Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2017, 20:13   #1
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Lusterko zewnętrzne 'przekręcone'

Witam,
Mam problem z zewnętrznym prawym lusterkiem, którym przy cofaniu nieco zahaczyłem o słupek - uniosło się nieco i wykręciło w drugą stronę. Po ruszeniu do przodu wróciło na swoje miejsce. Zamykając auto, lusterko złożyło się normalnie, ale przy rozkładaniu już niestety obróciło się jakby do zewnątrz, w sumie do pozycji z foto 2. Jest teraz z każdym razem. Obecnie odłączyłem zasilanie do silniczka i lusterko mam w jednej pozycji, ale w końcu chcę się za to zabrać.
Lusterko rozebrałem do momentu widocznego na foto, próbowałem odkręcić tę dużą nakrętkę, ale wkrętakiem i młotkiem nie dałem rady. Gdy ruszam lusterkiem ręcznie, ewidentnie jakby przesunął się ten punkt, w którym powinno się blokować lusterko - w tej przekręconej pozycji teraz jest odczuwalny opór. Podobno jest tam jakiś trzpień, pierścień, które ustalają pozycję otwartego lusterka.
Czy ktoś wie może jak to skutecznie naprawić? Będę wdzięczny na pomoc.
Pozdrawiam,

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2017, 21:22   #2
aurerum
ford::professional
 
Imię: Mieczysław
Zarejestrowany: 29-01-2012
Skąd: Sędziszów
Model: Mondeo mk4 ,Puma 1,7
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1,083
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne 'przekręcone'

Może to Ci w czymś pomoże [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
aurerum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2017, 19:26   #3
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne 'przekręcone'

Dzięki za info, będę próbował to jakoś rozebrać, bo wciskać trzpienia nie próbowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 11:49   #4
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne 'przekręcone'

Dwa razy rozkręcałem to lusterko, zdejmowałem trzpień ze sprężyną, wkładałem w różne pozycje i niestety dalej to samo. Przy składaniu lusterko zatrzymuje się tak jak ma być, przy rozkładaniu dalej idzie w pozycję w foto 2.
Sprawdziłem czy coś nie jest ułamane, ukręcone, ale wizualnie raczej ok. Po zdjęciu lusterka z trzpienia, silniczek zarówno przy składaniu i rozkładaniu wykonuje chyba 1-2 pełne obroty i staje. Gdy lusterko się rozkłada, zatrzymam je ręką we właściwej pozycji, tak już pozostaje oczywiście do złożenia. Później znowu gdy go nie przytrzymam, przekręci się do zewnątrz.
Na razie ustawiłem we właściwej pozycji i odłączyłem zasilanie silniczka, ale czy ktoś mógłby mi pomóc?
chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2017, 12:09   #5
kalkulator
ford::beginner
 
Imię: jan
Zarejestrowany: 22-05-2017
Skąd: łomianki
Model: smax
Silnik: 2.0d 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne 'przekręcone'

Sprubój odłączyć alu na 30min.Może coś się w module rozkalibrowało.Miałem tak kiedyś w Saabie.
kalkulator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 15:11   #6
chevy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 165KM
Rocznik: 2018
Postów: 25
Domyślnie Odp: Lusterko zewnętrzne 'przekręcone'

Niestety odłączenie aku na kilka godzin nie pomogło, nadal jest tak samo jak był. W sumie skończyły mi się opcje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chevy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.