściciela z firmy na osobę prywatna we włoszech, a w lipcu eksport.
Ogólnie to ma jeden plus, że ma izotermę która też jest warta około 4 tysięcy, nowe opony goodyear, ale nie to tutaj jest najważniejsze.
Nie wiem już czy to auto jest warte zainteresowania czy nie.. nie chciałbym się wpierniczyć w bagno
crashq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 21:10   #1096
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał crashq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serio ? A gość mówi, że 2015r.
Sorry, strzeliłem bombę, 2012 to rok modelowy - sorry.
Pytanie jest też co pod tą izotermą - skoro był cały robiony.
Ja osobiście - jeżeli auto podobało mi się - to brałem ewidentnie nawet robione. Jeżeli jest zrobione ok, a wypadek nie był poważny i podstawowa struktura nośna nie była zdemolowana - to mi to nie przeszkadza.

Mój obecny Transit stał rok na placu obtarty podczas transportu z fabryki i nikt go nie chciał. Po roku go zrobili i ktoś go kupił, potem po trzech latach ja - i nie narzekam.

Obejrzyj go dokładnie, odpal po po postoju nocnym na zimno - zobacz, czy nie dymi na biało spalonym olejem, przegoń kilkanaście km, obejrzyj czy nie ma wycieków - 46 kzł to sporo kasy. Ja bym się targował na okoliczność tych robót blacharskich i konieczności rwania skrzyni - bo przy tym przebiegu (173 kkm) już w zasadzie trzeba myśleć o wymianie dwumasy, docisku i sprzęgła (wysprzeglik wiadomo) - a to ok. 2 kzł.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-12-2017 o 21:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 21:49   #1097
crashq
ford::beginner
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 15-10-2016
Skąd: ETM
Model: Mondeo MK4 HB
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2013
Postów: 28
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obejrzyj go dokładnie, odpal po po postoju nocnym na zimno - zobacz, czy nie dymi na biało spalonym olejem, przegoń kilkanaście km, obejrzyj czy nie ma wycieków - 46 kzł to sporo kasy. Ja bym się targował na okoliczność tych robót blacharskich i konieczność rwania skrzyni - a wtedy przy tym przebiegu już w zasadzie trzeba wymieniać dwumasę, docisk i sprzęgło (wysprzeglik wiadomo) - to ok. 2 kzł.
No stał zimny odpalił normalnie. Mocy to on nie ma, ale kilka godzin wcześniej jeździłem innym i tak samo jechał. Zagrzał się i mu deptałem kawałek, nic nie kopcił. Jest wyciek przy sankach jakby z łączenia skrzyni z silnikiem, ale handlarz twierdzi, że to przez wymianę filtra paliwa, bo pociekło paliwo po sankach..
najbardziej obawiam się tego silnika, bo mnie mechanik straszy, że korby tam wypadają i dziury w tłokach się robią i teraz nie wiem. A słupek jest strasznie drogi co by w sumie potwierdzało, że te silniki trwałe nie są.
Mam jeszcze drugie auto na oku. Peugeota experta 1.6hdi 90KM 2016r francja niby bezwypadek, serwis aso, udokumentowany przebieg, poleasingowy.
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie jest też co pod tą izotermą - skoro był cały robiony.
Miał uszkodzoną maskę jakby ją ktoś nagniatał ręką, cały poobijany jak to włoch no i prawy bok cały przedarty, ale mówił handlarz, że słupki nie ruszane.
crashq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 07:55   #1098
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Te silniki (zresztą jak każdy diesel) nie lubią długotrwałej jazdy szosowej z pedałem w podłodze. A zwłaszcza wersje mocniej wysilone, np. 155KM. Wypalenie dziury w tłoku zawsze zaczyna się od pęknięcia denka tłoka na skutek uszkodzenia wtryskiwacza. Lejący wtryskiwacz (nie mylić z przelewającym) to stałe spalanie stukowe i podwyższona temperatura spalania podczas dodawania gazu - tłok tego nie wytrzymuje.
Ten konkretny egzemplarz jest najsłabszą wersją, więc na pewno jest najmniej podatny na uszkodzenie tłoka.
Jeżeli kierowca jest w dodatku chociaż trochę przytomny i słyszy spalanie stukowe przy nagrzanym silniku (przy zimnym to one grzechoczą jak cholera) i wtedy sprawdzi wtryski - to silnik będzie chodził bezawaryjnie. No i nie będzie grzał na autostradzie do oporu z pedałem w podłodze. Stała szybkość 120 -130 km/godz jest natomiast całkowicie bezpieczna...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 15-12-2017 o 07:58
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 19:09   #1099
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Wojtek ma racje co do szanowania silnika i myślącego kierowcy. Mam już ósmego Transita, trzy pierwsze 2,5D, pozostałe 2,2 z mocą 85-100KM. Te ostatnie specjalnie wyszukiwane właśnie z silnikami 2,2 o małej mocy, bo najstarsze przejechały po 300-400kkm bez awarii. Mało tego, te z największymi przebiegami i 85KM nie wymagały wymiany sprzęgła (nie miały dwumasy). Najnowszy nabytek z sierpnia, Custom podemonstracyjny - bajka, a pomyśleć, że chciałem Fiata...
P.S.
W Twoim przypadku zastanawiałbym się tylko nad jednym, wiarygodnością pochodzenia i sprzedawcy. Sam musisz sobie odpowiedzieć czy warto.
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2017, 19:42   #1100
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Chcesz kupić Transita? Tu pytamy o auta z ogłoszeń

Cytat:
Napisał crashq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie oglądałem Transita customa 2.2 100KM 2015r z Włoch. Ogólnie cały jest malowany bez dachu
Handlarz pokazał zdjęcia przed naprawą to poobijany był i przerysowany o barierki chyba cały bok. Bardzo ładnie umalowany xd Slychac łożysko oporowe. Co sądzicie o tym silniku ? Warto ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
VIN WF0YXXTTGYFD15860. Na blacie 116kkm podobno w lutym miał 173 choć handlarz udaje że nic nie wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0YXXTTGYFD15860 - 02/2017 ok. 173kkm, czyli masz cofke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.2tdci , benzyna , connect , gaz , kupno , transit , wady



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.