Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2017, 19:44   #21
kania81
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2017
Skąd: Nowy Sącz
Model: s max
Silnik: 2.0 duratec
Rocznik: 2006
Postów: 76
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie podwozia antykoryzjne

im wcześniej tym lepiej- póki nie ma ognisk korozji

kania81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 09:11   #22
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie podwozia antykoryzjne

Dzięki za podpowiedź, mam kołyskę i podnośnik, kompresor też i praktycznie cały warsztat do dyspozycji, w piątek zabiorę się do roboty.

Cytat:
Napisał Gorash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Valvoline Tectyl Ml do profili zamkniętych i jako
podkład pod Valvoline Bodysafe. Ten drugi to typowa ochrona antykorozyjna.

Robiłem u siebie w Hondzie i trzyma się bardzo dobrze. Uprzedzam jednak, że jeśli chcesz robić to sprayem to porzuć nadzieję - to robota tylko 'dla oka'. Warstwa jest wtedy bardzo cienka.

Co do ilości - MLa starczą 3 litry. Bodysafe'a kupiłbym na s-maxa 4-5 litrów. Nie są to przy tym duże koszty, jeśli chodzi o środki - wydasz na nie 250-300 złotych (przydałby się jeszcze odtłuszczacz, włosy murzyna itd).

Wszystko rozchodzi się o możliwości - na kanale bym się tego nie podjął. Dwa to czas. Wynajmowałem podnośnik + kompresor na dwa dni. Wcześniej zdjęcie wszystkich nadkoli, progów, oklejenie wydechu. Będąc hardcorem możesz zdjąć bak itd. Schodzi na to min. 3 pełne dni a i tak wydaje się, że mało.

No i druga sprawa - jeśli rdzy jest sporo to trzeba to dobrze oczyścić. Jak się okaże, że gdzieś potrzebna jest interwencja blacharza to plan idzie w łeb. Chyba, że oczyścisz ile się da i resztki rudej potraktujesz APP R-stop (brunox kategorycznie odradzam) - ale i tak musi to wyschnąć dobrze kilkanaście godzin.

Jak ktoś myśli, że zamaluje i jakoś to będzie to niech lepiej tego nie robi w ogóle - wilgoć gromadzona pod konserwacją nie odparowuje tak szybko jak bez i robi dużo większe spustoszenie.

To tylko pare myśli, temat jest bardzo szeroki. Przyznam, że drugi raz już bym się nie porwał. Raz, że robota brudna, dwa - musi mieć kompresor + podnośnik. No ale każdy robi jak uważa. Samemu też było szkoda wydać te kilkanaście stówek to robiło się z ojcem weekendami, teraz patrzę na to przez pryzmat straconego (?) czasu. Z drugiej strony satysfakcja była z dobrej roboty.

pozdrawiam
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2017, 13:34   #23
daniel2505
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 09-01-2015
Skąd: Radom
Model: Focus Active 1,5 EB
Silnik: 1,5 EB 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 133
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie podwozia antykoryzjne

A co sądzicie o czymś takim [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Otworzyli się ostatnio u mnie w mieście. Firma wygląda profesjonalnie a cena też jest atrakcyjna.
daniel2505 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 19:53   #24
Lord Alien
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-11-2015
Model: S-MAX Titanium S
Silnik: 2,2 TDCI ~210HP
Rocznik: 2009
Postów: 102
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie podwozia antykoryzjne

Ja dawałem w Leżajsku do konserwacji
Piąstkował , środki to boll i jakiś jeszcze jeden ponoć „lepszy” - mam na fakturze napisane.
Do drzwi, klapy i maski to już sam robiłem tectyl ML do profili zamkniętych z wężykiem 30cm
Lord Alien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 22:18   #25
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie podwozia antykoryzjne

Ależ ja mam sentyment do LeżajskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 22:36   #26
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Zabezpieczenie podwozia antykoryzjne

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ależ ja mam sentyment do Leżajska
NooGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W latach 90. Leżajskiem się wyśmienicie konserwowało.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.